logo
repertuar kina
Czwartek, 18-07-2019, Imieniny obchodzi: Szymon, Robert, Kamil
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-11 10:52:00 Liczba komentarzy0

Wielka Gala Wiedeńska


​Już 24 lata początek roku w andrychowskiej kulturze wypełniają dźwięki rodem z najlepszych operetek Wiednia. Myli się ten, kto myśli, że nasi przodkowie nie umieli się bawić, oddać chwili, śmiać się i plotkować.
Najlepszym tego przykładem są operetki i kompozycje Straussów. Pełne zawoalowanej pikanterii, uśmiechu i drobnych grzeszków oraz wszechobecnej miłości kompozycje te do dnia dzisiejszego potwierdzają, że muzyka i uczucia są ponadczasowe. 

10 lutego 2019 r. w Miejskim Domu Kultury – młody, 40-osobowy zespół artystów Royal Vienna Orchestra, w tym 25-osobowa orkiestra dyrygowana przez Aleksandra Dragana, oraz gwiazdy wieczoru - Natalia Kughar (mezzosopran koloraturowy), Anna Nosowa (sopran koloraturowy), Yuri Hadezki (baryton) i Olek Lanovyi (tenor) wraz z solistami Kiyev Modern Ballet udowodnili andrychowskiej publiczności, że oprócz przepięknych wykonań  cieszących się ponadczasową popularnością kompozycji Straussów, operetka może być również świetną rozrywką! 
 
Wśród niezwykle utalentowanych solistów wyróżniał się tenor - Olek Lanovyi, posiadający oprócz nieprzeciętnego głosu jeszcze jeden szczególne talenty – błyskawiczny refleks, poczucie humoru i umiejętność kontaktu z publicznością, sprawiające, że w ułamku chwili widzowie potrafili zapomnieć o świecie zewnętrznym i oddać się żartom oraz muzyce płynącej ze sceny. 
 
Młode solistki i soliści wcielili się w bohaterów znanych operetek i brawurowo wykonując najpiękniejsze arie świata potrafili również sami świetnie bawić się na scenie. Bez wątpienia nastrój udzielił się andrychowianom, którzy aktywnie reagowali na przekaz płynący ze sceny. 
 
Piękne kompozycje, choreografia, uroda, młodość i żart sprawiły, że niezwykła uczta muzyczna nabrała zupełnie innego, pozbawionego patosu  wymiaru! To był naprawdę wspaniały wieczór podczas którego ze zdumieniem można było odkryć, że bez względu na wiek i stan portfela w naszych żyłach płynie odrobina gorącej, wiedeńskiej krwi, a "wielka sława to żart, książę błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk"
 
Bisom nie było końca! Na zakończenie ze sceny posypało się mnóstwo radości, uśmiechu i płatków róż, a dopełnieniem wieczoru była degustacja pysznego sernika wiedeńskiego z Piekarni-Cukierni Bronowscy z Czernichowa.
 
Głównym sponsorem wieczoru był ABS Bank Spółdzielczy. Sponsorami wydarzenia byli Całodobowa Stacja Paliw w Andrychowie – Inż. Wit Ziółkowski, Zespół Radców Prawnych "Jurysta" Sp. k. J. Trojak i Wspólnicy, Piekarnia-Cukiernia – Bronowscy Czernichów, Małopolska Spółdzielnia Handlowa WIZAN, Restauracja Bracia oraz Restauracja Sami Swoi.
 
JS
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • PILNIE sprzedam samochód POLONEZ CARO PLUS
   Rocznik 2000, pierwszy właściciel, garażowany, konserwowany, przebieg 24 000 km, kolor zielony metalik. Badania kontrolne ważne do maja 2020 r. Tel. 33 875 10 13 - Dzwonić w godz. 14:00 do 18:00...
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem III
  Andrychów, ul. Włókniarzy 18a
  33 848 65 56
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu