logo
repertuar kina
Sobota, 22-09-2018, Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Kultura, 2017-12-21 12:36:00 Liczba komentarzy0

Odkryto talenty


17 grudnia 2017 roku podczas Koncertu Galowego w Wadowickim Centrum Kultury, wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu „Talenty 2017”. Poznaliśmy nazwiska najzdolniejszych laureatów konkursu z naszej gminy.
Każdy człowiek jest stworzony do tego, by robić w życiu to, co lubi najbardziej. Mało tego, każdy z nas posiada jakiś talent. Idealnym przykładem na to są młodzi ludzie, którzy z dumą stanęli na scenie WCK w Wadowicach i odebrali nagrody za swoje pasje i uzdolnienia. Jednym z nich jest Miłosz Suliga, uczeń klasy 3 SP w Zespole Szkół Samorządowych w Zagórniku. Miłosz posiada wiele zainteresowań. Jest kreatywny i obowiązkowy. Od najmłodszych lat interesuje się paleontologią. Do dzisiaj zbiera informacje o gatunkach dinozaurów. Jest znakomitym recytatorem i plastykiem. Pasjonuje go również historia Polski. W ostatnim czasie odkrył też swój kolejny talent – pisarstwo. Pasja ta została dostrzeżona przez nauczycielkę Miłosza. Dzięki niej udało się nakłonić Miłosza do napisania dwóch opowiadań i wzięcia udziału w konkursie "Talenty 2017”. Było warto, ponieważ Miłosz został laureatem w kategorii: literatura. Najpierw znalazł się w gronie 81 osób do nagrody "Talent" we wszystkich kategoriach artystycznych i wiekowych. Następnie okazał się najlepszy w literackiej kategorii i otrzymał bezcenną, ręcznie wykonaną statuetkę „Talent 2017”. Jest ona ufundowana przez Starostwo Powiatowe i Wadowickie Centrum Kultury. 

Pozostali laureaci „Talentów 2017” z gminy Andrychów, to:
„Talent 2017” w kategorii Plastyka otrzymała: Wiktoria Paszewska - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
„Talent 2017” w kategorii Muzyka otrzymał:Kacper Bryzek – Ognisko Muzyczne „Metrum” w Andrychowie.
„Talent 2017” w kategorii Wokal otrzymały:Magdalena Kiełczewska – Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu. Maja Archer – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach. Natalia Słanek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie. Katarzyna Strojny - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie.
„Talent 2017” w kategorii Recytacja otrzymały: Karolina Wawrzeszkiewicz - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Sandra Romik - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie.
„Talent 2017” w kategorii Teatr otrzymały: Wiktoria Sordyl - Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie. Magdalena Wawrzeszkiewicz - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.
„Talent 2017” w kategorii Taniec otrzymała: Mariola Szostok – Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu.

Ponadto jury zakwalifikowało 17 osób do eliminacji wojewódzkich XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018”. W kategorii muzyka i wokal w gronie wyróżnionych z naszej gminy znaleźli się:Alicja Oboza - Ognisko Muzyczne „Metrum” w Andrychowie z utworem pt. „Polskie drogi”. Kacper Bryzek – Ognisko Muzyczne „Metrum” w Andrychowie z utworem pt. „Fly Me To The Moon”. Magdalena Kiełczewska – Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu z utworem pt. „Gwiazdą być”. Maja Archer – Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach z utworem pt. „Jealous”. 
Natalia Słanek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Andrychowie z utworem pt. „Miasteczko Bełz”. 
Katarzyna Strojny - Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie z utworem pt. „Kiedy mnie już nie będzie”. Mariola Szostok – Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu – w kategorii Taniec.
Wszystkim uzdolnionym gratulujemy. (pacz)
Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Hygieia
  Andrychów, ul. Lenartowicza 7
  33 870 40 31
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu