logo
repertuar kina
Niedziela, 26-05-2019, Imieniny obchodzi: Paulina, Marianna, Filip
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-08 07:44:00 Liczba komentarzy0

Mamy laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu


Miło nam poinformować, że w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina" Julia Wróbel, uczennica klasy drugiej gimnazjum w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach, zajęła II MIEJSCE! Zdobyła tym samym tytuł laureata konkursu tematycznego organizowanego przez kuratorium podlaskie . Tegoroczna – X edycja konkursu – przebiegała pod hasłem: Jan Paweł II – Papież wolności. „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”
Konkurs został  zorganizowany przez podlaskie kuratorium we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Białymstoku, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Łomży, Wydziałem Nauczania Kurii Diecezjalnej w Ełku, Wydziałem Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Podlaską Rodziną Szkół im. Jana Pawła II. 
  Celem było przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, kształtowanie świadomości, postaw dzieci i młodzieży oraz ukazanie znaczenia chrześcijańskiego systemu wartości.
    O tytuł  laureata walczyli gimnazjaliści z siedmiu województw wyłonieni po etapie wojewódzkim, poprzedzonym etapami szkolnymi.
   Uczestnicy zapoznawali się z homiliami, przemówieniami Jana Pawła II wygłaszanymi podczas pielgrzymek do ojczyzny w 1979, 1983 , 1987 oraz 1991roku.Pochylili się nad wybranymi rozdziałami biografii papieża zatytułowanej „Świadek nadziei”. Poznali, czym dla Jana Pawła II było dziedzictwo ojczyzny. Kilka rozdziałów książki „Pamięć i tożsamość” pozwoliło uczniom zgłębić istotę patriotyzmu, ojczyzny i wolności w nauczaniu papieża Polaka. Dzięki analizie pracy naukowej ks. A. Dobrzyńskiego odkryli „Drogi do niepodległości w nauczaniu Jana Pawła II”.
     Nasza uczennica po konkursie na szczeblu wojewódzkim w Krakowie  zajęła pierwsze miejsce.
22.maja 2018 r. w Białymstoku odbył się finał - część pisemna, a po niej część ustna, uwieńczona przez podopieczną pani Doroty Sadlik tytułem laureata, który zgodnie z regulaminem przypadł w udziale tylko trzem uczniom.
 Gratulujemy Julii Wróbel z klasy 2. gimnazjum ZSS w Roczynach ogromnej wiedzy teologicznej, filozoficznej i historycznej  oraz wspaniałego sukcesu w ogólnopolskim konkursie tematycznym!

Autor: Dorota Sadlik
ZSS w Roczynach
Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem II
  Andrychów, ul. Krakowska 91
  33 875 64 00
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu