Czwartek, 19-10-2017, Imieniny obchodzi: Piotr, Michał, Ziemowit
arrow szukaj
title
Sport, 2017-10-07 17:21:00 Liczba komentarzy1

Beskid przegrał z Olkuszem

Słaba passa andrychowskich piłkarzy trwa. Drużyna Beskidu po raz kolejny została pokonana przez niżej notowanych rywali, tym razem z Olkusza.
Spotkanie rozgrywane było bez udziału publiczności z powodu kary nałożonej przez małopolską centralę piłkarską. Początek meczu nie zwiastował kolejnej porażki, bo andrychowianie radzili sobie nieco lepiej od gości. Stworzyli kilka sytuacji podbramkowych, a najlepszą okazję zmarnował Maciej Stróżak, który po zagraniu Miłosza Węglarza z bliska trafił w boczną siatkę. Przez większą część pierwszej połowy golkiper Beskidu był niemal bezrobotny. Dopiero tuż przed przerwą olkuszanie mieli serię rzutów różnych, po której wreszcie futbolówka w ogromnym zamieszaniu została z bliska wepchnięta do bramki.

Niżej notowani goście w 60. minucie podwyższyli po zgraniu głową na 10. metr, gdzie jeden z olkuszan bez przyjęcia celnie uderzył lewą nogą. Podopiecznych trenera Jakuba Adamusa stać było tylko na honorowego gola w doliczonym czasie. Do siatki Olkusza trafił Maciej Stróżak, ustalając rezultat na 1:2.

Beskid dryfuje w coraz niższe rejony czwartoligowej tabeli. Póki co andrychowianie zajmuje trzynaste, czwarte od końca miejsce. Kolejny mecz już 11 października (środa) w Andrychowie o 15:30 z plasującą się w czołówce Jutrzenką Giebułtów.

Lepiej poradzili sobie gracze zespołu juniorskiego, który rozgromił ekipę Żarka Barwałd 14:1. Z kolei młodzicy Beskidu ulegli Unii Oświęcim 0:2.

Beskid Andrychów - KS Olkusz 1:2 (0:1)
Skład wyjściowy Beskidu: Szczepańczyk - Koim, Łozniak, Dybał, A. Młynarczyk - Adamus, K. Młynarczyk, Kasiński, Węglarz, Moskała - Stróżak.