logo
repertuar kina
Wtorek, 22-05-2018, Imieniny obchodzi: Helena, Wiesława, Julia
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-03-12 08:54:00 Liczba komentarzy0

Otwórzmy Drzwi na Świat


​Komitet Społeczny Otwórzmy Drzwi na Świat to organizacja o zasięgu lokalnym mający na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, a także innych chorób dotykających społeczeństwo.
Podstawowym celem komitetu będzie pomoc rodzinom w różnych aspektach funkcjonowania z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu jak również w przypadku innych schorzeń.Możliwie pełna forma edukacji poprzez dostępne w obiegu publikacje naukowe oraz inne działania obejmujące bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi, wsparciem oraz pomocą w wyżej wymienionym zakresie. Podstawową formą działania komitetu będzie wsparcie rodzin objętych autyzmem, prowadzenie różnych akcji społecznych skierowanych wobec rodziców borykających się z tym typem niepełnosprawności. Dodatkową formą działania komitetu będzie prowadzenie różnego typu zbiórek publicznych, w tym celu  Komitet Otwórzmy Drzwi Na Świat uzyskał odpowiednią zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie tego typu akcji.
Powołując Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat chcieliśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym nową, ciekawą formułę komunikacji integralnej miedzy rodzicami, opiekunami a także ośrodkami, które w swej specyfice zajmują się autyzmem.  Mamy nadzieję, że strona komitetu umożliwi państwu możliwość wymiany doświadczeń, uzyskanie porad od specjalistów oraz możliwość bezpośredniego kontaktu osób mających kontakt z tego tylu niepełnosprawnością.
Dodatkowo Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat będzie poruszał wiele aspektów funkcjonowania i integracji społecznej wśród dzieci autystycznych. W założeniu będą prowadzone różnego typu działania i porady dla rodzin zdrowych dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera . 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami komitetu pod adresem email:  OtworzmyDrzwinaSwiat@interia.pl oraz do polubienia naszej strony na portalu społecznościowym facebook. 
Założyciele Komitetu to osoby blisko związane z Gminą Andrychów, działające w różnych aspektach życia publicznego i społecznego na terenie powiatu Wadowickiego. To również doświadczeni organizatorzy różnych akcji charytatywnych, a także osoby, których bezpośrednio dotyczy spektrum autyzmu lub inne rodzaje niepełnosprawności. To także rodzice dzieci autystycznych, którzy postanowili spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i odejść od stereotypów, z jakimi zderzają się w życiu codziennym w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, a także w relacjach miedzy rodzicami i placówkami, które mają na celu rehabilitację oraz uspołecznienie dzieci autystycznych. Komitet a później Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat to nowa i odważna propozycja dla wszystkich, którzy chcą w pewnym sensie bardziej zintensyfikować działania i wymienić własne doświadczenia w temacie autyzmu. Dodatkowo na mapie powiatu powstaje nowa inicjatywa społeczna. To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców z terenu gminy Andrychów a także z całego powiatu wadowickiego, z uwagi na ilość potrzeb oraz jakość prowadzenia zajęć przez funkcjonujące już placówki. 
Założycielką Komitetu jest Andrychowianka Patrycja Kołodziejczyk mama dwójki niepełnosprawnych chłopców. 
Galeria zdjęć
foto
foto



Komentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne
  • ZIEMIA OGRODOWA CZARNOZIEM sprzedam z dostawą
   PRZYWÓZ SAMOCHODEM O ŁADOWNOŚCI 4,5 TONY 3 m3 ZIEMIA OGRODOWA JEST BARDZO DOBREJ JAKOŚCI, BEZ ZANIECZYSZCZEŃ, TAKICH JAK KAMIENIE, DORNIE ITP. ZIEMIA JEST C...
  • o art. 299/586 ksh wiemy wszystko / Skup Spółek i JDG
   Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ograniczenia odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki wynikające z art. 299 K.s.h oraz art. 586 K....
  • Peri Peri poszukuje pracowników
   Bar szybkiej obsługi Peri Peri w Andrychowie poszukuje pracowników z doświadczeniem, do pomocy przy wydawaniu zamówień i obsługi klientów. CV prosimy składać w punkcie w Andrychowie, przy ...
  • Sprzedam dom w Bulowicach
   Gotowy do zamieszkania, całkowicie wykończony wysokiej klasy materiałami jednorodzinny dom piętrowy z pięknym ogrodem z licznymi nasadzeniami oraz drzewami. Powierzchnia mieszkalna 155 m2, wiata ...
  • kupię mieszkanie
   kupię mieszkanie w Andrychowie, 2-pokojowe, z widną kuchnią w rozsądnej cenie...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Hygieia
  Andrychów, ul. Lenartowicza 7
  33 875 27 37
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu