logo
repertuar kina
Wtorek, 22-10-2019, Imieniny obchodzi: Przybysław, Halki, Filip
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-05-30 14:35:00

Zakończenie roku szkolnego w OPP


Kiedy obserwuje się lokalną społeczność nietrudno zauważyć w niej liderów - ludzi, którzy swoim postępowaniem, stanowczymi działaniami, odwagą w podejmowaniu decyzji, wizją przyszłości i celną oceną rzeczywistości kreują przyszłość.
Zwykle patrząc na ich postępowanie widzimy w tle tytuły naukowe, renomowane uczelnie, ich rodziny, osoby, które są znaczące w ich teraźniejszym życiu, wspierają ich i pozwalają rozwijać skrzydła. Rzadko cofamy się w przeszłość, by w jej zakamarkach dostrzec początki kariery. Mało kto dostrzega, że bardzo często na nasz los mają wpływ nauczyciele i pedagodzy, którzy w szkole podstawowej, na zajęciach pozalekcyjnych, kółkach teatralnych i plastycznych tworzą podwaliny przyszłego - świadomego, pewnego swoich umiejętności człowieka. To właśnie dzięki pedagogom rozpoczynającym mrówczą pracą edukacyjną przygodę dzieci - kolejni pedagodzy mają w pełni przygotowanych młodych, kreatywnych uczniów, koła teatralne i teatry amatorskie mogą cieszyć się nowymi aktorami i aktorkami, a grupy taneczne i wokalne nie narzekają na brak młodych talentów.

Ilekroć na scenie Miejskiego Domu Kultury, lub w innych miejscach gminy pojawiają się wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej - tyle razy można być pewnym, że prezentowany spektakl, taniec i prace plastyczne będą na poziomie najwyższym z możliwych do osiągniecia dla danego dziecka. Dodatkowo - oprócz pracy nad umiejętnościami indywidualnymi, podczas zajęć w grupach zainteresowań dzieci uczą się właściwych kontaktów z rówieśnikami, umiejętności komunikacji i współdziałania w grupie, oraz mają możliwość porównania swoich umiejętności z innymi, podczas zdrowej, kreatywnej rywalizacji.

24 maja 2019 r. w gościnnych progach Miejskiego Domu Kultury wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej zaprezentowali przybyłym rodzinom, rodzicom i opiekunom swoje umiejętności, zdobyte podczas pracy i zabawy w ramach zajęć w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie.

Występy dzieci i młodzieży zapowiadały rezolutnie Iwona Smolec - przewodnicząca Rady Samorządu Wychowanków oraz Zuza Kopyto.

Scena zapełniła się młodymi tancerzami grupy rytmiki z elementami tańca i aktorami z grupy teatralnej. W holu MDK zaprezentowano wystawę prac grup plastycznych, którego tematem był tym razem świat zwierząt - prace plastyczne wykonane techniką wycinanki. To co przez wiele lat zastanawia w pracach plastycznych wychowanków Ogniska to swego rodzaju spokój i porządek kompozycji za którym bardzo często kryją się emocje, głębsza myśl i pełen prawdy przekaz. Uwagę zwraca również nienaganna kompozycja. Czyste, estetyczne, uporządkowane tonalnie kompozycje cieszą oko! Zastosowana spójna, przemyślana kolorystyka nie pozostawia złudzeń, że prace są dziełem przypadku. Jeśli dodamy do tego, że grupa działa pod skrzydłami Pani Sylwii Kolber - mamy odpowiedź, skąd właśnie taka a nie inna opinia o pięknych pracach plastycznych dzieci z Ogniska, pracach, które kolejny raz są dowodem bardzo wysokiego poziomu artystycznego tejże placówki.

Sukces pracy OPP to również pomoc prężnie działającej Rady Rodziców, której przewodzi od lat Beata Smolec pełniąca obecnie funkcję Wicestarosty Powiatu Wadowickiego.

Przegląd umiejętności wokalnych i tanecznych dzieci i młodzieży działających w OPP rozpoczęła grupa rytmiki, działająca pod opieką Alicji Mrzygłód, prezentując układ taneczny do muzyki "baby shark". Kolejno na scenie zaprezentowały się: najmłodsza grupa teatralna w "Bajce o królewnie, której za mąż trzeba i o smoku", bajce "Jaś i Małgosia czyli kto kogo zje", "Czerwony kapturek, szkoda babci". Tuż po niej wystąpiła średnia grupa teatralna w "Śpiącej królewnie", Nadia Waluś w piosence "Żyj kolorowo" z grupy wokalno-instrumentalnej działającej pod kierunkiem Marka Bakalarskiego, grupa rytmiki w układzie "Tiki Tiki room" która pracuje pod kierunkiem Joanny Biczak, najstarsza grupa teatralna w spektaklu "Serenadzie" Sławomira Mrożka - działająca pod okiem Mai Sikorskiej, grupa taneczna w układach: Hey babe i Ballada oraz najstarsza grupa teatralna w spektaklu "Karol" Sławomira Mrożka.

Występy każdorazowo kwitowały wielkie brawa publiczności. To co uderza w przekazie teatralnym dochodzącym ze sceny to ogromna swoboda z jaką młodzi aktorzy i aktorki opanowali swoje role z pewnością świetnie bawiąc się w swoim gronie. Lekkość przekazu, umiejętność kreowania emocji, niemal naturalna gra świadczą o tym, że role i tematyka prezentowana na scenie trafiła w punkt! Zabawne, dopracowane skecze, ciekawe, pełne humoru dialogi i zaskakujące zwroty akcji podobały się wszystkim! Na uwagę zasługuje również popis najstarszej grupy teatralnej, podejmującej tematykę spektakli, które często można zobaczyć podczas festiwali teatralnych teatrów amatorskich. Poradzili sobie z nią znakomicie! Wielkie brawa!

Uczestnicy wernisażu i młodzi artyści grup teatralnych zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Spotkanie było tradycyjnym, corocznym podsumowaniem pracy nauczycieli i działań grup artystycznych Ogniska. We wszystkich zajęciach Ogniska uczestniczy 320 osób.

Po występach - Sylwia Kolber - dyrektor OPP jeszcze raz podziękowała występującym na scenie artystom. Przypomnijmy jeszcze raz - była to grupa rytmiki, która pracuje na co dzień pod kierunkiem Alicji Mrzygłód, dzieci z grupy tanecznej, pracujące pod kierunkiem Joanny Biczak, solistka Nadia Waluś, która pracuje z panem Markiem Bakalarskim opiekującym się kołem wokalno-instrumentalnym, grupa teatralna, która pracuje pod bacznym okiem pani Mai Sikorskiej oraz działająca pod skrzydłami Pani Sylwii Kolber - grupa plastyczna.

Doceniając dzieci, dyrektor OPP podziękowała również nauczycielom pracującym z nimi na co dzień, doskonalących umiejętności młodych artystów z nadzieją, że wyrosną z nich mądrzy wrażliwi dorośli, którzy będą znali swoją wartość, swoje potrzeby i będą się w pełni realizować.

Wielkie brawa od dzieci otrzymały Panie: Maja Sikorska, Joanna Biczak, Alicja Mrzygłód, Pan Marek Bakalarski oraz Marta Wołek-Bury, która kształci umiejętności językowe dzieci z OPP. Brawa otrzymała również Pani Beata Rusinek, która prowadzi sekretariat i jest nieoceniona w koordynacji działań Ogniska.
 
Dzieciom rozdano słodycze, wręczono kwiaty nauczycielom, ale podziękowania popłynęły również w kierunku Miejskiego Domu Kultury i dyrekcji Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie za pomoc w realizacji imprezy.

Pani Beata Smolec - Przewodnicząca Rady Rodziców OPP, a jednocześnie Wicestarosta Powiatu Wadowickiego podziękowała Pani Dyrektor i nauczycielom Ogniska za ich świetną, pełną zaangażowania pracę na rzecz wychowanków.

Pani Dyrektor, zaproszeni Goście, a przede wszystkim dzieci - młodzi artyści, bo tak można o Was mówić! Swoimi występami napełniliście nas, widzów Waszą energią, radością i miłością. Sprawiliście, że w naszych sercach pojawił się uśmiech. Napełniliście je ciepłem, pokazaliście nam Wasze dobre strony. Zdaję sobie sprawę, że przedstawienia i prezentacje były uhonorowaniem Waszego trudu. Nie sposób nie podziękować Wam, drodzy nauczyciele, że pomagacie rozwijać dzieciom ich talenty, że udzielacie im rad - nie tylko tych dobrych, ale też tych trudnych - dzięki czemu dzieci mogą podjąć i sprostać wyzwaniom, które im stawiacie. Myślę, że rozwijają w sobie to, co kochają! Rozwijają swoje talenty i umiejętności. Życzę Wam dalszych sukcesów, bo myślę że niejeden z tych młodych ludzi których dzisiaj widzieliśmy na scenie będzie w przyszłości spełnionym artystą. - życzyła Pani Iwona

Na koniec - życzenia dla wszystkich Mam z okazji zbliżającego się Święta Matki - przyjemności i radości bycia Mamą życzyła Dyrektor OPP - Sylwia Kolber!

Dzieci i młodzież gorąco podziękowały opiekunkom grup - Mai Sikorskiej, Joannie Biczak, Alicji Mrzygłód, Markowi Bakalarskiemu oraz Marcie Wołek Bury i Pani Beacie Rusinek.

Przypomnijmy, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie zostało powołane Orzeczeniem Organizacyjnym przez Urząd Powiatowy w Wadowicach 30 maja 1974 roku. Jego działalność finansowana jest z dotacji udzielanych przez Powiat Wadowicki i współfinansowana z budżetu Gminy Andrychów. OPP to placówka publiczna wychowania pozaszkolnego, której celem jest tworzenie dzieciom i młodzieży warunków aktywnego uczestnictwa w życiu społeczeństwa, wszechstronnego rozwoju osobowości, rozwijania zainteresowań i uzdolnień. OPP organizuje i przygotowuje swoich podopiecznych (dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzież ucząca się) do racjonalnego korzystania z czasu wolnego.

Zajęcia z wychowankami placówki prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy nie szczędzą sił i zaangażowania aby zajęcia były interesujące, atrakcyjne i wpływały na rozwój psychofizyczny wychowanków. W chwili obecnej OPP prowadzi następujące grupy zainteresowań: rytmikę z elementami tańca, grupę teatralną, koło szachowe, grupę muzyczną, zajęcia kulinarne "Podróże ze smakiem", język angielski, zajęcia plastyczne, plastykę przedszkolaka, Plastusiowe Studio, techniki plastyczne, działania plastyczne, malarstwo.

Jeśli zastanawiacie się nad zajęciami pozalekcyjnymi dla swoich maluchów, dzieci i młodzieży - polecamy serdecznie udział w zajęciach OPP!
 

JS
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Prywatna
ul. Krakowska 138
33 870 20 77

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu