logo
repertuar kina
Poniedziałek, 21-05-2018, Imieniny obchodzi: Kryspin, Wiktor, Tymoteusz
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-02-04 16:23:00 Liczba komentarzy0

Zebrania strażackie


Okres strażackich zebrań sprawozdawczo-wyborczych w pełni. 3 lutego ochotnicy w Targanicach Dolnych i Zagórniku dokonali podsumowania ubiegłego roku.
Na zebraniu strażackim w Targanicach Dolnych obecni byli: Zastępca Burmistrza Mirosław Wasztyl, Skarbnik Gminy Andrychów Dorota Żywioł, Kierownik wydziału spraw obywatelskich Krzysztof Wójcik, Dyrektor ZSS w Sułkowicach-Łęgu Janusz Uznański, Komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz, sołtys Sułkowic Józefa Kapela, sołtys Brzezinki Stanisław Prus, radny Wojciech Polak, a także przedstawiciele straży: dowódca JRG Andrychów st. kpt. Marek Nowak, mł. bryg. w st. spocz. Henryk Maciejczyk,  mł. bryg. w st. spocz. Antoni Hutniczak, mł. bryg. Jacek Kolber.
Zarząd OSP w Targanicach Dolnych złożył sprawozdania z całorocznej działalności. 
W Targanicach mówił o tym prezes Józef Sordyl. Jednostka, która liczy 92 członków, brała udział w 33 akcjach ratowniczo-gaśniczych:
- 8 pożarach;
- 21 miejscowych zagrożeniach (usuwanie skutków ulew i wiatrów, wypadki samochodowe);
- 4 poszukiwaniach osób zaginionych.
Jednostka uczestniczyła w zabezpieczaniu koncertu z okazji 250-lecia Andrychowa, Moto Show oraz Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Druhowie przepracowali łącznie 404 godziny przy działaniach ratowniczych nie pobierając za swą pracę ekwiwalentu pieniężnego.
Miłym akcentem spotkania był prezent - nagroda złożona na ręce mł. bryg. w st. spocz. Antoniemu Hutniczakowi, który pożegnał się z czynną służbą 31 stycznia 2018.
 
Na zebraniu OSP Zagórniku złożono sprawozdania z działalności Zarządu OSP za rok 2017, finansowe oraz sprawozdanie Komisji rewizyjnej. Spotkanie otworzyli Naczelnik Mateusz Bizoń wraz z Prezesem Grzegorzem Kryską. OSP Zagórnik tworzy 61 osób (42 mężczyzn, 8 kobiet oraz 11-osobowa młodzieżowa drużyna pożarnicza). W ubiegłym roku OSP  brała udział w 30 akcjach ratowniczo-gaśniczych: 5 pożarach oraz licznych zagrożeniach miejscowych. Drużyna młodzieżowa może pochwalić się sukcesami w zawodach sportowo-pożarniczych.  
Podczas spotkania minutą ciszy uczczono pamięć Romana Prystackiego, w  który przez 11 lat pełnił funkcję prezesa jednostki OSP Zagórnik. To właśnie jego imieniem został nazwany nowy wóz ratowniczo-gaśniczy - Roman.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: kap. Łukasz Walczak, ks. Proboszcz parafii w Zagórniku Stanisław Wilkołak. 

Na każdym ze spotkań zaproszeni goście podziękowali ochotnikom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcenie. (ap)
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne
  • ZIEMIA OGRODOWA CZARNOZIEM sprzedam z dostawą
   PRZYWÓZ SAMOCHODEM O ŁADOWNOŚCI 4,5 TONY 3 m3 ZIEMIA OGRODOWA JEST BARDZO DOBREJ JAKOŚCI, BEZ ZANIECZYSZCZEŃ, TAKICH JAK KAMIENIE, DORNIE ITP. ZIEMIA JEST C...
  • o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
   Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K....
  • Peri Peri poszukuje pracowników
   Bar szybkiej obsługi Peri Peri w Andrychowie poszukuje pracowników z doświadczeniem, do pomocy przy wydawaniu zamówień i obsługi klientów. CV prosimy składać w punkcie w Andrychowie, przy ...
  • Sprzedam dom w Bulowicach
   Gotowy do zamieszkania, całkowicie wykończony wysokiej klasy materiałami jednorodzinny dom piętrowy z pięknym ogrodem z licznymi nasadzeniami oraz drzewami. Powierzchnia mieszkalna 155 m2, wiata ...
  • kupię mieszkanie
   kupię mieszkanie w Andrychowie, 2-pokojowe, z widną kuchnią w rozsądnej cenie...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Hygieia
  Andrychów, ul. Lenartowicza 7
  33 875 27 37
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu