logo
repertuar kina
Sobota, 18-08-2018, Imieniny obchodzi: Bogusław, Ilona, Helena
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-08 07:44:00 Liczba komentarzy0

Mamy laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu


Miło nam poinformować, że w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina" Julia Wróbel, uczennica klasy drugiej gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach, zajęła II MIEJSCE! Zdobyła tym samym tytuł laureata konkursu tematycznego organizowanego przez kuratorium podlaskie . Tegoroczna – X edycja konkursu – przebiegała pod hasłem: Jan Paweł II – Papież wolności. „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”
Konkurs został  zorganizowany przez podlaskie kuratorium we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Podlaską Rodziną Szkół im. Jana Pawła II. 
  Celem było przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, kształtowanie świadomości, postaw dzieci i młodzieży oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.
    O tytuł  laureata walczyli gimnazjaliści z siedmiu województw wyłonieni po etapie wojewódzkim, poprzedzonym etapami szkolnymi.
   Uczestnicy zapoznawali się z homiliami, przemówieniami Jana Pawła II wygłaszanymi podczas pielgrzymek do ojczyzny w 1979, 1983 , 1987 oraz 1991roku.Pochylili się nad wybranymi rozdziałami biografii papieża zatytułowanej „Świadek nadziei”. Poznali, czym dla Jana Pawła II było dziedzictwo ojczyzny. Kilka rozdziałów książki „Pamięć i tożsamość” pozwoliło uczniom zgłębić istotę patriotyzmu, ojczyzny i wolności w nauczaniu papieża Polaka. Dzięki analizie pracy naukowej ks. A. Dobrzyńskiego odkryli „Drogi do niepodległości w nauczaniu Jana Pawła II”.
     Nasza uczennica po konkursie na szczeblu wojewódzkim w Krakowie  zajęła pierwsze miejsce.
22.maja 2018 r. w Białymstoku odbył się finał - część pisemna, a po niej część ustna, uwieńczona przez podopieczną pani Doroty Sadlik tytułem laureata, który zgodnie z regulaminem przypadł w udziale tylko trzem uczniom.
 Gratulujemy Julii Wróbel z klasy 2. gimnazjum ZSS w Roczynach ogromnej wiedzy teologicznej, filozoficznej i historycznej  oraz wspaniałego sukcesu w ogólnopolskim konkursie tematycznym!

Autor: Dorota Sadlik
ZSS w Roczynach
Galeria zdjęć
foto
foto
foto



Komentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne
  • Sprzedam dom jednorodzinny w Andrychowie
   Sprzedam dom jednorodzinny parterowy z mieszkalnym poddaszem (5 pokoi, kuchnia, spiżarka, 2 łazienki, garderoba, gabinet ) w bardzo dobrej lokalizacji. - połączenie zabudowy jednorodzinnej przy bo...
  • Praca szuka pracownika
   Przyjmę do pracy w gabinecie kosmetycznym w Andrychowie stylistę paznokci i kosmetyczkę Telefon 502 342 693...
  • Darmowy kurs języka niemieckiego od podstaw
   Kurs językowy od podstaw Miejsce: Oświęcim lub Kraków Promedica24 jako lider rynku opieki domowej w Europie prowadzi nabór na DARMOWY kurs języka niemieckiego od podstaw dla osób zaintereso...
  • ZIEMIA OGRODOWA CZARNOZIEM sprzedam z dostawą
   SPRZEDAM ZIEMIE OGRODOWĄ PRZYWÓZ SAMOCHODEM O ŁADOWNOŚCI (3 lub 4 METRY SZEŚCIENNE) ZIEMIA OGRODOWA JEST BARDZO DOBREJ JAKOŚCI, BEZ ZANIECZYSZCZEŃ, TAKICH JAK KAMIENIE, DORNIE ITP. ZIEMIA J...
  • Stara krajalnica,waga i inne KUPIE
   Kupie starą krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepow oraz masarni....

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem I
  Rynek 32, Andrychów
  33 875 28 81
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu