logo
repertuar kina
Środa, 20-02-2019, Imieniny obchodzi: Eustachy, Leon, Ludmiła
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-07-02 06:17:00 Liczba komentarzy0

Piękne prace plastyczne i przezabawne skecze


26 czerwca 2018 r. w sali Miejskiego Domu Kultury Ognisko Pracy Pozaszkolnej zorganizowało pokaz umiejętności młodych artystów, tworzących w ramach OPP. Na scenie zaprezentowali się aktorzy z grupy teatralnej oraz rytmiki z elementami tańca.
Zanim licznie przybyli rodzice oraz opiekunowie mieli okazję obejrzeć prezentację, w holu MDK odbył się wernisaż prac młodszych i średnich grup plastycznych, którego tematem był świat zieleni! Piękne prace zostały wykonane głównie techniką drapanki pasteli olejnej. Pewnie znacie tą technikę ze szkolnej ławy, warto ją przypomnieć! Razem z tymi pracami na wernisażu znalazły się prace malarskie z elementami wyklejanki. Warto wspomnieć że wychowankowie OPP w tym roku szkolnym byli laureatami czterech międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów plastycznych.
 
Wszyscy uczestnicy wernisażu i młodzi artyści grup teatralnych zostali obdarowani pamiątkowym upominkiem. Szczególne słowa uznania otrzymała przewodnicząca Rady Samorządu Wychowanków - Iwona Smolec, która swoim uśmiechem, pracowitością, inwencją, niezawodnością i ogromnym zaangażowaniem wzniosła wiele dobrego w życie OPP w roku szkolnym 2017/2018

Na sukces OPP niewątpliwy wpływ ma prężnie działająca Rada Rodziców. Siedem niezwykłych osób w tym roku szkolnym kończy swoją kadencję. Dyrektor OPP - Sylwia Kolber nie szczędziła słów uznania, dziękując Radzie Rodziców w imieniu własnym, wychowanków, nauczycieli oraz pracowników. Podziękowania za bezinteresowną, długoletnią pracę na rzecz placówki, za wiele życzliwości i zaangażowania w rozwijanie talentów dzieci popłynęły na ręce Beaty Smolec - przewodniczącej Rady Rodziców.

Równie gorące słowa uznania skierowano do kadry Ogniska Pracy Pozaszkolnej - tym razem wdzięczni rodzice, poprzez Radę Rodziców dziękowali za nieoceniony wkład w rozwój dzieci i młodzieży, dziękując Pani dyrektor, nauczycielom, wychowawcom i moderatorom. "Określeń na to co robicie jest wiele. Umiecie, potraficie i robicie to znakomicie! Odkrywacie talenty naszych dzieci, pokazując kierunki ich rozwoju a przede wszystkim pobudzacie ich pasje, przekuwając ich zapał w piękne dzieła - życzymy dalszej siły i wytrwałości oraz niezmiennie gorącego serca do tego co robicie" - dziękowała przewodnicząca Rady - Beata Smolec.

Nie trzeba było być psychologiem, aby dostrzec niemal rodzinną więź panującą wśród tego zgromadzenia. Dzieci i młodzież, nauczyciele wychowawcy i rodzice stanowili jedną całość. Tradycyjnie - podczas wernisaży organizowanych przez OPP uczestnikom towarzyszyła muzyka z najwyższej półki. Tak, tak - wcale nie przesadzamy! Od lat obsługą muzyczną imprez OPP zajmuje się znany w Andrychowie profesjonalista - bardzo utalentowany pedagog - Marek Bakalarski, który o grze na gitarze wie wszystko! Towarzyszył mu równie dobrze znany andrychowskiej publiczności profesjonalista, wirtuoz saksofonu - Wojtek Zięba. 

Po wernisażu na którym zebrano niezwykłe, pełne pomysłów i przemyślanych kompozycji, bardzo dojrzałe jak na wiek artystów prace, wernisażu, który kolejny raz jest dowodem bardzo wysokiego poziomu artystycznego placówki - dyrektor OPP Sylwia Kolber zaprosiła na część widowiskową - prezentację grup teatralnych OPP. 

Występy dzieci i młodzieży zapowiadała Iwona Smolec - przewodnicząca Rady Samorządu Wychowanków.

Piękny popis umiejętności wokalnych i recytatorskich wychowanek OPP (o tych artystkach z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy!) uzupełnił występ grupy teatralnej, która zaproponowała przybyłym przedstawienie oparte na motywach literackich i historycznych - podróż z przymrużeniem oka przez twórczość wielu znakomitych pisarzy i poetów. Na scenie zaprezentowała się również najmłodsza grupa, uczennice klas pierwszych w tanecznej etiudzie. Były też inscenizacje wierszy dla najmłodszych, przezabawnie przetworzone przez wyobraźnię młodych artystów. Wiersze z morałem, lekkość interpretacji, żart, zrozumienie tekstu co chwilę nagradzane były gorącymi brawami! Publiczność gorąco oklaskiwała młodzież za skecze historyczne, zwłaszcza za skecz "Nie zadzieraj z Władkiem" w którym główne role zagrali Jagiełło Król Polski, Jadźka jego Królowa i Matejko - reporter olejny i narrator. Duże brawa zebrały również "Bajka o Kopciuszku" i jej niecodzienne zakończenie oraz interpretacja Szekspirowskiego Hamleta :)

Aktorzy rozśmieszyli publiczność niemal do łez przedstawieniem opisującym średniowieczną próbę ratowania damy uwięzionej w wieży, której aktorzy - dama na wieży, gentelman któremu minecraft wszedł za mocno i krzesło w roli wieży (no cóż taki mieli budżet :) 

Dzieci i młodzież gorąco podziękowali opiekunce grup teatralnych - jak mówili: "wspaniałej osobie, dzięki której powstał spektakl i dzięki której my tu stoimy - Pani Maji Sikorskiej, która przez cały rok kierowała nami i zależało jej na nas przez cały rok ciężkiej pracy"! Podziękowania popłynęły również w kierunku Alicji Mrzygłód - opiekunki najmłodszych grup tanecznych oraz Marka Bakalarskiego, który uświetnił spektakl muzycznie. 

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie zostało powołane Orzeczeniem Organizacyjnym przez Urząd Powiatowy w Wadowicach 30 maja 1974 roku. Jego działalność finansowana jest z dotacji udzielanych przez Powiat Wadowicki i współfinansowana z budżetu Gminy Andrychów. OPP to placówka publiczna wychowania pozaszkolnego, której celem jest tworzenie dzieciom i młodzieży warunków aktywnego uczestnictwa w życiu społeczeństwa, wszechstronnego rozwoju osobowości, rozwijania zainteresowań i uzdolnień. OPP organizuje i przygotowuje swoich podopiecznych (dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzież ucząca się) do racjonalnego korzystania z czasu wolnego.

Zajęcia z wychowankami placówki prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy nie szczędzą sił i zaangażowania aby zajęcia były interesujące, atrakcyjne i wpływały na rozwój psychofizyczny wychowanków. W chwili obecnej OPP prowadzi następujące grupy zainteresowań: rytmikę z elementami tańca, grupę teatralną, koło szachowe, grupę muzyczną, zajęcia kulinarne "Podróże ze smakiem", język angielski, zajęcia plastyczne, plastykę przedszkolaka, Plastusiowe Studio, techniki plastyczne, działania plastyczne, malarstwo.

Jeśli zastanawiacie się nad dodatkowymi zajęciami dla swoich maluchów, dzieci i młodzieży - polecamy serdecznie udział w zajęciach OPP!

JS
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu