logo
repertuar kina
Czwartek, 21-06-2018, Imieniny obchodzi: Alojz, Alicja, Marta
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-08 07:44:00 Liczba komentarzy0

Mamy laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu


Miło nam poinformować, że w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina" Julia Wróbel, uczennica klasy drugiej gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach, zajęła II MIEJSCE! Zdobyła tym samym tytuł laureata konkursu tematycznego organizowanego przez kuratorium podlaskie . Tegoroczna – X edycja konkursu – przebiegała pod hasłem: Jan Paweł II – Papież wolności. „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”
Konkurs został  zorganizowany przez podlaskie kuratorium we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Podlaską Rodziną Szkół im. Jana Pawła II. 
  Celem było przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, kształtowanie świadomości, postaw dzieci i młodzieży oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.
    O tytuł  laureata walczyli gimnazjaliści z siedmiu województw wyłonieni po etapie wojewódzkim, poprzedzonym etapami szkolnymi.
   Uczestnicy zapoznawali się z homiliami, przemówieniami Jana Pawła II wygłaszanymi podczas pielgrzymek do ojczyzny w 1979, 1983 , 1987 oraz 1991roku.Pochylili się nad wybranymi rozdziałami biografii papieża zatytułowanej „Świadek nadziei”. Poznali, czym dla Jana Pawła II było dziedzictwo ojczyzny. Kilka rozdziałów książki „Pamięć i tożsamość” pozwoliło uczniom zgłębić istotę patriotyzmu, ojczyzny i wolności w nauczaniu papieża Polaka. Dzięki analizie pracy naukowej ks. A. Dobrzyńskiego odkryli „Drogi do niepodległości w nauczaniu Jana Pawła II”.
     Nasza uczennica po konkursie na szczeblu wojewódzkim w Krakowie  zajęła pierwsze miejsce.
22.maja 2018 r. w Białymstoku odbył się finał - część pisemna, a po niej część ustna, uwieńczona przez podopieczną pani Doroty Sadlik tytułem laureata, który zgodnie z regulaminem przypadł w udziale tylko trzem uczniom.
 Gratulujemy Julii Wróbel z klasy 2. gimnazjum ZSS w Roczynach ogromnej wiedzy teologicznej, filozoficznej i historycznej  oraz wspaniałego sukcesu w ogólnopolskim konkursie tematycznym!

Autor: Dorota Sadlik
ZSS w Roczynach
Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne
  • Skup Zadłużonych Podmiotów 233/299/586 K.s.h
   Jeśli posiadasz zadłużoną spółkę, lub JDG i nie wiesz jak wyjść z kłopotów - zapoznaj się z naszą ofertą. Nasza działalność to przede wszystkim podjęcie czynności zmierzających do ...
  • Ogniochron poszukuje pracowników sezonowych
   Firma Ogniochron poszukuje pracowników sezonowych na produkcji, w okresie czerwiec- wrzesień. zgłoszenia prosimy składać osobiście w dziale kadr. ...
  • Peri Peri poszukuje pracowników
   Bar szybkiej obsługi Peri Peri w Andrychowie poszukuje pracowników z doświadczeniem, do pomocy przy wydawaniu zamówień i obsługi klientów. CV prosimy składać w punkcie w And...
  • Schody Rintal - Montaż Schodów w czerwcu za darmo!
   Rintal Polska, wiodący producent schodów do wnętrz organizuje promocję: W czerwcu montaż schodów oraz obłożeń schodów betonowych z poręczami za darmo! Szczegóły or...
  • kupię dom
   kupię mały dom od zaraz, najlepiej Sułkowice lub Targanice, może być do remontu tel 695-122-630...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu