logo
repertuar kina
Sobota, 25-05-2019, Imieniny obchodzi: Urban, Grzegorz, Magda
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
, 2019-03-13 08:23:00

Uszkodził domofon i niemal 20 samochodów


W ręce policjantów trafił 55-letni mężczyzna, któremu przedstawiono 8 zarzutów, a Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W minioną sobotę (9 marca 2019 r.) dyżurny Komisariatu Policji w Andrychowie otrzymał zgłoszenie, że na andrychowskim osiedlu mężczyzna przy użyciu siekiery zniszczył domofon w jednym z bloków. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili fakt uszkodzenia kasety domofonowej, jednocześnie zatrzymali sprawcę, który przebywał nieopodal. Mężczyzna był nietrzeźwy (badanie wykazało 2 promile alkoholu), w związku z powyższym został on przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej. Jak się okazało 55-latek swoim czynem spowodował straty na ponad 1060 złotych. Po wytrzeźwieniu trafił do andrychowskiego komisariatu, gdzie przedstawiono mu zarzut zniszczenia mienia (art. 288 § 1 KK), za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Następnego dnia 55-letni mieszkaniec Andrychowa wyładował swoją złość na samochodach zaparkowanych w rejonie ul. Lenartowicza. Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany. Jak ustalili policjanci, mężczyzna  w blisko 20 pojazdach wyrwał tablice rejestracyjną, a w jednym dodatkowo porysował powłokę lakierniczą i uszkodził atrapę przedniego zderzaka. Łączna suma strat na obecną chwilę wynosi blisko 1900 złotych. Sprawca usłyszał kolejny zarzut z art. 288 § 1 KK, a dodatkowo w związku z prowadzonymi przez komisariat policji wcześniejszymi sprawami przedstawiono mu 3 zarzuty znieważenia pracowników OPS i kierowanie wobec nich gróźb karalnych, a także zarzut zniszczenia mienia.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec podejrzanego Prokurator  zastosował  środek  zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

KPP w Wadowicach
Galeria zdjęć
foto


Zobacz również

Komentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka pod Białym Orłem II
Andrychów, ul. Krakowska 91
33 875 64 00

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu