logo
repertuar kina
Piątek, 19-04-2019, Imieniny obchodzi: Leon, Tymon, Adolf
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-11 12:06:00 Liczba komentarzy0

W czwartek nadzwyczajna sesja


W czwartek o godzinie 15.00 Rada Miejska na sesji nadzwyczajnej zmierzy się z dwoma palącymi tematami: ewentualną likwidacją Szkoły Podstawowej Nr 3 i raz jeszcze z korektą stawek za śmieci.
Sesję zwołano na wniosek siedmiu radnych (wymagane minimum w takim przypadku to pięć osób): Romana Babskiego, Adama Kowalczyka, Władysława Żydka, Andrzeja Powroźnika, Wiesława Mikołajka, Czesława Rajdy i Zbigniewa Rzadka. Chodzi o ewentualną likwidację „trójki”, do której według dziś sporządzonych szacunków ma chodzić w sumie 35 dzieci, do dwóch klas. 
Inicjatywa radnych to pokłosie czwartkowego spotkania z rodzicami w SP Nr 2, kiedy to dyskutowano nad sytuacją dwóch sąsiadujących szkół: „dwójki” i „trójki”. Wcześniej pojawiła się informacja – potwierdziła ją przewodnicząca Rady Rodziców SP Nr 2 i dyrektorka tej szkoły – że radna Alicja Studniarz podczas wizyty w szkole numer dwa zaproponowała, aby zmienić obwody szkolne, w konsekwencji wymieszać dzieci i podzielić je między obie placówki. Rodzice uznali, że ktoś decyduje za nich i ich dzieci. Przyszło ponad 200 rodziców – do SP Nr 2 chodzi dziś 668 uczniów. Radna nie pojawiła się na tym spotkaniu. 
Dyskusja trwała ponad dwie godziny, nawet niewiele się spierano, bo poza kilkoma radnymi z PiS wszyscy byli zgodni, że jedynym wyjściem – zwrócił na nie uwagę obecny na spotkani Andrzej Szafrański, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – jest likwidacja „trójki”. To rozwiązanie formalne, bo nie da się dwa lata po reformie łączyć szkół – na to był czas w 2017 r. Jednak formalna likwidacja „trójki” oznacza tak naprawdę połączenie obu szkół w jeden organizm. Nawet dyrektorka „trójki” przyznała, że jej szkoła nie odrodzi się i to jest najlepsze rozwiązanie. 
Pod koniec spotkania – a brał w nim udział również przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień, udało się przekonać wszystkich obecnych radnych do zwołania sesji nadzwyczajnej i pochylenia się nad uchwałą likwidująca „trójkę”. I tym zajmą się radni w czwartek.
Drugim tematem będą – po raz kolejny – śmieci. Ten punkt do sesji wprowadzi burmistrz. Chodzi o to, jak mówi wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, w budżecie nie ma 2,5 mln zł, a tyle brakuje, aby zbilansować gospodarkę odpadami. Rada musi się zmierzyć z podwyżkami, albo gospodarka ta zwali się w drugiej połowie roku. Unikanie tematu i nie podnoszenie stawek niczego nie rozwiązuje – mówi wiceburmistrz Wasztyl. 
Czwartkowa sesja zapowiada się na burzliwą. mn
Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Medica
  Rynek 26A
  33 875 90 80
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu