logo
repertuar kina
Środa, 11-12-2019, Imieniny obchodzi:
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-09-11 08:49:00

Harcerskie lato 2019 w Hufcu ZHP Andrychów


Przemierzali kilometry pieszo, pociągiem, z plecakiem na plecach, żeglując. Odkrywali nieznane. Pokonywali swoje słabości. Pełnili służbę. Zdobywali sprawności. To był naprawdę aktywnie spędzony czas. Przeczytajcie, jak andrychowscy harcerze spędzili tegoroczne wakacje.
Letnie harcowanie rozpoczęło się od pierwszego turnusu obozu Hufca ZHP Andrychów w Mrzeżynie – Rogowie. Zuchy i harcerze na dwa tygodnie przenieśli się w detektywistyczny świat. Przeżyli przygody „Na tropie nierozwiązanych tajemnic”. Odkrywali sekrety działania najlepszych detektywów. Badali ślady, odciski, wskazówki i nieznane tereny poszukiwań. Bawili się w wieczorne podchody, kamuflowanie, łamanie szyfrów, gry detektywistyczne. 
Drugi turnus obozu Hufca ZHP Andrychów to przygody u boku Asterixa i Obelixa. Zuchy i harcerze na dwa tygodnie zamieszkali wioskę Galów, poznawali ich zwyczaje i tradycje, wyruszali na podboje, wykonywali zadania strategiczne. Brali także udział w różnorodnych zajęciach, podczas których kadra przekazywała im wiedzę z zakresu technik harcerskich, historii harcerstwa i skautingu. Oba turnusy odbyły się dzięki wsparciu z realizowanego zadania publicznego „Wakacje z ZHP”, za które serdecznie dziękujemy.

12 Drużyna Wędrownicza „Ignis” wzięła udział w trasie „Cycowskiej” Rajdu Odkrywców ZHP. Jest to rokrocznie organizowane przedsięwzięcie w różnych rejonach Polski. Wydarzenie ma na celu przybliżenie harcerzom historii miejsc, po których przez kilka dni wędrują. Głównym celem jest dotknięcie przez młodzież żywej historii, opowiadanej przez spotkanych ludzi – mieszkańców danych rejonów, którzy znają ją z pierwszej ręki, a nie z podręczników. Rajd to także sprawdzenie swoich sił w codziennym, kilkunastokilometrowym marszu z plecakiem na plecach.
48 Drużyna Wędrownicza „Północ” wzięła udział w Wędrowniczej Watrze, czyli corocznym spotkaniu wędrowników z całej Polski, które podsumowuje ich śródroczną pracę. W tym roku „Północ” uczestniczyła w wędrówce po Warszawie, gdzie zwiedzała żydowskie zakamarki, piękną synagogę, kirkut i wiele ciekawych muzeów. Natomiast sam Zlot odbywał się niedaleko Częstochowy, gdzie codziennie harcerze mogli uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach z ekspertami.
 
Zuchy z 1 Gromady Zuchowej „Brykające Tygryski” uczestniczyły w lekcjach pływania na andrychowskim basenie, realizowanych w ramach zadania publicznego „Chcę pływać – nauka pływania dla zuchów i harcerzy”. Pływacy doskonalili swoje umiejętności pływackie pod okiem instruktora. 
2 Andrychowski Szczep Drużyn Wodnych podczas wakacyjnego harcowania kończył realizację zadania publicznego „Harcerska szkoła adeptów sportów wodnych”. Zuchy i harcerze mieli możliwość wzięcia udziału w lekcjach pływania na andrychowskim basenie, a także w szkoleniu żeglarskim, które odbyło się na zalewie Bagry w Krakowie. 
Wśród atrakcyjnych wyjazdów nie zabrakło także służby, którą w te wakacje andrychowscy harcerze pełnili dwukrotnie. 1 sierpnia uczcili pamięć o Bohaterach Warszawskich, stając na baczność w godzinę „W” na Placu Mickiewicza. Zuchy z 1 Gromady Zuchowej „Brykające Tygryski” z tej okazji rozdawały także buttony okolicznościowe na basenie. Z kolei 1 września zuchy i harcerze pełnili wartę przy Tablicy upamiętniającej poległych w walkach o wolną i niepodległą Polskę.
 
Tegoroczne wakacje to niezapomniane chwile, które z pewnością zamieniły się w sprawności na całe życie i nowe doświadczenia, które zaprocentują jeszcze lepszym działaniem Hufca ZHP Andrychów w nadchodzącym roku harcerskim.
 
 
Z harcerskim pozdrowieniem,
czuwaj!
phm. Maja Pawińska
Hufiec ZHP Andrychów
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne
 • Sprzedam płyty winylowe
  Posiadam dużą kolekcję płyt winylowych...od M. Fogga , przez Danutę Rinn.... sprzedam w atrakcyjnej cenie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny....
 • Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2,254.258
  Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim ( numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono ) Działki położone na...
 • Sprzedam urządzenie do masażu
  Sprzedam urządzenie przenośne mało używane do wykonywania masażu i kąpieli do celów leczniczych lub profilaktycznie. Urządzenie posiada dodatkowe akcesoria w postaci pilota, agregatu, dy...
 • Praca
  Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
 • Sprzedam pianino
  Sprzedam pianino Calisia. Stan bardzo dobry, wymaga jedynie dostrojenia....

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Medica
Rynek 26A
33 875 90 80

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu