logo
repertuar kina
Niedziela, 26-05-2019, Imieniny obchodzi: Paulina, Marianna, Filip
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-11 10:59:00 Liczba komentarzy0

Szkolenia nauczycieli z ZSS w Targanicach w Warszawie, Berlinie, Dublinie i Wilnie


Akademia Edukacji Antydyskryminacyjnej zorganizowała dwustopniowy kurs dla nauczycieli z Małopolski i Śląska. Celem głównym było dostarczenie uczącym inspiracji do prowadzenia zajęć warsztatowych mających na celu kształtowanie u uczniów postaw: otwartości, tolerancji i szacunku, jak również dostrzeganie przejawów dyskryminacji.
W zajęciach akademii z ZSS w Targanicach wzięły udział mgr Agata Porzycka i mgr Teresa Goszczycka. Pierwsza część kursu odbywała się w Polsce- w Warszawie i Oświęcimiu. Druga część sympozjum odbywała się w kwietniu 2018r. w Berlinie. Zajęcia pozwoliły uczestnikom na spojrzenie w szerszym kontekście na problemy dyskryminacji oraz na poznanie nowych metod pracy z uczniami.
W czasie ferii zimowych w dniach 20 -24 lutego 2018 mgr Klaudia Bizon brała udział w międzynarodowym wydarzeniu dla liderów wymiany młodzieży. Kurs o nazwie BiTriMulti odbył się w Dublinie. Wspólnie z uczestnikami z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Irlandii, Niemiec, Czech, Bułgarii, Finlandii i Norwegii poznała kluczowe zagadnienia dot. pisania projektów, i składania wniosków w ramach programu Erasmus Plus. Poza zdobywaniem umiejętności dot. organizowania wymiany młodzieży miała okazję doskonalić kompetencje językowe jako jedyna uczestniczka reprezentująca nasz kraj. 
W dniach 3-7 czerwca mgr Klaudia Bizon brała udział w międzynarodowym wydarzeniu "Keep it Real" w Wilnie. Wspólnie z 20 uczestnikami z Litwy, Węgier, Portugalii i zachodnich krajów bałkańskich doskonaliła swoje umiejętności dot. organizowania wymiany młodzieży, którą ZSS w Targanicach prowadzi od 2004r. z Realschule Isny. Obecnie jest rozważana kwestia rozszerzenia współpracy z innymi krajami. 

Środki finansowe na w/w szkolenia zostały w całości pozyskane z programów prowadzonych przez Akademię Edukacji Dyskryminacyjnej oraz Erazmus +.

Źródło:
ZSS w Targanicach
Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem II
  Andrychów, ul. Krakowska 91
  33 875 64 00
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu