logo
repertuar kina
Czwartek, 18-07-2019, Imieniny obchodzi: Szymon, Robert, Kamil
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-09 21:11:00 Liczba komentarzy0

Zebranie wiejskie w Sułkowicach-Bolęcinie


​Mieszkańcy Sułkowic-Bolęciny spotkali się dziś z władzami gminy. O godzinie 13.00 sporo osób zjawiło się w sali gimnastycznej szkoły. Sprawozdanie z działalności w roku 2018 przedstawiła sołtys Kazimiera Borgosz.
Środki sołeckie wyniosły ponad 78 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty głównie przeprowadzone zostały remonty cząstkowe. Został zrealizowany łącznik ulicy Wspólnej i Sikory. Podsumowując miniony rok sołtyska Kazimiera Borgosz podziękowała władzom gminy za wybudowanie parkingu przy kościele oraz za rozbudowę budynku szkoły. Następnie głos zabrali burmistrz Tomasz Żak i jego zastępca Mirosław Wasztyl. Włodarze gminy mówili o wykonaniu planu inwestycyjnego w sołectwie, zgodnie z listą 10 najważniejszych inwestycji, jakie rok temu przyjęło poprzednie zebranie wiejskie. Niektóre z tych inwestycji mogą nie być wykonane, wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądał budżet. 

Podczas spotkania dyskusję na temat dróg rozpoczęli mieszkańcy. Sporo emocji wzbudził problem z brakiem chodnika przy powiatowej ul. Racławickiej. Włodarze Andrychowa obiecywali, że dokonają wszelkich starań, żeby projekt budowy chodnika powstał jak najwcześniej. Są w tym celu toczone rozmowy ze starostwem powiatowym, które zarządza tą drogą. Obecny na spotkaniu radny powiatowy Tadeusz Sabat przekazał, że 21 lutego  przekaże podczas sesji rady powiatu interpelację w sprawie chodnika przy ul. Racławickiej. 

Szkoła w Sułkowicach Bolęcinie powiększyła się o nowe piętro i dach. 15 stycznia na budynku została osadzona kopuła astronomiczna. To jedyna szkoła w tej części Małopolski z takim obserwatorium. W tym roku remont się zakończy. Prace w tym roku pochłoną 1,5 mln zł. Remont ma się zakończyć najprawdopodobniej w sierpniu. 

Gośćmi dzisiejszego spotkania byli m.in. burmistrz Tomasz Żak, wiceburmistrzowie Mirosław Wasztyl i Wojciech Polak, przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Kubień, radny powiatowy Tadeusz Sabat, komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.
Sułkowice-Bolęcina to trzecie od końca sołectwo pod względem wielkości. Na inwestycje w latach 2011-2018 w tym sołectwie przeznaczono ponad 7,5 mln złotych. 

Sołtys Kazimiera Borgosz będzie gościem Radia Andrychów 18 lutego o godzinie 8.30.Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • PILNIE sprzedam samochód POLONEZ CARO PLUS
   Rocznik 2000, pierwszy właściciel, garażowany, konserwowany, przebieg 24 000 km, kolor zielony metalik. Badania kontrolne ważne do maja 2020 r. Tel. 33 875 10 13 - Dzwonić w godz. 14:00 do 18:00...
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem III
  Andrychów, ul. Włókniarzy 18a
  33 848 65 56
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu