logo
repertuar kina
Poniedziałek, 19-08-2019, Imieniny obchodzi: Konstancja, Julian, Emilia
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-04-19 09:38:00

Sukcesy uczniów andrychowskiej Trójki


​"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony". Słowa Stefana Żeromskiego nadają się do opisania uczniów Trójki, którzy nie poprzestają pracować na lekcjach.
Rozwijanie swoich zainteresowań pod okiem doświadczonych nauczycieli podczas zajęć pozalekcyjnych przynosi efekty!

Tegoroczna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w konkursach kuratoryjnych uzyskała wyniki porównywalne z osiągnięciami byłego Gimnazjum nr 1. W etapach szkolnych wzięło udział 141 uczniów, do rejonów awansowało 51, a w etapie wojewódzkim swoje umiejętności pokazało 13 naszych uczniów. Tytułem finalisty małopolskich konkursów uhonorowano 8 uczniów a laureata 5. Dodatkowo finalistami ogólnopolskimi (co daje jednocześnie tytuł laureata wojewódzkiego) zostało 2 uczniów.

Miłośnicy nauki o Ziemi
W tym roku z trudnymi zagadnieniami geografii gospodarczej Polski i świata zmagali się w etapie wojewódzkim Aleksandra Adamus, Karolina Fryt, Alicja Gałosz, Krystian Skowron, Przemysław Tomiczek i Julian Wdowik. Pod bacznym okiem Jolanty Gałosz Karolina, Krystian i Julian wywalczyli tytuły finalistów Małopolskiego Konkursu Geograficznego. W grupie 15 małopolskich laureatów tego konkursu są Aleksandra, Alicja i Przemek. Należy jednocześnie zaznaczyć, że Aleksandra Adamus osiągnęła najwyższy wynik w województwie i zajęła I miejsce, Alicja i Przemek zajęli III miejsce. Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbyło się 3 kwietnia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Miłośnik mowy ojczystej
W Nowym Sączu 170 uczniów z całej Małopolski zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego zmagało się z tematem "W poszukiwaniu szczęścia". Finał okazał się szczęśliwy dla ucznia VIIIa naszej szkoły. Norbert Siwek przygotowywany przez Joannę Siwek zajął III miejsce w tym konkursie i uzyskał tytuł laureata. Wręczenie nagród z j. polskiego odbyło się 8 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Miłośnicy sportu
W Nowym Sączu odbyły się Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt (finały wojewódzkie). Fantastycznie zaprezentowały się uczennice andrychowskiej „Trójki”, które udowodniły, że należą do grupy najlepszych zespołów w Małopolsce.
W  zawodach uczestniczyły najlepsze zespoły z powiatów:krakowskiego, nowosądeckiego, wadowickiego i myślenickiego. Zawodniczki SP nr 3 po trudnych spotkaniach zajęły drugie miejsce i zostały wicemistrzyniami wojewódzkimi. 
Zespół w składzie: Wiktoria Buda, Dominika Cinal, Daria Fajfer, Emilia Kobiela, Wiktoria Koim, Anita Kramarz, Łucja Lubera, Joanna Magiera, Marta Magiera, Weronika Pałosz, Daria Rutowicz, Magdalena Zaczyńska, Julia Zięba osiąga sukcesy pod kierownictwem trenerów: Piotra Kwaka i Pawła Burego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: SP3 w Andrychowie
 
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne
 • Ochrona Zarządu/Kompensata Zobowiązań/Zadłużone Spółki/299K.s.h.
  Kupimy udziały w spółkach znajdujących się na krawędzi bankructwa Występujemy w roli upadłego i podejmujemy się negocjacji z pracownikami i wierzycielami. Oferujemy pomoc dla udziałowców/cz...
 • Schody Rintal Wakacyjne Obniżki Cen
  Rintal Polska, wiodący producent SCHODÓW do wnętrz organizuje PROMOCJĘ: Tylko od 01.08 do 31.08.2019 r. obowiązuje promocja WAKACYJNE OBNIŻKI CEN, na podstawie której Rintal Polska Sp. z o.o. u...
 • Sprzedam dom w Zagórniku
  Sprzedam połowę bliźniaka położonego nieopodal lasu w cichej i malowniczej wsi Zagórnik. Rok budowy- 1928. Stan budynku-do remontu. Dom położony na działce budowlanej o powierzchni 600 m2 ...
 • Licencja transportowa, kurs na certyfikat Katowice
  Chcesz uzyskać licencję transportową czy też spedycyjną na terenie całej unii europejskiej ? Zapraszamy na szkolenie w Katowicach : Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego rzec...
 • Poszukiwani pracownicy budowlani
  Firma Mbud poszukuje pracowników w branży budowlanej. Praca w rejonie Andrychów - Oświęcim....

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Animar
ul. Lenartowicza 40
33 875 91 55

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu