logo
repertuar kina
Środa, 20-02-2019, Imieniny obchodzi: Eustachy, Leon, Ludmiła
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-11 11:25:00 Liczba komentarzy0

Anioł w Andrychowie


W miniony czwartek Gmina Andrychów przystąpiła do programu „Małopolski Tele Anioł” wspierającego osoby niesamodzielne, potrzebujące wsparcia. Podobne działania andrychowski OPS prowadzi już od trzech lat.
Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy samorządowcami a władzami województwa miało miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie – 6 czerwca. Gminę Andrychów reprezentował burmistrz Tomasz Żak. Ze strony władz Województwa Małopolskiego list intencyjny został podpisany przez marszałka Jacka Krupę oraz wicemarszałka Wojciecha Kozaka.
"Małopolski Tele Anioł” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 9.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 
Głównym celem projektu jest poprawa jakości życia  niesamodzielnych Małopolan poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania. W ramach projektu 10 000 niesamodzielnych Małopolan uzyska wsparcie w zakresie usług Centrum Teleopieki polegające również na możliwości uzyskania opaski, która działa jak mały telefon komórkowy - pozwala na połączenie z centrum medycznym za pomocą jednego przycisku. W ten sposób mogą się z nią skontaktować pracownicy centrum, ale także jej bliscy. W Andrychowie już od 2015 roku jest grupa osób starszych objęta teleopieką, zaopatrzonych we wspomniane opaski do łączności z opiekunami. „Małopolski Tele Anioł” to możliwość skorzystania z takiej samej opieki dla nowej grupy osób niesamodzielnych i starszych. W ramach tego programu zadaniem Gminy jest inicjowanie i wspieranie wzajemnej współpracy w zakresie rekrutacji uczestników do projektu ,,Małopolski Tele Anioł” w szczególności poprzez: dotarcie z informacją o projekcie do osób niesamodzielnych z terenu Gminy Andrychów (starszych, chorych, niepełnosprawnych) oraz ich rodzin, które wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, pomoc tym osobom w pozyskaniu i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego do projektu oraz ewentualne przesłanie formularza do Biura projektu "Małopolski Tele Anioł”. Formularze są do odbioru w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie ul. Starowiejska 22b na Dzienniku Podawczym lub u Pracowników Socjalnych. (n)
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu