Sobota, 22-09-2018, Imieniny obchodzi: Tomasz, Maurycy
title
Sport, 2018-09-08 19:29:00 Liczba komentarzy0

Beskid stracił punkt z Górnikiem w ostatniej minucie FOTO

Dramatyczny przebieg miało starcie zespołów z końcówki IV-ligowej stawki, czyli Beskidu Andrychów z Górnikiem Wieliczka.
Starcie rozpoczęło się dla andrychowian znakomicie, bo już w 4. minucie Łukasz Kantyka skutecznym strzałem otworzył wynik. Zespół z Wieliczki jednak błyskawicznie wyrównał, bo raptem po kilku minutach było już 1:1.

Jeszcze więcej działo się na początku drugiej odsłony. Najpierw Górnik wyszedł na prowadzenie, a chwilę później podyktowany został rzut karny za zagranie ręką jednego z gospodarzy. Jedenastkę obronił jednak Krystian Majerczyk, a za kilka chwil mocną centrę z lewej strony strzałem głową zamknął Tomasz Moskała, zdobywając gola na 2:2.

Wydawało się, że podopieczni Jakuba Adamusa złapali wiatr w żagle i pójdą za ciosem, mieli jeszcze kilka szans, ale to goście skutecznie skontrowali. W 90. minucie zawodnik Górnika dopadł do piłki zagranej za linię obrony i płaskim strzałem zdobył gola na 2:3.

Porażka kosztowała andrychowian spadek na ostatnie miejsce. Kolejny mecz Beskid rozegra na wyjeździe z przedostatnią Wiślanką Grabie 16 września.

Beskid Andrychów - Górnik Wieliczka 2:3 (1:1)
Beskid zagrał w składzie (za facebook.com/BeskidAndrychow): Krystian Majerczyk - Mateusz Kubik, Ołeksandr Łozniak, Dariusz Kapera, Sebastian Socała - Patryk Koim, Kamil Młynarczyk, Filip Kasiński, Miłosz Węglarz, Tomasz Moskała - Łukasz Kantyka (81 Jakub Stuglik).