logo
repertuar kina
Środa, 20-02-2019, Imieniny obchodzi: Eustachy, Leon, Ludmiła
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-06-26 13:20:00

Policyjny Newsletter


Dealer narkotykowy, nietrzeźwy kierowca i nieprofesjonalna ekspedientka
Oświęcim
Dealer narkotykowy odpowie za posiadanie i rozprowadzanie amfetaminy 
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji postawieniem 96 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zakończyli postępowanie wobec 28-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. 
Oświęcimscy policjanci wpadli na trop dealera w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili, iż 2- latek trudni się rozprowadzaniem środków odurzających na terenie Oświęcimia.  Aby zweryfikować te ustalenia funkcjonariusze przystąpili do działania. Przeszukali mieszkanie podejrzanego, w którym ujawnili woreczek z zawartością białego proszku. Badanie zabezpieczonej substancji potwierdziło, że jest to amfetamina, z której można było sporządzić ponad 170 porcji narkotyku. Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
W trakcie dalszych czynności policjanci zebrali dowody potwierdzające, że 28-latek trudnił się rozprowadzaniem narkotyków. Miał kilku stałych klientów, którym regularnie dostarczał środki odurzające, inkasując za nie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Policjanci postawili podejrzanemu  jeden zarzut posiadania oraz 98 zarzutów udzielenia środków odurzających innej osobie.
Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich rozprowadzanie nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kęty
Policjant i strażnik miejski ścigali nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej
24 czerwca 2018 w Kętach patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej, po krótkim pościgu zatrzymał 26-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2 promile alkoholu i nie posiadając uprawnień do kierowania. Kiedy „pijany rajd” został dostrzeżony, nietrzeźwy, chcąc uniknąć grożących mu konsekwencji, zdecydował się na ucieczkę, czym dopuścił się kolejnego poważnego przestępstwa. 
Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Policjant Komisariatu Policji w Kętach  oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Kętach pełnili wspólną służbę w rejonie ulicy Krakowskiej / DK 52/ w Kętach. Tuż po godzinie 5.00 dostrzegli samochód marki Alfa Romeo, którego styl jazdy mógł sugerować, że kierowca może być nietrzeźwy. W związku z powyższym policjant dał kierującemu sygnał do zatrzymania się. Niestety mężczyzna zamiast zjechać na pobocze przyspieszył. W związku z powyższym funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów okazało się, że kierowca alfy po pokonaniu ronda z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego auto wypadło z jezdni. Wtedy mężczyzna pozostawił uszkodzony pojazd oraz siedzącego w nim znajomego i zaczął uciekać pieszo. Został jednak błyskawicznie zatrzymany. Badanie 26-latka wykazało 2 promile alkoholu. 
Za kierowanie stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Oświęcim
Ekspedientka podejrzana o sprzedaż alkoholu nieletniej. Policjanci apelują do handlowców o przestrzeganie przepisów.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji wszczęli postępowanie w związku z ujawnieniem przestępstwa z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Ekspedientka jednego z oświęcimskich sklepów jest podejrzewana o sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. Policjanci przypominają o zakazie i apelują!
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, kiedy oświęcimscy strażnicy miejscy, patrolując rejon Osiedla Stare Stawy, zauważyli dwoje nieletnich spożywających alkohol. Na widok zbliżających się strażników nastolatkowie odrzucili od siebie butelki z piwem. Funkcjonariusze Straży Miejskiej na miejsce wezwali policjantów, którzy przejęli nieletnich tj. 17-letnią mieszkankę Oświęcimia oraz jej o 4 lata młodszego kolegę z Zaborza. 
W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nastolatka piwa kupiła w jednym ze sklepów na terenie Oświęcimia. W związku z tym policjanci udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie ustalili, że osobą podejrzaną o złamanie zakazu sprzedaży alkoholu osobie niepełnoletniej, jest 37-letnia ekspedientka.
Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców, natomiast materiały w ich sprawie zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Natomiast wobec 26-letniej ekspedientki zostało wszczęte postępowanie o sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. Dodatkowo o zdarzeniu zostanie powiadomiony Urząd Miasta Oświęcim, który może rozważyć cofnięcie sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu.
Policjanci apelują do handlowców o przestrzeganie przepisów. 
Przypominamy, że w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej, w sposób szczególny będą przeciwdziałać wszelkim zagrożeniom, a następnie będą wyciągać konsekwencje wobec osób, które przepisy prawa zlekceważyły.
W związku z powyższym apelujemy do sprzedawców o przestrzeganie przepisów i dokładne sprawdzanie wieku młodych klientów, zanim dojdzie do sprzedaży alkoholu. Zgonie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych. 

Źródło: KPP w Oświęcimiu


 Komentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Andrychów - miejsce utkane
Ogłoszenia drobne

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Dr Max II
ul. 27 stycznia 9
33 877 02 13

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Marta Paczyńska
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Krzysztof Paczyński
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu