logo
repertuar kina
Poniedziałek, 24-02-2020, Imieniny obchodzi: Modest, Bogusz, Maciej
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Kultura, 2016-04-19 13:13:00 Liczba komentarzy0

Do Biblioteki po młodość


Czytelniku, czy chcesz zatrzymać czas? Jeśli tak, to możemy Ci w tym pomóc zapraszając na spotkania w przyjaznej atmosferze oraz kameralnym gronie. Z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie w Czytelni zawiązał się w lutym 2015 r. Klubik Seniora „Zawsze Młodzi”.

W cyklicznych spotkaniach odbywających się dwa razy w miesiącu biorą udział osoby z różnych środowisk, mające różne wykształcenie, pasje i zainteresowania. Bibliotekarki prowadzące klubik wykorzystują zarówno swoje pomysły na wspólne spędzenie wolnego czasu, jak i korzystają z projektów Fundacji Orange skierowanych do osób 50+.

Bardzo cenne okazały się cykle wirtualnych spotkań w ramach projektów: Akcja e-motywacja oraz Spotkania z Pasjami. Ich bohaterami były osoby znane i lubiane, a przy tym bardzo aktywne pomimo swojego wieku. I tak np. Emilia Krakowska mówiła o mocy współpracy, Helena Norowicz opowiadała o radościach codzienności, a znana antropolog Ewa Nowicka- Rusek radziła, jak ograniczyć ograniczenia.

Jak dalece spotkania te cieszyły się zainteresowaniem niech świadczą zacytowane poniżej wypowiedzi niektórych  uczestników i tak np.. Pani Krysia wypełniając ankietę napisała:
„Wspaniałe spotkanie, zapisałam wiele cennych sentencji wartych do wykorzystania w życiu. Jestem  bardzo wdzięczna paniom z biblioteki za zorganizowanie takich spotkań, za wspaniałą atmosferę towarzyszącą tym spotkaniom”.

Inna wypowiedź to refleksje Pani Basi:
„Odskocznia od codzienności oraz możliwość spotkania się z grupą osób dotąd nieznanych. Więcej takich akcji, podziękowania dla Pań z Biblioteki”.

Mając świadomość wagi bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, prowadzące Klubik starają się zapraszać ciekawych ludzi, którzy  z pasją umieją opowiadać o swoich zainteresowaniach. Prelegentami są zarówno członkowie naszego Klubiku jak i zaproszeni goście, którzy korzystają w czasie swoich wystąpień z nowych technologii. Tematami poruszanymi podczas spotkań były m.in.: uroki Beskidu Małego, właściwości lecznicze ziół, historia Andrychowa oraz związki Jana Pawła II z andrychowszczyzną. Uatrakcyjnieniem spotkań z seniorami  było wzięcie udziału w ubieraniu  Zamkowej Choinki Pokoleniowej oraz wspólny wyjazd do Muzeum Papieskiego w Wadowicach.

Bibliotekarkom prowadzącym Klubik zależało również na integracji młodych ludzi z seniorami. Doskonałą okazją do realizacji tego zamierzenia był Dzień Babci i Dziadka podczas którego miały miejsce występy artystyczne zarówno babć jak i wnucząt. Mamy nadzieję, że nasze działania skierowane do osób starszych przyczyniają się choć w minimalnym stopniu do przeciwstawienia ich wykluczeniu społecznemu. Szczegółowe informacje n.t. terminów spotkań oraz ich tematyki można uzyskać w Czytelni MBP. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach osób wcześniej urodzonych, bo jak stwierdziła nestorka sceny teatralnej i filmowej Danuta Szaflarska „Wiek niekoniecznie ma coś wspólnego z człowiekiem”.

Osoby do kontaktu:
• Jadwiga Pocełujko i Bogumiła Kołodenna
• Tel. 33-875-25-52
• e-mail: czytelnia.biblioteka@andrychow.eu
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca dla krawcowych, szwaczek
   Przyjmę od zaraz krawcowe szwaczki – wysokie zarobki pełen etat...
  • Sprzedam FIAT DOBLO 223
   Sprzedam FIAT DOBLO 223 5-osobowy, rok produkcji 2004, pierwszy właściciel. Przebieg 201 231 km. Poj. Silnika 1248 cm3. Cena 4600,00 zł
   Tel. 664 201 483


  • Praca
   Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
  • Żeglarskie obozy młodzieżowe z patentem, Mazury 2020
   Chcesz nauczyć się żeglarstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samo...
  • Indywidualna Pomoc w Pisaniu Prac
   Oferujemy indywidualną pomoc przy stworzeniu pracy licencjackiej, magisterskiej i innych. Każda pomoc jest inna.Natomiast jeśli już stworzyliście swój zarys pracy służymy pomocą przy edycjach...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  Andrychów, ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu