logo
repertuar kina
Sobota, 22-09-2018, Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2017-08-01 15:19:00 Liczba komentarzy0

Biblioteka do remontu, a radio do przebudowy


Dziś w Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na „Modernizację budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie”. Powstanie tam też nowe studio radiowe i nowa redakcja „Nowin”.
Projekt remontu MBP i przebudowa studia uzyskały dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł ze środków unijnych rozdysponowywanych przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. A całkowita suma umowy z wykonawcą opiewa na kwotę 1.025.500 zł. Poprzetargowym wykonawcą został 
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie i w jego imieniu umowę podpisał dziś (1 sierpnia 2017 r.) prezes ZGK Krzysztof Tytko. Ze strony władz Gminy Andrychów podpisali ją: Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak oraz Skarbnik Gminy Andrychów Dorota Żywioł.
Zakres prac obejmuje wykonanie nowej elewacji budynku (w tym termomodernizację), wraz z tarasami i schodami, a także wybrukowanie placu, zagospodarowanie zieleni wokół biblioteki i wykonanie małej architektury.
Prace remontowe będą  też prowadzone wewnątrz budynku, aby poprawić warunki w gminnej książnicy, by mogli na tym skorzystać przede wszystkim czytelnicy. W planach jest także wpisana budowa nowego studia Radia Andrychów AM i nowej redakcji Nowin Andrychowskich. Na ten cel zaadoptowane zostaną pomieszczenia w przyziemiu, które do tej pory były wykorzystywane na świetlicę ostatnio użytkowaną przez Klub AA oraz magazyn. Nowe, większe studio będzie miało też nowe wyposażenie i sprzęt, a w nim urządzenia poprawiające jakość sygnału radiowego. Te prace wiążą się z planami rozbudowy programu Radia Andrychów na kolejne godziny emisji – już nie tylko przed południem, ale też w godzinach popołudniowych i wieczornych. To tej pory to pasmo retransmituje program z Krakowa, z Polskich Fal Średnich. Kiedy powstanie nowe studio i zaistnieją nowe możliwości, słuchacze w Andrychowie będą mieli swoje radio przez cały dzień. Równolegle z pracami remontowymi i budowlanymi przygotowywana jest reorganizacja redakcji. O tych planach szerzej napiszemy w osobnym materiale już wkrótce.
Wszelkie prace związane z przebudową i remontem MBP zakończą się w grudniu tego roku.
mn
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Hygieia
  Andrychów, ul. Lenartowicza 7
  33 870 40 31
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu