logo
repertuar kina
Piątek, 18-01-2019, Imieniny obchodzi: Małgorzata, Piotr
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-03-12 08:54:00 Liczba komentarzy0

Otwórzmy Drzwi na Świat


​Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat to organizacja o zasięgu lokalnym mający na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, a także innych chorób dotykających społeczeństwo.
Podstawowym celem komitetu będzie pomoc rodzinom w różnych aspektach funkcjonowania z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu jak również w przypadku innych schorzeń.Możliwie pełna forma edukacji poprzez dostępne w obiegu publikacje naukowe oraz inne działania obejmujące bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi, wsparciem oraz pomocą w wyżej wymienionym zakresie. Podstawową formą działania komitetu będzie wsparcie rodzin objętych autyzmem, prowadzenie różnych akcji społecznych skierowanych wobec rodziców borykających się z tym typem niepełnosprawności. Dodatkową formą działania komitetu będzie prowadzenie różnego typu zbiórek publicznych, w tym celu  Komitet Otwórzmy Drzwi Na Świat uzyskał odpowiednią zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie tego typu akcji.
Powołując Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat chcieliśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym nową, ciekawą formułę komunikacji integralnej miedzy rodzicami, opiekunami a także ośrodkami, które w swej specyfice zajmują się autyzmem.  Mamy nadzieję, że strona komitetu umożliwi państwu możliwość wymiany doświadczeń, uzyskanie porad od specjalistów oraz możliwość bezpośredniego kontaktu osób mających kontakt z tego tylu niepełnosprawnością.
Dodatkowo Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat będzie poruszał wiele aspektów funkcjonowania i integracji społecznej wśród dzieci autystycznych. W założeniu będą prowadzone różnego typu działania i porady dla rodzin zdrowych dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera . 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami komitetu pod adresem email:  OtworzmyDrzwinaSwiat@interia.pl oraz do polubienia naszej strony na portalu społecznościowym facebook. 
Założyciele Komitetu to osoby blisko związane z Gminą Andrychów, działające w różnych aspektach życia publicznego i społecznego na terenie powiatu Wadowickiego. To również doświadczeni organizatorzy różnych akcji charytatywnych, a także osoby, których bezpośrednio dotyczy spektrum autyzmu lub inne rodzaje niepełnosprawności. To także rodzice dzieci autystycznych, którzy postanowili spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i odejść od stereotypów, z jakimi zderzają się w życiu codziennym w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, a także w relacjach miedzy rodzicami i placówkami, które mają na celu rehabilitację oraz uspołecznienie dzieci autystycznych. Komitet a później Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat to nowa i odważna propozycja dla wszystkich, którzy chcą w pewnym sensie bardziej zintensyfikować działania i wymienić własne doświadczenia w temacie autyzmu. Dodatkowo na mapie powiatu powstaje nowa inicjatywa społeczna. To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców z terenu gminy Andrychów a także z całego powiatu wadowickiego, z uwagi na ilość potrzeb oraz jakość prowadzenia zajęć przez funkcjonujące już placówki. 
Założycielką Komitetu jest Andrychowianka Patrycja Kołodziejczyk mama dwójki niepełnosprawnych chłopców. 
Galeria zdjęć
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Andrychowska
  ul. Krakowska 83
  33 483 31 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu