logo
repertuar kina
Sobota, 23-02-2019, Imieniny obchodzi: Izabela, Roman, Damian
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-19 10:49:00 Liczba komentarzy0

Kosmiczna noc w Roczynach


W piątek, 15 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach odbyła się "Kosmiczna noc przedszkolaka i pierwszaka".
Każdy uczestnik zabawy przydzielony został pod opiekę pedagogicznych kosmonautek, które przeprowadzały dzieci przez poszczególne zadania. 
Do odbycia podróży w kosmos nieodzowna jest rakieta. Stąd mali podróżnicy podczas warsztatów plastycznych – w określonym czasie i z dostępnych materiałów wykonywali rakiety. Na salę  udekorowaną w kosmicznym klimacie przyleciały: „Załoga Błyskawicy”, „Załoga Kosmoludków”, „Torpeda III” i „Błyskawica 1”. Załogi do pokonania miały kręte szkolne korytarze. Na szczęście, wszyscy w odblaskowych kamizelkach z nazwami swych załóg, bezpiecznie „wylądowali” na miejscu. Emocje były coraz większe. Kosmonauta pozdrawiający przy roziskrzonej rakiecie, niesamowici mieszkańcy odległych planet i dochodzące dźwięki z kosmosu rozgrzewały atmosferę.
A każda załoga musiała odbyć „Podróż po nieznanych planetach”: SPRAWNOŚCI, MĄDROŚCI, SPRYTU i ODWAGI. Dzieciaki pokonywały tory przeszkód oraz drogę do kosmitów pełną ukrytych tajemnych miejsc. Kręcili „Kosmiczne koło fortuny” losując zadania dotyczące Kosmosu m.in. w formie zagadek, zadań matematycznych, puzzli, układanek, wykreślanek. Wreszcie nadszedł czas podsumowania rywalizacji – wszystkie załogi w określonym czasie odwiedziły nieznane planety i zdobyły odpowiednią ilość „gwiezdnego pyłu”.
Po takich eksploatujących przeżyciach czekała na wszystkich gorąca „Zupa marsjańska z grzaneczkami” oraz soczki. Ale na tym nie koniec atrakcji, gdyż na uczestników „Nocy…” czekała kolejna niespodzianka – mobilne planetarium ASTROPARK. I tutaj euforii, zachwytu nie było końca! Z seansu dzieci wychodziły z bagażem kosmicznej wiedzy i cudownych przeżyć. A co z „gwiezdnym pyłem”? Nie był zdobywany bez celu. Zasypał dymiący przed szkołą wulkan, dzięki czemu „rakieta mogła wystartować”, szkoła pozostać na swoim miejscu, a dzieci bezpiecznie wrócić do swych rodziców!
Pomysłodawcą i koordynatorem „Nocy przedszkolaka i pierwszaka” była p. Katarzyna Stopyra. Dzięki nieodzownej pomocy Rady Rodziców oraz nauczycieli i innych pracowników szkoły w Roczynach dzieci miały możliwość integracji, poszerzanie wiedzy na temat Kosmosu, zdobywania nowych doświadczeń i aktywnego spędzania czasu przestrzegając zasad zdrowej rywalizacji!
Wszystkim, którzy pomagali w realizacji przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy!
Organizatorzy (mn)
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem I
  Rynek 32, Andrychów
  33 875 28 81
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu