logo
repertuar kina
Wtorek, 23-04-2019, Imieniny obchodzi: Wojciech, Jerzy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-07-30 12:40:00 Liczba komentarzy0

Policjanci i kierowcy wspólnie eliminują nietrzeźwych


Podczas ubiegłego weekendu z dróg powiatu oświęcimskiego zostali wyeliminowani czterej nietrzeźwi uczestnicy. O dwóch przypadkach, zagrażającego bezpieczeństwu w ruchu drogowym stylu jazdy na „podwójnym gazie”, informowali inni kierujący.
28 lipca 2018 o godzinie 09.40 w Chełmku patrolując ulicę Przemysłową policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali do kontroli drogowej jadącego na motocyklu 40 – letniego mieszkańca Chełmka. Badanie stanu trzeźwości motocyklisty wykazało 1,53 promila alkoholu.

28 lipca 2018 o godzinie 09.55 w Nowej Wsi na ulicy Jana Kantego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Nowej Wsi wsiadł na swój jednoślad mając w organizmie 1,99 promila alkoholu.

28 lipca 2018 o godzinie 15.30 w Brzeszczach, mieszkanka Gminy Oświęcim, jadąca na motorowerze ulicą Ofiar Oświęcimia zauważyła podejrzane manewry, które wykonuje kierowca VW Golfa. O swoich spostrzeżeniach natychmiast poinformowała Policję. We wskazany przez kobietę rejon błyskawicznie udali się policjanci, którzy zatrzymali kierowcę golfa do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło spostrzeżenie motorowerzystki. 40 – letni mieszkaniec Brzeszcz wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,40 promila alkoholu.

W nocy z 28/29 lipca 2018 o godzinie 23.50 anonimowy kierujący powiadomił, że ulicą Mickiewicza w Brzeszczach samochodem marki audi A4 najprawdopodobniej jedzie nietrzeźwy kierowca. Policjanci błyskawicznie namierzyli auto, a następnie zatrzymali kierowcę do kontroli. Badanie stanu trzeźwości 58 – letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego wykazało 2,62 promila alkoholu.
Na podziękowania zasługują uczestnicy ruchu drogowego, którzy powiadomili Policję o podejrzeniu, że za kierownicą może siedzieć pijany kierowca. Dzięki ich reakcji zagrożenie ze strony nietrzeźwych zostało w porę wyeliminowane.

Źródło: KPP w Oświęcimiu
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Medica
  Rynek 26A
  33 875 90 80
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu