logo
repertuar kina
Czwartek, 18-07-2019, Imieniny obchodzi: Szymon, Robert, Kamil
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-06 12:03:00

Harcerska zima


Ferie zimowe to czas wyjazdów, zabawy, odpoczynku od szkoły, ale również aktywnego i produktywnego spędzania czasu. W tym celu dla blisko 150 harcerzy z Hufca ZHP Andrychów zostały zorganizowane trzy zimowiska, wszystkie w terminie 17-20 stycznia 2019.
Każde z nich miało swoją określoną fabułę i zróżnicowany program, dostosowany do umiejętności i wieku uczestników poszczególnych środowisk.
Na pierwszy wyjazd zuchy, harcerze i harcerze starsi z 2 Andrychowskiego Szczepu Drużyn Wodnych udali się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zawoi, które na cztery dni zamieniło się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa „Hogwart”. Uczestnicy brali udział w różnorodnych, magicznych zajęciach. Samodzielnie zrobili swoje różdżki, zgłębiali wiedzę o magicznych eliksirach, które następnie przygotowali. W celu pokonywania swoich słabości, każdy stworzył własnego Patronusa. Młodzi czarodzieje otrzymali również sporą dawkę ruchu poprzez wyprawy do nieznanych lasów pełnych magicznych zwierząt, by poznać zasady tropienia, przewidywania pogody i naukę skradania. Adepci magii brali również udział w turnieju Quiddicha oraz Turnieju Trójmagicznym. Harcerze mieli możliwość zdobywania licznych sprawności indywidualnych i zespołowych oraz współzawodnictwa w grach i konkurencjach z innymi zastępami o Puchar Domów.
Kolejna przygoda rozegrała się w Korzkwi, gdzie członkowie 1 Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego „Bądź Gotów” pod hasłem „Bądź gotów harcować” spędzili wspaniały czas. Zuchy, harcerze i wędrownicy zgłębiali tajniki skautingu oraz doskonalili swoje zdolności korzystania z technik harcerskich. Fabuła zimowiska pomagała uczestnikom poczuć jedność z naturą poprzez gry terenowe, podczas których mogli wykazać się znajomością szyfrów, węzłów a także znaków patrolowych, dzięki czemu odnajdywali drogę do wskazanego celu. Harcerze brali również udział w warsztatach zorganizowanych w Żywym Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Na tym nie koniec kulinarnych atrakcji! Każdy uczestnik samodzielnie zrobił własną, zdrową pizzę. Organizatorzy wykorzystali też czas na przedstawienie i zapoznanie harcerzy z nowym patronem szczepu – Januszem Korczakiem – żydowskim lekarzem, pisarzem i pedagogiem, specjalizującym się w pracy z dziećmi. 
Ostatnia grupa, składająca się z 18 GZ „Wschodząca Gwiazda”, 28 DH „Południe” oraz 48 DW „Północ”, po przejściu przez drzwi szafy do krainy Narnii, miała za zadanie przywrócić tam ład i spokój. Jednak portal zawiódł i przeniósł ich do urokliwego Cieszyna. Nowym celem uczestników stało się odnalezienie sposobu na powrót do domu. Aby odbudować portal i bezpiecznie przejść go z powrotem, harcerze musieli ukończyć grę terenową, zorganizowaną po czeskiej stronie Cieszyna, poznając jego historię.
Harcerskie ferie odbyły się w pogodnym duchu nauki poprzez zabawę, przy równoczesnym rozwoju przez podejmowanie wyzwań. Wszystko to miało miejsce pod okiem wykwalifikowanej i zorganizowanej kadry, która równocześnie dbała o bezpieczeństwo uczestników. Jesteśmy przekonani, że po tak owocnym wypoczynku, dzieci z zapałem i chęcią do nauki wrócą do szkoły.
 
odkr. Bartłomiej Leśniak
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne
 • PILNIE sprzedam samochód POLONEZ CARO PLUS
  Rocznik 2000, pierwszy właściciel, garażowany, konserwowany, przebieg 24 000 km, kolor zielony metalik. Badania kontrolne ważne do maja 2020 r. Tel. 33 875 10 13 - Dzwonić w godz. 14:00 do 18:00...
 • Praca Mistrz-Budowlany
  Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
 • PRACA!
  Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
 • Praca!
  Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
 • Działka/działki 234.238
  Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka pod Białym Orłem III
Andrychów, ul. Włókniarzy 18a
33 848 65 56

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu