logo
repertuar kina
Piątek, 19-04-2019, Imieniny obchodzi: Leon, Tymon, Adolf
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-06 12:03:00

Harcerska zima


Ferie zimowe to czas wyjazdów, zabawy, odpoczynku od szkoły, ale również aktywnego i produktywnego spędzania czasu. W tym celu dla blisko 150 harcerzy z Hufca ZHP Andrychów zostały zorganizowane trzy zimowiska, wszystkie w terminie 17-20 stycznia 2019.
Każde z nich miało swoją określoną fabułę i zróżnicowany program, dostosowany do umiejętności i wieku uczestników poszczególnych środowisk.
Na pierwszy wyjazd zuchy, harcerze i harcerze starsi z 2 Andrychowskiego Szczepu Drużyn Wodnych udali się do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zawoi, które na cztery dni zamieniło się w prawdziwą Szkołę Magii i Czarodziejstwa „Hogwart”. Uczestnicy brali udział w różnorodnych, magicznych zajęciach. Samodzielnie zrobili swoje różdżki, zgłębiali wiedzę o magicznych eliksirach, które następnie przygotowali. W celu pokonywania swoich słabości, każdy stworzył własnego Patronusa. Młodzi czarodzieje otrzymali również sporą dawkę ruchu poprzez wyprawy do nieznanych lasów pełnych magicznych zwierząt, by poznać zasady tropienia, przewidywania pogody i naukę skradania. Adepci magii brali również udział w turnieju Quiddicha oraz Turnieju Trójmagicznym. Harcerze mieli możliwość zdobywania licznych sprawności indywidualnych i zespołowych oraz współzawodnictwa w grach i konkurencjach z innymi zastępami o Puchar Domów.
Kolejna przygoda rozegrała się w Korzkwi, gdzie członkowie 1 Andrychowskiego Szczepu Harcerskiego „Bądź Gotów” pod hasłem „Bądź gotów harcować” spędzili wspaniały czas. Zuchy, harcerze i wędrownicy zgłębiali tajniki skautingu oraz doskonalili swoje zdolności korzystania z technik harcerskich. Fabuła zimowiska pomagała uczestnikom poczuć jedność z naturą poprzez gry terenowe, podczas których mogli wykazać się znajomością szyfrów, węzłów a także znaków patrolowych, dzięki czemu odnajdywali drogę do wskazanego celu. Harcerze brali również udział w warsztatach zorganizowanych w Żywym Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Na tym nie koniec kulinarnych atrakcji! Każdy uczestnik samodzielnie zrobił własną, zdrową pizzę. Organizatorzy wykorzystali też czas na przedstawienie i zapoznanie harcerzy z nowym patronem szczepu – Januszem Korczakiem – żydowskim lekarzem, pisarzem i pedagogiem, specjalizującym się w pracy z dziećmi. 
Ostatnia grupa, składająca się z 18 GZ „Wschodząca Gwiazda”, 28 DH „Południe” oraz 48 DW „Północ”, po przejściu przez drzwi szafy do krainy Narnii, miała za zadanie przywrócić tam ład i spokój. Jednak portal zawiódł i przeniósł ich do urokliwego Cieszyna. Nowym celem uczestników stało się odnalezienie sposobu na powrót do domu. Aby odbudować portal i bezpiecznie przejść go z powrotem, harcerze musieli ukończyć grę terenową, zorganizowaną po czeskiej stronie Cieszyna, poznając jego historię.
Harcerskie ferie odbyły się w pogodnym duchu nauki poprzez zabawę, przy równoczesnym rozwoju przez podejmowanie wyzwań. Wszystko to miało miejsce pod okiem wykwalifikowanej i zorganizowanej kadry, która równocześnie dbała o bezpieczeństwo uczestników. Jesteśmy przekonani, że po tak owocnym wypoczynku, dzieci z zapałem i chęcią do nauki wrócą do szkoły.
 
odkr. Bartłomiej Leśniak
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Medica
Rynek 26A
33 875 90 80

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu