logo
repertuar kina
Środa, 19-06-2019, Imieniny obchodzi: Gerwazy, Julianna, Protazy
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2018-12-22 21:41:00 Liczba komentarzy0

Wiejski Dom Kultury w Zagórniku im. Romana Prystackiego


W sobotę 22 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Zagórniku odbyło się świąteczne spotkanie pod nazwą „Przy wspólnym stole”.
W wydarzeniu wzięli udział m.in.: burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, przewodniczący rady Miejskiej Krzysztof Kubień, radny Paweł Łysoń, sołtys Zagórnika Tomasz Fijołek, proboszcz parafii Świętych Bartłomieja i Łukasza w Zagórniku ks. Stanisław Wilkołak, rodzina Państwa Prystackich oraz mieszkańcy Zagórnika. 
Zgromadzeni podzieli się opłatkiem i kolędowali wspólnie z chórem MISERICORDIAS DOMINI. Artyści dali popis swoich umiejętności oraz zaprosili zebranych do wspólnego kolędowania. 
Podczas wydarzenia nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez synów ś.p. Romana Prystackiego oraz nadanie WDK jego imienia. 
Cytując słowa Pawła Łysonia – radnego Rady Miejskiej w Andrychowie: Roman Prystacki był radnym sześciu kadencji, członkiem Zarządu Miejskiego, przewodniczącym komisji Rady Miejskiej, wieloletnim sołtysem Zagórnika, prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej oraz działaczem miejscowego Klubu Sportowego LKS Gronie. Był człowiekiem zaangażowanym w sprawy naszej małej ojczyzny, otwartym na ludzi i ich życiowe problemy. Nieustannie działał na rzecz rozwoju gminy i swojego ukochanego Zagórnika. Rada Sołecka w Zagórniku zasięgając opinii mieszkańców uznała, że godnym miejscem uhonorowania zasług Romana Prystackiego będzie nadanie Jego imienia nowo wyremontowanemu Wiejskiemu Domowi Kultury w Zagórniku. Należy nadmienić ,iż Roman Prystacki był mocno zaangażowany w sprawy remontu tej placówki.
Uczestnicy spotkali się, aby wspólnie spędzić czas, złożyć sobie życzenia oraz hołd ś.p. Romanowi Prystackiemu, który dzięki swojej postawie i działalności na stałe wpisał się w historię Zagórnika. 


a.p.
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...
  • Nabór do projektu "Od Szkolenia Do Zatrudnienia"
   Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Andrychowie prowadzi nabór do projektu “OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA” realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Projekt skiero...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Hygieia
  Andrychów, ul. Lenartowicza 7
  33 870 40 31
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu