logo
repertuar kina
Wtorek, 23-04-2019, Imieniny obchodzi: Wojciech, Jerzy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-05-16 14:30:00 Liczba komentarzy0

Andrychów inspiracją dla młodych architektów


Wczoraj – 15 maja – na Politechnice Krakowskiej otwarto wystawę prac studentów. Andrychów był tematem dwóch prac dyplomowych i kilku prac semestralnych.
Wystawę przygotował Wydział Architektury PK, z którym od 2016 roku Gmina Andrychów ma podpisaną umowę o współpracy. W ramach tej współpracy już kilkukrotnie zjeżdżały nad Wieprzówkę grupy studentów architektury. Potem powstawały projekty, prace zaliczeniowe i zarysy koncepcji zagospodarowania różnych terenów, np. Pańskiej Góry czy zielonego otoczenia Wieprzówki. Tym razem w Krakowie w akademickich dwóch galeriach „Kotłownia” i „GIL” pokazano kilkadziesiąt, najlepszych prac semestralnych i dyplomowych studentów architektury, którzy w ramach programu „Uczelnia-Samorząd-Biznes” projektowali różne obiekty i miejsca dla kilkunastu samorządów Małopolskiki. W jednej z sal głównym tematem był Andrychów. Dlatego na wystawie gminę reprezentował Burmistrz Tomasz Żak, a także Urszula Odrzywolska-Mazgaj – kierowniczka Wydziału Architektury i Urbanistyki UM i Łukasz Jończy z Wydziału Inwestycji i Drogownictwa UM, który koordynuje przyjazdy studentów PK do Andrychowa.
Prace poświęcone Andrychowowi powstały pod naukowym nadzorem prof. Grażyny Schneider-Skalskiej – to projekty osiedli jednorodzinnych w okolichach Żwirki i Wigury oraz rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne nad Wieprzówką, gdzie studenci zaprojektowali centrum kultury, hale widowiskowo-sportową oraz bulwary nad rzeką i kładki ponad niż przewieszone. Choć prace te nie są do realizacji, bo to czysto akademicka twórczość, to mimo to, jak powiedział nam burmistrz, rozwiązania te mogą być dla Andrychowa dużą inspiracją na przyszłość, bo są niezwykle ciekawe.
Za kilka tygodni ta część wystawy, która jest poświęcona Andrychowowi trafi tutaj i mieszkańcy sami będą mogli zobaczyć te projekty. mn
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Medica
  Rynek 26A
  33 875 90 80
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu