logo
repertuar kina
Sobota, 23-02-2019, Imieniny obchodzi: Izabela, Roman, Damian
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-05-15 09:06:00 Liczba komentarzy0

45. Wadowickie Spotkania Teatralne ZGRAJA


Wybuchy ognia, kunszt słowa, inteligentny humor i diabelska manipulacja! Tego wszystkiego widzowie doświadczą podczas mistrzowskiego spektaklu w wykonaniu Jerzego Treli pt. „Rozmowy z diabłem”. Dodatkowo na publiczność czeka „Wieczór Komedii Improwizowanej” oraz komediowy spektakl plenerowy pt. „Satyriada”. To wszystko w ramach 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”!
Ostatni weekend maja zapowiada w Wadowicach prawdziwe święto teatru! Wadowickie Centrum Kultury przygotowało bardzo bogaty program 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. Podczas trzech dni festiwalu zaprezentowanych zostanie 9 wybranych spektakli konkursowych, które walczyć będą o główną nagrodę Spotkań „Teatralną Maskę”. Oprócz prezentacji konkursowych uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spektaklach gościnnych i wydarzeniach towarzyszących:

Piątek 25 maja:
19:00 – pokaz spektaklu „Załoga G” wadowickiego Teatru Próg
22:00 – Wieczór Komedii Improwizowanych w wykonaniu grupy „AD HOC”

Sobota 26 maja:
20:30 – spektakl plenerowy „Satyriada” Teatru na Walizkach – Plac Jana Pawła II

Niedziela 27 maja:
19:00 - Spektakl Teatru STU „ Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” w wykonaniu Jerzego Treli

Okrzyknięte zgodnie przez publiczność i krytykę znakomitym przedstawieniem, „Rozmowy z diabłem” są przewrotnym w wymowie traktatem napisanym przez księdza Leszka Kołakowskiego opowiadającym o walce dobra ze złem. W ascetycznej, przestrzeni kaznodzieja w wykonaniu Jerzego Treli prowadzi przekorną rozmowę ze słuchaczami. Kunszt słowa, inteligentny humor i precyzja aktora sprawiają, że poddajemy się diabelskiej manipulacji. 

„Wieczór Komedii Improwizowanej” to spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie. Animować wieczór będą aktorzy z grupy AD HOC.

„Satyriada” 
„Teatr Na Walizkach” to jeden z nielicznych komediowych teatrów ulicznych w Polsce. Rozpoznawalną cechą grupy jest korzystanie z konwencji cyrkowych oraz pantomimy. A najważniejsze - umiejętność nawiązania bezpośredniego kontaktu z widzami, improwizowanie z nimi tak, że naturalnie wybuchają salwy śmiechu! Spektakl uliczny nawiązujący do tradycji rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. Zobaczymy w nim min. przewrotną historię małżeńską, w której miłość miesza się ze zdradą, a wesele z pogrzebem. To zaskakująca opowieść, w której na tle bałkańskiej muzyki oglądamy pokazane z przymrużeniem oka nasze codzienne małostki i intrygi. Jest tu również scena w szpitalu, gdzie obsługa lekarska nie daje nam pewności co do swoich umiejętności, natomiast pacjentem może okazać się każdy z nas! 

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu dostępny jest na stronie www.wck.wadowice.pl

Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest bezpłatny.

Bilety na spektakl Teatru Próg „Załoga G” w cenie 10 zł, Wieczór Komedii Improwizowanych – 20 zł oraz „Rozmowy z Diabłem” w wykonaniu Jerzego Treli w cenie 60 zł do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina „Centrum" oraz poprzez stronę ww.wck.wadowice.pl 

Źródło: Wadowickie Centrum Kultury
Galeria zdjęć
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem I
  Rynek 32, Andrychów
  33 875 28 81
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu