logo
repertuar kina
Piątek, 19-04-2019, Imieniny obchodzi: Leon, Tymon, Adolf
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-09 21:11:00 Liczba komentarzy0

Zebranie wiejskie w Sułkowicach-Bolęcinie


​Mieszkańcy Sułkowic-Bolęciny spotkali się dziś z władzami gminy. O godzinie 13.00 sporo osób zjawiło się w sali gimnastycznej szkoły. Sprawozdanie z działalności w roku 2018 przedstawiła sołtys Kazimiera Borgosz.
Środki sołeckie wyniosły ponad 78 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty głównie przeprowadzone zostały remonty cząstkowe. Został zrealizowany łącznik ulicy Wspólnej i Sikory. Podsumowując miniony rok sołtyska Kazimiera Borgosz podziękowała władzom gminy za wybudowanie parkingu przy kościele oraz za rozbudowę budynku szkoły. Następnie głos zabrali burmistrz Tomasz Żak i jego zastępca Mirosław Wasztyl. Włodarze gminy mówili o wykonaniu planu inwestycyjnego w sołectwie, zgodnie z listą 10 najważniejszych inwestycji, jakie rok temu przyjęło poprzednie zebranie wiejskie. Niektóre z tych inwestycji mogą nie być wykonane, wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądał budżet. 

Podczas spotkania dyskusję na temat dróg rozpoczęli mieszkańcy. Sporo emocji wzbudził problem z brakiem chodnika przy powiatowej ul. Racławickiej. Włodarze Andrychowa obiecywali, że dokonają wszelkich starań, żeby projekt budowy chodnika powstał jak najwcześniej. Są w tym celu toczone rozmowy ze starostwem powiatowym, które zarządza tą drogą. Obecny na spotkaniu radny powiatowy Tadeusz Sabat przekazał, że 21 lutego  przekaże podczas sesji rady powiatu interpelację w sprawie chodnika przy ul. Racławickiej. 

Szkoła w Sułkowicach Bolęcinie powiększyła się o nowe piętro i dach. 15 stycznia na budynku została osadzona kopuła astronomiczna. To jedyna szkoła w tej części Małopolski z takim obserwatorium. W tym roku remont się zakończy. Prace w tym roku pochłoną 1,5 mln zł. Remont ma się zakończyć najprawdopodobniej w sierpniu. 

Gośćmi dzisiejszego spotkania byli m.in. burmistrz Tomasz Żak, wiceburmistrzowie Mirosław Wasztyl i Wojciech Polak, przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Kubień, radny powiatowy Tadeusz Sabat, komendant Straży Miejskiej w Andrychowie Krzysztof Tokarz.
Sułkowice-Bolęcina to trzecie od końca sołectwo pod względem wielkości. Na inwestycje w latach 2011-2018 w tym sołectwie przeznaczono ponad 7,5 mln złotych. 

Sołtys Kazimiera Borgosz będzie gościem Radia Andrychów 18 lutego o godzinie 8.30.Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Medica
  Rynek 26A
  33 875 90 80
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu