logo
repertuar kina
Sobota, 23-02-2019, Imieniny obchodzi: Izabela, Roman, Damian
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-18 14:04:00 Liczba komentarzy0

Przeszkoleni do udzielania pomocy


Dziś, 18 czerwca w Urzędzie Miejskim odbyło się szkolenie pracowników w udzielaniu pierwszej pomocy i wykorzystaniu do tego nowych defibrylatorów.
W budynku Urzędu Miejskiego w Andrychowie oraz w przychodni NZOZ Vena 6 czerwca zamontowane zostały nowe defibrylatory. Kosztowały 14,5 tysiąca złotych, ich zakup sfinansował urząd. Dzisiaj urzędników ratusza przeszkolił w ich obsłudze Łukasz Karkoszka, strażak PSP JRG Andrychów i ratownik medyczny. Wszystko odbyło się z wykorzystaniem pokazowego, szkoleniowego urządzenia AED. To bardzo prosty w obsłudze defibrylator HeartStart Frx, który pozwala w sytuacji zagrożenia życia na szybką i skuteczna akcję ratunkową, przywracającą akcję serca u osób, które uległy nagłemu wypadkowi. 
- W Europie co roku nagłemu zatrzymaniu krążenia, z różnych powodów, ulega około 700 tys. osób. Tylko pięć do dziesięciu procent przeżywa – mówi Łukasz Karkoszka.
Dlatego tak ważna jest umiejętność skutecznej pomocy, udzielonej również przez osoby na co dzień nie związane ze służbą zdrowia. Defibrylacja jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą, zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków. A obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, bo po jego otwarciu i uruchomieniu jednym guzikiem wszystko mówi do nas nagrany instruktor, podpowiadając każdy kolejny krok.
W Urzędzie Miejskim w Andrychowie umieszczono defibrylator na parterze budynku Rynek 16, naprzeciwko Dziennika Podawczego, obok kas. Drugi defibrylator AED został zainstalowany w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej NZOZ „VENA” przy ul. Starowiejskiej w Andrychowie. A dziś pracownicy urzędu zostali przeszkoleni w jego obsłudze.
W najbliższych dniach gościem Radia Andrychów będzie ratownik Łukasz Karkoszka i opowie o tym, jak ważna jest przede wszystkim nasza szybka reakcja i przełamanie strachu przy udzieleniu pomocy. mn 
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem I
  Rynek 32, Andrychów
  33 875 28 81
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu