logo
repertuar kina
Sobota, 25-05-2019, Imieniny obchodzi: Urban, Grzegorz, Magda
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Kultura, 2019-03-10 19:16:00

Domówka, przezabawny stand-up Soni Bohosiewicz


Ormianka, ślązaczka, Polka, księżniczka, aktorka, matka, instagramerka, piosenkarka, żona, bizneswomen - utalentowana Sonia Bohosiewicz odwiedziła Andrychów z "Domówką", spektaklem pełnym anegdot i wspomnień czasów epoki PRL-u.
Kolejki po cukier, kawa - rarytas, wizyty sąsiadek, rozmowy zamiejscowe, komiczne sytuacje damsko-męskie, oraz wspomnienia z przedszkola przeplatały się z utworami muzycznymi epoki PRL, które na stałe zagościły w panteonie historii polskiej piosenki. Aktorka dobrze radziła sobie zarówno w repertuarze pop, piosenkach Maryli Rodowicz, Hanny Banaszak, Krystyny Prońko ale również w nostalgicznych, pełnych ciepła poetyckich dziełach Agnieszki Osieckiej. 


Nie zabrakło scenek rozgrywanych z pomocą publiczności. Trzeba przyznać, że wszyscy występujący na scenie "mężowie" świetnie sobie poradzili w improwizowanych scenkach. Prowadząca spektakl w lot wykorzystywała ich kwestie, rozbawiając publiczność.    

Sądząc po krótkich ankietach przeprowadzanych przez aktorkę wśród widzów - zdecydowana większość świetnie pamiętała czasy, kiedy w telewizji królował Teleranek, a Adam Słodowy roztaczał przed dziećmi i młodzieżą korzyści płynące z własnoręcznie wykonywanych zabawek.   

Pełna sala andrychowskiego MDK co chwilę wybuchała gromkim śmiechem w odpowiedzi na celne spostrzeżenia i anegdoty z czasów, gdy na półkach sklepowych królował ocet i zapałki, a w turniejach karcianych można było wygrać... no właśnie :)   


Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie przygotowało ten spektakl z myślą o Dniu Kobiet i to właśnie one stanowiły zdecydowaną większość uczestników niezapomnianego, niemal dwugodzinnego, pełnego śmiechu i zabawy wieczoru, który odbył się dzięki pomocy i współpracy sponsora: Zespołu Radców Prawnych "Jurysta" Sp. k. J. Trojak i Wspólnicy.

  

JS
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka pod Białym Orłem II
Andrychów, ul. Krakowska 91
33 875 64 00

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu