logo
repertuar kina
Czwartek, 18-07-2019, Imieniny obchodzi: Szymon, Robert, Kamil
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-02-11 12:06:00 Liczba komentarzy0

W czwartek nadzwyczajna sesja


W czwartek o godzinie 15.00 Rada Miejska na sesji nadzwyczajnej zmierzy się z dwoma palącymi tematami: ewentualną likwidacją Szkoły Podstawowej Nr 3 i raz jeszcze z korektą stawek za śmieci.
Sesję zwołano na wniosek siedmiu radnych (wymagane minimum w takim przypadku to pięć osób): Romana Babskiego, Adama Kowalczyka, Władysława Żydka, Andrzeja Powroźnika, Wiesława Mikołajka, Czesława Rajdy i Zbigniewa Rzadka. Chodzi o ewentualną likwidację „trójki”, do której według dziś sporządzonych szacunków ma chodzić w sumie 35 dzieci, do dwóch klas. 
Inicjatywa radnych to pokłosie czwartkowego spotkania z rodzicami w SP Nr 2, kiedy to dyskutowano nad sytuacją dwóch sąsiadujących szkół: „dwójki” i „trójki”. Wcześniej pojawiła się informacja – potwierdziła ją przewodnicząca Rady Rodziców SP Nr 2 i dyrektorka tej szkoły – że radna Alicja Studniarz podczas wizyty w szkole numer dwa zaproponowała, aby zmienić obwody szkolne, w konsekwencji wymieszać dzieci i podzielić je między obie placówki. Rodzice uznali, że ktoś decyduje za nich i ich dzieci. Przyszło ponad 200 rodziców – do SP Nr 2 chodzi dziś 668 uczniów. Radna nie pojawiła się na tym spotkaniu. 
Dyskusja trwała ponad dwie godziny, nawet niewiele się spierano, bo poza kilkoma radnymi z PiS wszyscy byli zgodni, że jedynym wyjściem – zwrócił na nie uwagę obecny na spotkani Andrzej Szafrański, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – jest likwidacja „trójki”. To rozwiązanie formalne, bo nie da się dwa lata po reformie łączyć szkół – na to był czas w 2017 r. Jednak formalna likwidacja „trójki” oznacza tak naprawdę połączenie obu szkół w jeden organizm. Nawet dyrektorka „trójki” przyznała, że jej szkoła nie odrodzi się i to jest najlepsze rozwiązanie. 
Pod koniec spotkania – a brał w nim udział również przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień, udało się przekonać wszystkich obecnych radnych do zwołania sesji nadzwyczajnej i pochylenia się nad uchwałą likwidująca „trójkę”. I tym zajmą się radni w czwartek.
Drugim tematem będą – po raz kolejny – śmieci. Ten punkt do sesji wprowadzi burmistrz. Chodzi o to, jak mówi wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, w budżecie nie ma 2,5 mln zł, a tyle brakuje, aby zbilansować gospodarkę odpadami. Rada musi się zmierzyć z podwyżkami, albo gospodarka ta zwali się w drugiej połowie roku. Unikanie tematu i nie podnoszenie stawek niczego nie rozwiązuje – mówi wiceburmistrz Wasztyl. 
Czwartkowa sesja zapowiada się na burzliwą. mn
Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • PILNIE sprzedam samochód POLONEZ CARO PLUS
   Rocznik 2000, pierwszy właściciel, garażowany, konserwowany, przebieg 24 000 km, kolor zielony metalik. Badania kontrolne ważne do maja 2020 r. Tel. 33 875 10 13 - Dzwonić w godz. 14:00 do 18:00...
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem III
  Andrychów, ul. Włókniarzy 18a
  33 848 65 56
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu