logo
repertuar kina
Niedziela, 24-03-2019, Imieniny obchodzi: Marek, Gabriel, Gabor
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-12-04 12:58:00 Liczba komentarzy0

VI Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Szachowy


OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W ANDRYCHOWIE jest w chwili obecnej jedną z niewielu instytucji w Gminie Andrychów, która w swojej ofercie posiada zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z królewską grą - szachami!
Kilka razy w roku dzieci i młodzież, głównie z południa Polski spotykają się aby sprawdzić swoje umiejętności gry, oraz zmierzyć się z kolegami i koleżankami. Tak, tak! Warto podkreslić, że z roku na rok udział dziewcząt w turniejach szachowych i zajęciach grup szachowych stale rośnie. 

2 grudnia, w mroźne, zimowe południe dzieci i młodzież po raz szósty spotkała się na imprezie cyklicznej - ogólnopolskim turnieju szachowym zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie oraz Radę Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie. 
Głównym celem turnieju jest popularyzacja sportu szachowego i promocja Andrychowa, ale szachy to również świetny sposób na wymianę doświadczeń młodych szachistów.  
Zawody co roku odbywają się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. W szranki stanęło 95 zawodników, głównie z Południa Polski, udowadniając, że mimo zalewu elektronicznych gier, aplikacji i konsol, a także świetnych gier - królewska gra ma się nadal całkiem dobrze!  
Zanim rozpoczęto turniej młodzież i dzieci pokazały, że szachy są dla nich prawdziwą pasją. Szachownice poszły w ruch! Jak co roku szczególnie cieszy fakt, że rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży czynnie pomagają swoim latoroślom - towarzysząc im w sportowych zmaganiach.  
Rywalizacja, ale też chwile wytchnienia, rozmowy z nowymi przyjaciółmi, oderwanie się od codziennych obowiązków szkolnych sprzyja nawiązywaniu kolejnych znajomości. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na planszy, nieograniczona możliwość rozwoju wydarzeń podczas partii szachów narzuca uczestnikom konieczność niestandardowych rozwiązań, otwartości, przewidywania zamiarów przeciwnika. To wszystko uczy cierpliwość i konsekwencji podejmowanych decyzji - królewska gra wciąż potwierdza, że bawiąc - uczy! 
Jak w poprzednich latach sędzią głównym turnieju był Adam Madej. Towarzyszył mu sędzia pomocniczy - Robert Ślęzak - opiekun grup szachowych Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Uczestników turnieju powitała Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie - Sylwia Kolber, której towarzyszyła Wicestarosta Powiatu Wadowickiego, a jednocześnie Przewodnicząca Rady Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Beata Smolec oraz Robert Ślęzak - opiekun grup szachowych Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
  
Sponsorami turnieju były firmy PSS Społem oraz Przedsiębiorstwo Pszczelarskie „ŁYSOŃ” .
 
Zawody rozgrywano w turnieju indywidualnym - systemem szwajcarskim - 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika.Turniej rozegrano w 3 grupach wiekowych:
 
Grupa A (dziewczęta i chłopcy) - rocznik 1999 i młodsi - do lat 16
Grupa B (dziewczęta i chłopcy) - rocznik 2003 i młodsi - do lat 12
Grupa C (dziewczęta i chłopcy) - rocznik 2007 i młodsi - do lat 8
 
W turnieju przewidziano nagrody rzeczowe od miejsc I-VIII. Dodatkowo - każdy uczestnik otrzymał prezent od Mikołaja! Były puchary, medale, nagrody dla najmłodszych uczestników turnieju i dużo dobrej zabawy! 
 
W turnieju obowiązywały przepisy kodeksu szachowego PZSZACH - kojarzenia komputerowe. W trakcie zawodów czynny był bufet, w którym podawano przepyszne placki upieczone przez przedstawicieli Rady Rodziców. Środki zebrane podczas sprzedaży słodkości zasilą budżet Ogniska Pracy Pozaszkolnej, wspierając grupy zainteresowań działające w Ognisku! 
 
Zobaczcie jak było! 
 
Wyniki turnieju dostępne będą na stronie www.chessarbiter.com
 
 
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów - Ekstremalna Droga Krzyżowa
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Apfarm
  Andrychów, ul. Legionów 1
  33 879 09 08
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Marta Paczyńska
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Krzysztof Paczyński
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu