logo
repertuar kina
Niedziela, 16-06-2019, Imieniny obchodzi: Alina, Aneta, Justyna
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-06-02 11:31:00 Liczba komentarzy0

Julita i Julia lecą do Buriacji


- Buriacja? A gdzież to jest? – pytają niektórzy. Wyjaśnijmy zatem; Buriacja leży ponad 7000 km od Andrychowa, we wschodniej Syberii, jest autonomiczną republiką wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej.

Na zaproszenie Bajkalskiej Szkoły Turystyki do Buriacji udała się dziesięcioosobowa delegacja z Małopolski, w której znalazły się także reprezentantki gminy Andrychów: Julita Noga – uczennica III kl. Gimnazjum w Rzykach oraz Julia Talar – uczennica Gimnazjum nr 1 w Andrychowie. Właśnie dziś (2 VI) lądują w Ułan Ude – stolicy republiki.

Wyjazd stanowi nagrodę za aktywność na rzecz lokalnej społeczności. Julita działa w WOŚP, Julia w ZHP. 
Organizatorem wyjazdu jest Zarząd Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, który w ten sposób postanowił uhonorować współpracujące z nim gminy w zakresie pomocy rodakom z Syberii. Do takich gmin należy Andrychów, który dwa lata temu udzielił im gościny. 

Julita i Julia na Syberii przebywać będą do 9 czerwca. W bogatym programie przygotowanym przez gospodarzy znalazły się spotkania: z dyrekcją i studentami Bajkalskiego Koledżu Turystyki, z członkami Autonomii Kulturalnej Polaków „Nadzieja”. Większość czasu przewidziano na zwiedzanie m.in.: Ułan Ude, ekowioski, świątyni buddyjskiej, klasztoru Świętej Trójcy, cerkwi prawosławnej, uzdrowiska Umchej, Enchałuk nad Bajkałem… 
Atrakcją będą też z pewnością warsztaty nad Bajkałem, kąpiele w gorących źródłach, czy spływ rzeką Barguzin.
Jeśli pozwolą na to możliwości techniczne Julita i Julia obiecały relacjonować na bieżąco swój pobyt na dalekiej Syberii na naszym facebookowym profilu.


JJ
 
Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 1 [4 czerwca 2019]

- Podróż się udała. Nie mamy tylko bagaży, ale dziś wieczorem powinny dotrzeć. Byliśmy w klasztorze mnichów i na termach, a później pójdziemy nad jezioro Bajkał. W pierwszy dzień pobytu przywitali nas uczniowie college'u, mieliśmy spotkanie w domu polskim oraz zwiedzaliśmy miasto Ułan-Ude. – pisze nasza "korespondentka" Julita Noga. Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na kolejne wieści.
 
Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 2 [5 czerwca 2019]

Pozdrowienia dla Andrychowa!
 
Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 3 [6 czerwca 2019]

- Dzień pełen wrażeń, m.in. zwiedzanie głównego placu miasta Ułan Ude z głową Lenina, pomnika kupca Evesi, znajdującego się przy Narodowej Bibliotece Republiki Buriacji oraz spotkania w miłym towarzystwie! – piszą nasze "korespondentki".
Julita Noga, Julia Talar, z niecierpliwością czekamy na więcej zdjęć i notatki z podróży!
 
Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 4 [6 czerwca 2019]

- Przesyłam zdjęcia z dzisiejszego dnia, rozpoczął się od spływu na otwartym Bajkale, później przejechaliśmy długą drogę do naszego nowego miejsca pobytu, a po drodze mieliśmy okazję zobaczyć buddyjski dacan i piękny zachód słońca wśród gór – pisze nasza "korespondentka" Julia Talar.

Piękne widoki, dziewczyny, ale Wam zazdrościmy!!!
A dla naszych Czytelników kilka fotek :)
 
Z Andrychowa do Buriacji ✈️ Zapiski z podróży | Część 5 [12 czerwca 2019]
Podziękowanie:
- W imieniu swoim i naszych Rodziców składamy serdeczne podziękowanie Panu Burmistrzowi Andrychowa Tomaszowi Żakowi oraz Urzędowi Miejskiemu w Andrychowie za umożliwienie nam wyjazdu na daleką Syberię do Buriacji.
Wyrazy wdzięczności kierujemy też do dyrektora Zespołu Szkół Samorządowych w Rzykach Andrzeja Janusa i Krzysztofa Paczyńskiego ze sztabu WOŚP oraz do Związku Harcerstwa Polskiego w Andrychowie za wydelegowanie nas na wyjazd. To dzięki Państwa decyzji mogłyśmy jako jedyne z naszej gminy uczestniczyć w wymianie międzynarodowej na Syberii. Jesteśmy wdzięczne, że zwiedziłyśmy do tej pory nieznany nam kawałek świata. W czasie pobytu doznałyśmy wielu niezapomnianych wrażeń. Nawiązałyśmy nowe relacje z rówieśnikami szkoły rosyjskiej. Poznałyśmy ich kulturę i zwyczaje, dzięki czemu zrozumiałyśmy jak ważna jest tolerancja. W trakcie pobytu w Buriacji nie zabrakło też radosnych chwil, które towarzyszyły nam przez cały pobyt. Odbyłyśmy wyprawę życia, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy. Na zakończenie dziękujemy "Radiu Andrychów i Nowinom Andrychowskim " za relacjonowanie na bieżąco naszego pobytu na Syberii.
 – piszą nasze "korespondentki" Julita Noga i Julia Talar

My również dziękujemy, że zechciałyście być naszymi "korespondentkami" na dalekiej Syberii! Czekamy na więcej zdjęć!
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...
  • Nabór do projektu "Od Szkolenia Do Zatrudnienia"
   Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Andrychowie prowadzi nabór do projektu “OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA” realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Projekt skiero...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Apfarm
  Andrychów, ul. Legionów 1
  33 879 09 08
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu