logo
repertuar kina
Środa, 20-02-2019, Imieniny obchodzi: Eustachy, Leon, Ludmiła
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-10-05 08:32:00 Liczba komentarzy0

Gaudeamus - uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku


Studenckie wakacje zakończyły się dla słuchaczy UTW. W czwartek (4.10.) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie ponad dwieście osób wzięło udział w inauguracji roku akademickiego 2018/2019.
Wykład inauguracyjny po tytułem „Ewolucja: teoria i fakt naukowy” wygłosi andrychowianin - prof. dr hab. Wiesław Babik. Profesor jest biologiem ewolucyjnym, pracuje w Instytucie Nauk o Środowisku Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w czołowych czasopismach naukowych, członkiem rad redakcyjnych zagranicznych czasopism. Na stronie poświęconej sylwetce prelegenta czytamy:
„Używam informacji z sekwencji DNA dla historycznych wniosków. W szczególności interesuję się przyczynami, demografią i wiekiem wewnątrzgatunkowego zróżnicowania i rozbieżności między blisko spokrewnionymi gatunkami, a także badaniem zakresu przepływu genów między rozbieżnymi populacjami. Ponieważ zajmowanie się tymi zagadnieniami wymaga wglądu w cały genom, coraz częściej używam technologii o wysokiej przepustowości do generowania dużych ilości informacji o genomie.
Badam również zmienność genów Głównego Kompleksu Histokompatybilności (MHC) w naturalnych populacjach płazów, ptaków i ssaków, ze szczególnym naciskiem na wspólny efekt selekcji naturalnej i zdarzeń demograficznych na wzorce zmian MHC w obrębie i pomiędzy populacjami.”
Słuchacze (seniorzy oraz licealiści andrychowskiego LO) w ciszy chłonęli wiedzę. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: radny Maciej Kobielus, Prezes Zarządu ABS Banku Spółdzielczego w Andrychowie Małgorzata Matusiak, Przewodniczący Rady Nadzorczej ABS Banku Spółdzielczego Jan Sordyl, Prezes Zarządu Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Bogumiła Zacny-Sporysz, dyrektor LO w Andrychowie Paweł Mrzygłód, Przewodniczący Rady Programowo-Naukowej UTW Janusz Ślesak. 
Przed i po inauguracji zainteresowanym osobom rozdawane były deklaracje  przystąpienia do Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie” na rok akademicki 2018/2019.
Wypełnione deklaracje wraz ze składką można składać w biurze UTW (budynek Banku Spółdzielczego w Andrychowie, ul. Krakowska 112, II p. pok. 208) od 5 do 12 października w godz. od 9:00 – 12:00. Dla osoby indywidualnej składka wynosi 60 zł, dla małżeństwa 100 zł.
Każda osoba zainteresowana otrzymała program wykładów i zajęć warsztatowych na rozpoczynający się rok. Start zajęć już 18 października.

mn 
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Andrychów - miejsce utkane
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu