logo
repertuar kina
Niedziela, 26-05-2019, Imieniny obchodzi: Paulina, Marianna, Filip
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-10-11 12:42:00 Liczba komentarzy0

Ostateczne wyjście z MZK


Radni zdecydowali dziś – 11 października – o zbyciu udziałów Andrychowa w Międzygminnym Zakładzie Komunikacyjnym. Nad porozumieniem w tej sprawie pracowano od wielu miesięcy. To kończy spór między Andrychowem i Kętami.
Dziś, podczas nadzwyczajnej, a zarazem ostatniej w tej kadencji sesji, Rada Miejska w Andrychowie podjęła uchwałę w sprawie zbycia udziałów Andrychowa w MZK. Radni zgodzili się jednogłośnie, aby Kęty wykupiły udziały Gminy Andrychów za ich wartość po wycenie rzeczoznawcy – 20 tys. zł.
Przypomnijmy, że od początku tej kadencji andrychowianie starają się wyjść ze spółki – Międzygminnego Zakładu Komunikacyjnego – w której są od ponad 25 lat razem z Kętami i Porąbką. Do tej pory wspólnicy nie chcieli się zgodzić na wyjście Andrychowa, ze względu na koszty, jakie to pociągnie za sobą. I tak też mówił statut spółki: musi być zgoda wszystkich udziałowców. Sprawa nawet trafiła do sądu... 
Równocześnie Andrychów zaczął budować własną komunikację, kupiono 14 nowych autobusów i od początku tego roku obsługują one wewnętrzne linie w Gminie Andrychów. Powstała też na terenie ZGK zajezdnia z warsztatem, dyspozytornia i zaplecze socjalne dla kierowców. 
W czerwcu ze strony Kęt wyszła propozycja wykupu udziałów Andrychowa w spółce MZK. Potem były długie negocjacje, ale dziś – 11 października – Rada Miejska w Andrychowie zdecydowała o zbyciu udziałów i tym samym pozwoliła burmistrzowi i jego zastępcy – bo to Mirosław Wasztyl prowadzi tę sprawę – zgłosić na walnym zgromadzeniu wspólników decyzje Rady o wyjściu Andrychowa ze spółki i definitywnym zakończeniu sporu. 
Jak powiedział dziś na sesji Mirosław Wasztyl, równocześnie trwają już rozmowy na temat organizacji transportu międzygminnego i to nie tylko na obszarze obsługiwanym do tej pory przez MZK (Andrychów, Kęty, Porąbka). Do rozmów zaproszono też takie gminy, jak Wadowice czy Wieprz. 
Za kilka dni – najpewniej w przyszłym tygodniu – gośćmi Radia Andrychów będą Mirosław Wasztyl – zastępca Burmistrza Andrychowa i Krzysztof Klęczar – Burmistrz Kęt. Opowiedzą wtedy o szczegółach tego porozumienia. mn
Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem II
  Andrychów, ul. Krakowska 91
  33 875 64 00
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu