logo
repertuar kina
Czwartek, 17-01-2019, Imieniny obchodzi: Marian, Antoni, Jan
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-02-11 11:29:00 Liczba komentarzy0

Zebranie wiejskie w Zagórniku


W sobotę, 10 lutego w Zagórniku odbyło się zebranie wiejskie, na którym podsumowano miniony rok w sołectwie. Gośćmi spotkania byli burmistrza Tomasz Żak i jego zastępca Mirosław Wasztyl.
Zebranie, które odbyło się w remizie OSP otwarł i poprowadził radny Paweł Łysoń, a sprawozdanie z prac Rady Sołeckiej i wykonania zadań złożył sołtys Tomasz Fijołek. Potem głos zabrał burmistrz Tomasz Żak, który mówił o trzech latach mijającej kadencji i o planach na bieżący rok 2018. Burmistrz przypomniał jakie inwestycje były robione nie tylko w Zagórniku, ale też w całej gminie, które będą służyć wszystkim mieszkańcom – jak choćby kryta pływalnia, której budowa zacznie się w kwietniu. Burmistrz opisał także realizację projektu utworzenia gminnej komunikacji autobusowej. Mieszkańcy, którzy przyszli na zebranie mogli przy tej okazji zabrać przygotowane dla nich rozkłady jazdy, jakie ukazały się też z ostatnim wydaniem Nowin Andrychowskich (są jeszcze w kioskach). Tomasz Żak mówił także o tworzeniu strefy ekonomicznej zaznaczając, że pierwsze działki w strefie będą sprzedawane jeszcze tego lata. 
Po burmistrzu głos zabrał jego zastępca Mirosław Wasztyl, który przypomniał, że od kilku lat istnieje zasada, że Rada Sołecka na dorocznym zebraniu tworzy listę 10 najważniejszych zadań i z tych zadań władza gminy rozlicza się na kolejnym zebraniu. I tak w minionym roku np. z zadań drogowych wykonano przebudowy dróg na osiedlach Hulakówka, Biadasów I, Biadasów do Pańskiej Góry, a także na ulicach Skotnickiej i osiedlu Świątkówka (oba w w trakcie realizacji). Realizowana jest też budowa oświetlenia na osiedlu Biadasów I. Z innych zadań zrealizowano: parking i siłownię przy szkole, budowę budynku przy LKS „Gronie”, a ponadto trwają przygotowania do renowacji wnętrza kaplicy św, Bartłomieja i przygotowana jest już budowa parkingu przy przedszkolu. Mirosłąw Wasztyl wyliczył, że w tej kadencji suma inwestycji w sołectwie Zagórnik sięgnie 7,5 mln zł, a to jest niemal dwa razy więcej niż w poprzedniej kadencji. Jedną z największych inwestycji w tej puli jest głęboka modernizacja Wiejskiego Domu Kultury, na która gmina przeznaczyła 1,6 mln zł. Listę wszystkich zadań zebrani mogli zabrać do domów, bo zostało dla nich przygotowane szczegółowe, kilkustronicowe sprawozdanie.
Po wystąpieniach burmistrza i jego zastępcy przyszedł czas na dyskusję. Rozmawiano przede wszystkim o remontach dróg, a szczególnie o remoncie drogi przez przełęcz Biadasowską do Inwałdu. To zadanie rozpocznie się jeszcze w tym roku, przygotowany jest już projekt.
Zebranie zakończyło się po dwóch godzinach. mn
 
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Hygieia
  Andrychów, ul. Lenartowicza 7
  33 870 40 31
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu