logo
repertuar kina
Sobota, 22-09-2018, Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-18 13:26:00 Liczba komentarzy0

Święto Patrona Szkoły - czas podsumowań osiągnięć uczniów SP 2


Dzień Patrona Szkoły to dla naszej społeczności uczniowskiej bardzo ważne wydarzenie, które jest okazją do podkreślenia sukcesów szkoły na przestrzeni ostatniego roku szkolnego.

Szkoła to miejsce, w którym uczniowie zdobywają wiedzę, nabywają ważne umiejętności, ale też uczą się żyć w oparciu o najważniejsze wartości, takie jak: patriotyzm, honor, poszanowanie godności drugiego człowieka, tolerancję, wrażliwość na cudzą krzywdę i inne.

Aby właściwie ukształtować młodego człowieka potrzebne są wzorce osobowe. Dla naszych uczniów wzorem postępowania jest Patronka Szkoły - Maria Konopnicka. Wiedza o tej wybitnej postaci, znajomość jej losów i dokonań niewątpliwie motywuje do nauki i zdobywania wiedzy.

W mijającym roku szkolnym 2017/18 nasi uczniowie aktywnie brali udział i odnosili sukcesy w konkursach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Z dumą możemy poinformować o ich sukcesach.

Oto wyróżnieni i nagrodzeni:

XX Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej JONASZ.

Marek Bryndza kl. 5a - LAUREAT

Zbigniew Stachowiak kl. 5a - FINALISTA

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Wyróżnienie:
Natalia Prus – klasa 2a

Kamil Piekiełko – klasa 3c

Mateusz Miarka - klasa 4f

Otylia Nowak - klasa 4d

Mikołaj Lupa - klasa 4f

Bartosz Kramarz - klasa 4a

Zofia Pasternak - klasa 4f

Emilia Mikołajko - klasa 5

Wojciech Trojak - klasa 6c

Łukasz Miarka - klasa 7d

Izabela Matusiak - klasa 7a

 

XXV Międzynarodowy Konkursu Plastyczny ,, Mieszkam w Beskidach”

I miejsce:

Anna Mrzygłód – klasa 3c

Natalia Pabiś – klasa 1b

Dawid Stachura – klasa 1b

Antonina Zielińska – klasa 3b

Emilia Stachowiak – klasa 7d

II miejsce:

Dariusz Czuba - klasa 1c

Kacper Nowak – klasa 1c

Maksymilian Munio – klasa 1c

Jan Mrzyk – klasa 2b

Zuzanna Szkot - klasa 7c

Monika Saferna – klasa 6b

III miejsce

Klaudia Talar – klasa 1a

Nadia Górczak – klasa 2a

Zuzanna Fryt – klasa 3c

Paulina Zielińska – klasa 4f

 

VIII Międzynarodowy Konkurs Plastycznny „Przyroda w Kolorach” – W ŚWIECIE PSOWATYCH

Wyróżnienie, kwalifikacja do wystawy:

Emilia Stachowiak kl. VII d
 

Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich Breclav

IV miejsce:

Florczyk Szymon 4a

Koryga Bartłomiej 4a

Biczak Dawid 4a

Szymonek Adrian 4a

Smaza Kacper 4c

Kaczmarczyk Oskar 4c

Słabosz Maksymilian 4a

Szatan Kacper 4a

Sobita Filip 5c

Karcz Dominik 5c

Witek Adrian 5B

Adamus Sylwester 5b

Seruga Piotr 5b

Kasperek Mikołaj 5c
 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX:

Michał Jończy 5a - wynik bardzo dobry

Weronika Oboza 7c - wynik dobry

Mateusz Nowak 4f - wynik dobry

 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”

Nagroda:
Jędrzej Moskwik - 1a

Marek Bryndza 5a

Łukasz Miarka 7d

Wyróżnienie:

Lena Weiss 1a

Jan Mrzyk 2b

Zuzanna Fryt 3c

Oskar Kubanek 3c

Anna Mrzygłód 3c

Mateusz Miarka 4f

Mikołaj Lupa 4f

Michał Biela 4f

Bartosz Kramarz 4a

Franciszek Nowak 4d

 

Małopolski Konkurs Humanistyczny:

Wojciech Trojak 6c – Finalista

 

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii”:

Marek Bryndza 5a –Laureat

 

Krakowska Matematyka:

 Mateusz Miarka - 4f – Laureat

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny,, Boże Narodzenie Tradycja i Współczesność”

Kwalifikacja do wystawy:

Maja Bystrzycka – 3c

Laureaci:

Hanna Wąwoźniak 3d,

Ksawery Paszewski 2a

 

Turniej Rugby Tag klas V-Finał Powiatowy-II miejsce:

Bizoń Oliwia 5d

Lachendro Natalia 5d

Wiewióra Sandra 5d

Kosztur Kacper 5d

Kosek Mikołaj 5d

Bystrzycki Franciszek 5d

Dubel Nikodem 5d

Toka Szymon 5d

 

Małopolskie Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców-Finał Powiatowy -II miejsce:

Bizoń Oliwier 5d

Florczyk Szymon 4a

Kaczmarczyk Oskar 4c

Sobita Filip 5c

Szymonek Adrian 4a

Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej:

I miejsce: Zuzanna Fryt - 3c

III miejsce Kryspin Adamczyk – 3b

IV miejsce Anna Mrzygłód – 3c
 

XVII Gminny Konkurs Ortograficzny,, Z ortografią na Ty”:

II miejsce; Jan Mrzyk- 2b
 

Gminny Konkurs ,,Dziecięce rymy dla biblioteki”

I miejsce: Franciszek Frączek – 1a,Jędrzej Moskwik 1a,Kryspin Adamczyk 3b

II miejsce: Antonina Handzlik – 2b

III miejsce: Lena Weiss – 1a
 

Gminny Konkurs Recytatorski ,,XV Spotkanie z poezją twórców beskidzkich”:

I miejsce

Patrycja Micorek (6a)

Mateusz Gawęda (6a)

Paulina Zielińska (4f)

II miejsce

Alicja Pabiś (5b)

III miejsce 

Martyna Ogórek (6a)


XIV Gminny Konkurs Recytatorski ,,Spotkanie z poezją dla dzieci”:

I miejsce

Emilia Wawro (2b)

Weronika Oboza (7c)

II miejsce

Helena Króliczek (1a)

Tymoteusz Małecki (7a)

wyróżnienie

Wiktoria Dyrcz (4d)

 

Gminny konkurs recytatorski ,,Pociąg z poezją”:

I miejsce

Weronika Oboza (7c)

II miejsce

Tymoteusz Małecki (7a)

III miejsce

Martyna Orkisz (7d)

Łukasz Miarka (7d)
 

Gminny Konkurs Recytatorski ,,Szelki – humor w literaturze”:

II miejsce : Helena Króliczek 1a

Wyróżnienie : Lena Weiss 1a
 

Gminny Konkurs Plastyczny ,, Górskie wędrówki Jana Pawła II”

I miejsce: Martyna Kowalska 2a
 

Gminna Olimpiada Sportowa Pierwszoklasistów

I miejsce: Emilia Stachowicz, Aleksandra Płonka, Lena Kudłacik, Kacper Nowak, Kacper Gibas, Wojciech Jurczyk, Bartosz Nowak – klasa 1c, Nina Knycz, Maja Powroźnik, Natalia Paluch, Adrian Buda, Sebastian Bryzek- klasa d

Gminny Konkurs Plastyczny ,,Boże Narodzenie w oczach dziecka”

I miejsce: Zuzanna Żydek -1a, Natalia Prus – 2a,Ksawery Paszewski – 2a, Zofia Jończy – 3a, Aleksandra Nadajczyk – 3c, Wiktor Zadora – 3c

II miejsce: Liliana Janik – 1a,Jakub Pikoń- 1d, Maja Powroźnik 1d,Zuzannna Marczewska, Lena Marczewska – 3d

III miejsce: Alicja Wcisło – 3a
 

Gminny Konkurs Plastyczny ,,Czysty Świat wokół nas”

I miejsce: Mikołaj Matejko- 1a, Wojciech Stachura – 1a,Gabriela Smaza – 1b, Wojciech Jurczyk – 1 c, Natasza Szatan -1d,Piotr Szkot- 1d, Ksawery Paszewski – 2a,Maja Bystrzycka- 3c, Kinga Komendera – 3c, Judyta Mizera -3f

II miejsce: Chrystian Miarka- 1b, Yana Parkhomei – 2a Karina Pluszczew – 2b, Emilia Wawro – 2b,Piotr Płonka – 3b, Kinga Czechowska – 3d, Kuba Ćwiartka – 3d, Sara Lewandowska – 3f

III miejsce: Arkadiusz Bylica – 3a, Julia Ząbek – 3b, Julia Pikoń – 3e, Damian Kręcioch – 3e

Gminny Turniej ,, Dwa ognie” – II miejsce – kl. IIIa, IIIb

Podkreślić także należy, iż wielu uczniów awansowało do etapu rejonowego Małopolskich Konkursów Przedmiotowych z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz Konkursu Wiedzy Biblijnej Jonasz.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesów!

Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto



Komentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    REKLAMA
    nowiny foto
    W kioskach nowy numer
    Nowin Andrychowskich
    Imprezy kulturalne
    Andrychów - miejsce utkane
    Ogłoszenia drobne

    kontakt

    Dyżury aptek
    W tym tygodniu dyżur pełni:
    Apteka Hygieia
    Andrychów, ul. Lenartowicza 7
    33 870 40 31
    
    Redakcja
    • Marek Nycz - redaktor naczelny
    • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
    • Anna Piotrowska - dziennikarz
    • Anna Płonka - dział reklamy
    • Dziennikarze - współpracownicy:
    • Jadwiga Janus
    • Marta Paczyńska
    • Grzegorz Sroka
    • Andrzej Fryś
    • Krzysztof Paczyński
    • Jan Zieliński
    • Jerzy Tomiak
    Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
    ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu