logo
repertuar kina
Środa, 20-02-2019, Imieniny obchodzi: Eustachy, Leon, Ludmiła
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-22 12:53:00 Liczba komentarzy0

Ogród Jana Pawła II widziany z góry


Każdy kto odwiedzi Ogród Jana Pawła II w Inwałd Parku już teraz może zobaczyć obraz namalowany za pomocą drzew, krzewów, kwiatów i kamieni – postać papieża Polaka w otoczeniu Bazyliki Św. Piotra w Watykanie i bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Wystarczy pokonać 96 schodów, aby znaleźć się na samej górze Wieży widokowej, z której rozpościera się niezwykły widok.
Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Krakowa – miast, które wyznaczyły drogę życia papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z Jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Jana Pawła II. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” papieża Polaka.

Obraz w Ogrodzie do tej pory widziany na filmie bądź zdjęciach będzie można teraz zobaczyć wchodząc na Wieżę widokową. Wejście na nią pozwoli nie tylko zobaczyć niezwykły obraz ale również przełamać barierę lęku wysokości oraz podziwiać panoramę Beskidu Małego, a także rozległy teren Inwałd Parku. Osoby mające problemy z wchodzeniem po schodach, będą mogły skorzystać z windy, która wjedzie na samą górę Wieży.

Wieża Widokowa powstaje dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Oś 6. Dziedzictwo regionalne. Działanie 6.3. Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu. Poddziałanie 6.3.1. Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr.

Celem ogólnym projektu jest podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności regionu poprzez powstanie nowej atrakcji turystycznej Wieży Widokowej. Chcemy zachęcić wszystkich do odwiedzin Ogrodu Jana Pawła II, pokonania bariery lęku wysokości, wejścia na Wieżę widokową i zobaczenia niezwykłego dzieła. Możemy już zdradzić, że rozpościerający się widok jest niezwykły. Serdecznie zapraszamy – informuje Magdalena Ficek z Inwałd Parku.
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu