Poniedziałek, 20-11-2017, Imieniny obchodzi: Edmund, Edyta, Anatol
title
Sport, 2017-11-12 09:05:00 Liczba komentarzy0

Zwycięstwo seniorek, porażka seniorów

Drużyny MKS-u Andrychów w sobotni wieczór zagrały w kratkę. Seniorki pokonały na wyjeździe drużynę Aktywnych Raba Wyżna, a seniorzy ulegli Górnikowi Radlin.
Drugoligowcy przywołali do życia stare siatkarskie porzekadło mówiące, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Z niżej notowanym Górnikiem andrychowianie szybko wypracowali przewagę i wygrali dwa pierwsze sety do 16 i 15. Później jednak oddali inicjatywę gościom, którzy doprowadzili do remisu, a w decydującej partii pokonali MKS do 8. Porażka kosztowała andrychowian spadek na szóste miejsce.

W I lidze małopolskiej kobiet (dawniej III liga) andrychowianki wygrały już piąty raz i to piąty raz do zera. Jako jedyne w stawce mają komplet punktów i przewodzą w tabeli. Tym razem podopieczne Piotra Kwaka rozprawiły się z Aktywnymi Raba Wyżna. Na początku emocji było jednak sporo, bo pierwszy set rozstrzygał się na przewagi. Później to jednak MKS przejął inicjatywę i postawił kropkę nad "i".

Seniorzy: MKS Andrychów - Górnik Radlin 2:3 (25:16, 25:15, 23:25, 23:25, 8:15)
Seniorki: Aktywni Raba Wyżna - MKS Andrychów 0:3 (25:27, 20:25, 10:25)