logo
repertuar kina
Czwartek, 18-07-2019, Imieniny obchodzi: Szymon, Robert, Kamil
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-06-19 11:45:00 Liczba komentarzy0

Trwa czyszczenie i naprawa fontann


Wielu Czytelników Nowin i Słuchaczy Radia Andrychów pyta nas, dlaczego nie działają fontanny. Już znamy odpowiedź na te pytania.
Każda fontanna ma inną specyfikę, ale ich urządzenia podziemne są bardzo podobne i dotykają je podobne usterki. Jak powiedzieli nam technicy pracujący dziś przy fontannie ze św. Florianem, zasadniczym kłopotem są za nisko usytuowane pompy i silniki, które nie tylko spoczywają na posadzce, ale ta jest niżej niż wody gruntowe. - Dlatego tak często wszystko tam zamaka i trzeba wciąż naprawiać silniki – mówią technicy. - W zeszłym sezonie były reperowane aż trzykrotnie. 
- Jeszcze większym problemem jest elektronika sterująca fontannami
– dodaje Szymon Wnęczak, kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa UM, któremu fontanny podlegają. - Taką poważną awarię mamy pod fontanną na Placu Mickiewicza. 
Jak udało się nam dowiedzieć, fontanny są ubezpieczone od podobnych awarii i właśnie teraz ubezpieczyciel szacuje koszty nie tylko naprawy, ale ewentualnej wymiany systemu sterującego. Może to potrwać nawet kilka tygodni. 
Poza tym fontanny, które działają już osiem lat po prostu się zużywają, ich filtry też mają swoją wytrzymałość. Teraz akurat trwa ich kolejne już w tym sezonie czyszczenie – bo zarastają glonami, to przez upał lub po prostu zatykają się śmieciami, które są wrzucane do fontann.
Jest już wyczyszczona fontanna przy pałacu i tam dzisiaj – 19 czerwca – trwało uzupełnianie wody w zbiornikach, bo fontanny maja zamknięty obieg. Kiedy przygotowywaliśmy ten materiał prasowy, technicy czyścili fontannę ze św. Florianem przy urzędzie. Obie będą tryskać wodą już jutro. Na czynną fontannę na Placu Mickiewicza przyjdzie nam poczekać kilka tygodni. Ta fontanna od początku była najbardziej awaryjna i wymagała kosztownego czyszczenia dosłownie co kilka dni. Teraz mamy tam największą awarię, a do tego właśnie elektronicznych sterowników, ale pamiętajmy – działała przez osiem lat. 
Poniżej publikujemy zdjęcia – wszyscy wiemy, jak wyglądają fontanny, ale mało kto wiedział ich podziemne urządzenia. Polecamy, bo to daje pojęcie, że fontanna to skomplikowany system. 
mn    
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • PILNIE sprzedam samochód POLONEZ CARO PLUS
   Rocznik 2000, pierwszy właściciel, garażowany, konserwowany, przebieg 24 000 km, kolor zielony metalik. Badania kontrolne ważne do maja 2020 r. Tel. 33 875 10 13 - Dzwonić w godz. 14:00 do 18:00...
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem III
  Andrychów, ul. Włókniarzy 18a
  33 848 65 56
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu