logo
repertuar kina
Poniedziałek, 16-07-2018, Imieniny obchodzi: Maria, Stefan, Eustachy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-04-11 10:08:00 Liczba komentarzy0

Znam to i kocham to


Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego jest już rozstrzygnięty, a nagrody rozdane. Przy okazji jego uczestnicy spotkali się z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci.
Gimnazjalistów do międzynarodowego Konkursu Języka Anielskiego „I know it & I love it” przygotowali nauczyciele ZSS w Roczynach. Była to już druga edycja międzynarodowa tego popularnego konkursu. Również i tym razem patronował mu Burmistrz Andrychowa. Wczoraj – 10 kwietnia – w szkole w Roczynach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
W językowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie ZSS Targanice, ZSS Inwałd, ZSS Roczyny oraz sześć szkół z Ukrainy z miasta Izum. Zmagali się z testem gramatyczno-leksykalnym na platformie e-learningowej. Następnie brali udział w rozmowach z „native speakerem”, pochodzącycm z Egiptu Amani Bahy ze szkoły językowej Face2Face oraz panią mgr Katarzyną Sternalską-Gawron ze szkoły językowej Logos. Rozmowy z uczniami z Ukrainy zostały przeprowadzone przez skype’a. Poziom językowy uczniów był bardzo wysoki. Wszystkim gratulujemy wyników.
I miejsce: Julia Smolec – ZSS Inwałd,  Mateusz Wojewodzic – ZSS Roczyny
II miejsce: Maya Archer – ZSS Roczyny
III miejsce: Angelina Zdotverha – Izum Ukraina
Przy okazji wręczenia nagród odbyło się szóste już spotkanie z poezją. Tym razem motywem przewodnim była muzyka w poezji. W programie "Co nam w poezji gra" znalazły się utwory min.: J. Kasprowicza, J. Tuwima, K.I. Gałczyńskiego, J. Hartwig czy E. Lipskiej. Na scenie uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki i instrumenty muzyczne. Był również walc wiedeński w wykonaniu nauczycieli wf-u. Solową partią na wiolonczeli popisała się p. M. Mikuła (nauczycielka muzyki).
Na zakończenie odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci – panem Waldemarem Cichoniem. Uczniowie klas 1-3 zebrani na sali gimnastycznej mogli dowiedzieć się, skąd się wziął bohater książek pana Waldemara – kot Cukierek. Następnie autor przeczytał dzieciom ulubiony rozdział z najnowszej książki. Jeszcze tylko pytania do pisarza i oczywiście książki z autografami.
Sponsorami konkursu byli Maspex Sp. z o.o., Szkoła Językowa Face2Face, Wydawnictwo Nowa Era, Wydawnictwo Express Publishing oraz Rada Rodziców przy ZSS w Roczynach.
Izabella Ogiegło (mn)
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne
  • ZIEMIA OGRODOWA CZARNOZIEM sprzedam z dostawą
   SPRZEDAM ZIEMIE OGRODOWĄ PRZYWÓZ SAMOCHODEM O ŁADOWNOŚCI (3 lub 4 METRY SZEŚCIENNE) ZIEMIA OGRODOWA JEST BARDZO DOBREJ JAKOŚCI, BEZ ZANIECZYSZCZEŃ, TAKICH JAK KAMIENIE, DORNIE ITP. ZIEMIA J...
  • Stara krajalnica,waga i inne KUPIE
   Kupie starą krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepow oraz masarni....
  • Ogniochron poszukuje pracowników sezonowych
   Firma Ogniochron poszukuje pracowników sezonowych na produkcji, w okresie czerwiec- wrzesień. zgłoszenia prosimy składać osobiście w dziale kadr. ...
  • Peri Peri poszukuje pracowników
   Bar szybkiej obsługi Peri Peri w Andrychowie poszukuje pracowników z doświadczeniem, do pomocy przy wydawaniu zamówień i obsługi klientów. CV prosimy składać w punkcie w And...
  • kupię dom
   kupię mały dom od zaraz, najlepiej Sułkowice lub Targanice, może być do remontu tel 695-122-630...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Prywatna
  ul. Krakowska 138
  33 870 20 77
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu