logo
repertuar kina
Poniedziałek, 19-11-2018, Imieniny obchodzi: Paweł, Elżbieta, Seweryn
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-02-04 16:23:00 Liczba komentarzy0

Zebrania strażackie


Okres strażackich zebrań sprawozdawczo-wyborczych w pełni. 3 lutego ochotnicy w Targanicach Dolnych i Zagórniku dokonali podsumowania ubiegłego roku.
Na zebraniu strażackim w Targanicach Dolnych obecni byli: Zastępca Burmistrza Mirosław Wasztyl, Skarbnik Gminy Andrychów Dorota Żywioł, Kierownik wydziału spraw obywatelskich Krzysztof Wójcik, Dyrektor ZSS w Sułkowicach-Łęgu Janusz Uznański, Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz, sołtys Sułkowic Józefa Kapela, sołtys Brzezinki Stanisław Prus, radny Wojciech Polak, a także przedstawiciele straży: dowódca JRG Andrychów st. kpt. Marek Nowak, mł. bryg. w st. spocz. Henryk Maciejczyk,  mł. bryg. w st. spocz. Antoni Hutniczak, mł. bryg. Jacek Kolber.
Zarząd OSP w Targanicach Dolnych złożył sprawozdania z całorocznej działalności. 
W Targanicach mówił o tym prezes Józef Sordyl. Jednostka, która liczy 92 członków, brała udział w 33 akcjach ratowniczo-gaśniczych:
- 8 pożarach;
- 21 miejscowych zagrożeniach (usuwanie skutków ulew i wiatrów, wypadki samochodowe);
- 4 poszukiwaniach osób zaginionych.
Jednostka uczestniczyła w zabezpieczaniu koncertu z okazji 250-lecia Andrychowa, Moto Show oraz Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Druhowie przepracowali łącznie 404 godziny przy działaniach ratowniczych nie pobierając za swą pracę ekwiwalentu pieniężnego.
Miłym akcentem spotkania był prezent - nagroda złożona na ręce mł. bryg. w st. spocz. Antoniemu Hutniczakowi, który pożegnał się z czynną służbą 31 stycznia 2018.
 
Na zebraniu OSP Zagórniku złożono sprawozdania z działalności Zarządu OSP za rok 2017, finansowe oraz sprawozdanie Komisji rewizyjnej. Spotkanie otworzyli Naczelnik Mateusz Bizoń wraz z Prezesem Grzegorzem Kryską. OSP Zagórnik tworzy 61 osób (42 mężczyzn, 8 kobiet oraz 11-osobowa młodzieżowa drużyna pożarnicza). W ubiegłym roku OSP  brała udział w 30 akcjach ratowniczo-gaśniczych: 5 pożarach oraz licznych zagrożeniach miejscowych. Drużyna młodzieżowa może pochwalić się sukcesami w zawodach sportowo-pożarniczych.  
Podczas spotkania minutą ciszy uczczono pamięć Romana Prystackiego, w  który przez 11 lat pełnił funkcję prezesa jednostki OSP Zagórnik. To właśnie jego imieniem został nazwany nowy wóz ratowniczo-gaśniczy - Roman.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: kap. Łukasz Walczak, ks. Proboszcz parafii w Zagórniku Stanisław Wilkołak. 

Na każdym ze spotkań zaproszeni goście podziękowali ochotnikom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcenie. (ap)
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne
  • Sprzedam Spółkę/Sprzedaż Gotowych Spółek z o.o.
   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Gotowych Spółek, W naszej ofercie znajdziesz Spółki z lat 1991-2016 w cenie od 3500 zł Wszystkie Oferowane Spółki posiadają komplet dokumentów, ...
  • Sprzedam Spółkę z 1991-2017 toku / Gotowe Spółki
   Oferuje Państwu największą ofertę Gotowych Spółek z lat 1991-2017 r. w cenie od 3500 zł za spółki z 2013 roku - Każda oferowane przez nas spółka jest spółką "czystą" Spółki posiad...
  • Trener personalny w Andrychowie
   Zapraszam chętnych na treningi personalne w celu poprawy: sprawności, wyglądu i zdrowia. W ofercie: - trening wspierający odchudzanie - trening domowy - trening wzmacniający kręgosłup ...
  • Poszukuję niani
   Poszukuję niani z doświadczeniem do opieki nad rocznym chłopcem. Miejsce pracy: Andrychów...
  • 24/7 montaż tv serwis naprawa anten polsat cyfrowy dvbt nc plus
   Jeśli interesuje Cie montaż lub ustawienie anteny naziemnej bądź satelitarnej to dobrze trafiłeś! Nasza firma zajmuję się montażem anten satelitarnych, naziemnych, zmianą konfiguracji spr...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem II
  Andrychów, ul. Krakowska 91
  33 875 64 00
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu