logo
repertuar kina
Czwartek, 22-08-2019, Imieniny obchodzi: Cezary, Maria, Tymoteusz
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2015-08-12 10:30:00 Liczba komentarzy0

Upałów ciąg dalszy. Urząd apeluje


W związku z wysoką temperaturą powietrza przekraczającą 30 st. C i ogłoszonym trzecim stopniem zagrożenia upałami oraz prognozowanymi dalszymi upałami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominany, że wysokie temperatury mogą zagrażać naszemu zdrowiu.

Pamiętajmy więc, aby w upalne dni:

· odpowiednio nawadniać organizm;

· ograniczyć opalanie i przebywanie na słońcu – może to doprowadzić organizm do przegrzania;

· zapewnić odpowiednią opiekę dzieciom i osobom starszym, które w upał nie powinny wychodzić z domu, a jeżeli jest to niezbędne, to koniecznie z nakryciem głowy;

· pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci i zwierząt, nawet na chwilę w samochodzie.

· w rozważny sposób należy także korzystać z kąpieli (w upalne dni tonie najwięcej osób).

Więcej informacji dotyczących postępowania w trakcie upałów znaleźć można w poradniku wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Andrychowie, w zakładce "Zarządzanie Kryzysowe/Aktualności".

Równocześnie w związku z przedłużającą się falą upałów i brakiem opadów deszczu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie wystosował poniższy apel:
 
"Szanowni Państwo, mieszkańcy gminy Andrychów !!!

Trwa susza i związane z nią problemy z zaopatrzeniem w wodę. Rzeki i potoki, z których ujmujemy wodę, praktycznie już nie płyną. Na szczęście mamy możliwość zakupu wody z innych źródeł i to pozwala nam na pokrycie zapotrzebowania na wodę obszarów gminy objętych systemem wodociągów komunalnych.

Występują niestety problemy z dostawą wody dla rejonów położonych w najbardziej górzystych terenach, głównie w Targanicach i Sułkowicach. Jest to związane z tym, że wydajność pomp i średnice rurociągów nie pozwalają na wytworzenie odpowiedniego ciśnienia, w czasie gdy na niżej położonych terenach rozbiór wody jest znacznie zwiększony.

Apelujemy więc o rozważne i oszczędne korzystanie z wody, której nie powinno braknąć, ale chwilowe problemy z jej dostawą w niektórych obszarach gminy mogą niestety wystąpić."


Dołączając się do apelu, prosimy o racjonalne i oszczędne korzystanie z dostarczonej wody, ograniczając jej zużycie wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych.

Jednocześnie coraz niższa wilgotność ściółki w lasach i usychające trawy wpływają na wzrastające niebezpieczeństwo powstania pożaru. Jeżeli warunki pogodowe nie zmienią się, to zagrożenie będzie rosło. Taka sytuacja wymaga zdwojonej czujności i ostrożności. Najczęstszymi przyczynami powstania ognia w latach ubiegłych było wypalanie suchych traw oraz szeroko pojęta nieostrożność ludzi. Dlatego przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach, ścierniskach zachowaj szczególną ostrożność, i staraj się nie zaprószyć ognia.

Zastępca Burmistrza 
Mirosław Wasztyl

Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca na stanowisku sprzedawcy
   Małopolska Spółdzielnia Handlowa "WIZAN" zatrudni pracowników na stanowisko sprzedawcy - minimalne wynagrodzenie ok. 2900 zł brutto. Wszelkie informacje dostępne pod nr tel. 33 875 32 55, lub...
  • Sprzedam dom w Zagórniku
   Sprzedam połowę bliźniaka położonego nieopodal lasu w cichej i malowniczej wsi Zagórnik. Rok budowy- 1928. Stan budynku-do remontu. Dom położony na działce budowlanej o powierzchni 600 m2 ...
  • Licencja transportowa, kurs na certyfikat Katowice
   Chcesz uzyskać licencję transportową czy też spedycyjną na terenie całej unii europejskiej ? Zapraszamy na szkolenie w Katowicach : Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego rzec...
  • Poszukiwani pracownicy budowlani
   Firma Mbud poszukuje pracowników w branży budowlanej. Praca w rejonie Andrychów - Oświęcim....
  • Darmowy kurs kosmetyczny
   WORK & TRAINING SERVICE Janusz Żuczek jest firmą, która realizuje projekty finansowane z Funduszy Europejskich. W ramach projektu "Zatrudnienie zawsze w cenie!" pomożemy Ci zdobyć kompetencje nie...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Animar
  ul. Lenartowicza 40
  33 875 91 55
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu