logo
repertuar kina
Środa, 11-12-2019, Imieniny obchodzi:
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-11-08 11:18:00

Kredyt gotówkowy - jakie najlepsze oprocentowanie?


Osoby, które są zainteresowane zaciągnięciem kredytu gotówkowego, często zwracają uwagę jedynie na oprocentowanie, zapominając, że całkowity koszt kredytu składa się z kilku składowych.

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy, oprocentowanie jest bardzo ważne, ale jakie cechy powinno mieć najlepsze oprocentowanie i jaki kredyt wybrać? 


Kredyt gotówkowy a oprocentowanie

Oprocentowanie jest jedną ze składowych, które tworzą całkowity koszt kredytu. Aby wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, należy dokładnie przyjrzeć się wszystkim parametrom. W przydatku oprocentowania im jest niższe, tym kredyt jest atrakcyjniejszy. Jednak nie możemy zapominać, że to nie jedyny czynnik, który decyduje o cenie kredytu. Zanim wybierzesz kredyt gotówkowy, dokładnie porównaj wszystkie oferty i poszczególne czynniki, które decydują o jego wysokości. Pomocnym narzędziem może okazać się kalkulator kredytowy.


O czym trzeba pamiętać wybierając kredyt gotówkowy?

Obok gruntownego przygotowania i sprawdzenia ofert, należy przygotować niezbędną dokumentację, aby skrócić czas trwania formalności. W przypadku kredytu gotówkowego banki będą głównie interesować się naszymi dochodami, dlatego warto poprosić pracodawcę o zaświadczenie, które je poświadczy. Dodatkowo zainteresują się naszą historią kredytową i sprawdzą nasz status w BIK, w przypadku, jeśli okażemy się niepewnym płatnikiem, jest duża szansa, że nie otrzymamy kredytu. Dlatego warto dbać o regularne spłacanie zobowiązań, gdyż w przyszłości możemy mieć problem z uzyskaniem pomocy finansowej. Dodatkowo przygotujmy się na dłuższe oczekiwanie, bank potrzebuje czasu, aby pozytywnie rozpatrzeć nasz wniosek i przesłać pieniądze na konto.
 

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Oferty promocyjne oferowane przez banki nie zawsze są tak okazyjne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Należy dokładnie sprawdzić ofertę, gdyż może w zapisach umowy jest zakup dodatkowego produktu, za który będziemy musieli później dodatkowo płacić. Wybierając kredyt gotówkowy, warto zwrócić uwagę na RRSO, które zawiera całkowite koszty kredytu. W skład RRSO wchodzi oprocentowanie, prowizja, często ubezpieczenie i inne koszty wskazane przez bank. Oferta kredytu zależy od banku, więc zanim przystąpimy do wyboru oferty, warto dokładnie sprawdzić warunki i przygotować wymagane dokumenty.
 

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy – ranking?

Jeśli, interesuje nas kredyt gotówkowy ranking przygotowany przez niezależne portale, będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają doświadczenia w poszukiwaniu ofert kredytowych. Ranking ułatwia i wyszczególnia najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę podczas starania się o kredyt. Ważnymi wskaźnikami jest koszt kredytu, oprocentowanie, RRSO, comiesięczna rata, czy okres spłacania zobowiązania. Są to na tyle indywidualne wskaźniki, które należy dobrać do naszych możliwości spłacania.
 

Na co uważać wybierając kredyt gotówkowy?

Główną pułapką, jaką stosują banki, są promocje, które ukrywają dodatkowe koszty. Osoby nieprawione w kruczkach bankowych mogą tego nie zauważyć i wziąć ofertę, która nie musi być wcale promocyjnym wariantem, pomimo zapewnień doradcy. Podobnie, jak w przypadku każdej umowy i od tej możemy odstąpić w terminie 14 dni, jednak wiąże się to ze stratą czasu i dodatkowymi formalnościami, aby tego uniknąć, warto dokładnie czytać umowę i zapytać o całościowy koszt kredytu gotówkowego.
Dodatkowym problemem może być nasza sytuacja finansowa, zanim zdecydujemy się zaciągnąć kredyt, warto dokładnie przejrzeć naszą sytuację finansową. Często dodatkowe zobowiązanie potrafi mocno obciążyć naszą zdolność kredytową. Jednak często dzieje się tak, że zaciągamy kredyt gotówkowy, aby poprawić naszą sytuację finansową, a przez to wpadamy w spiralę zadłużenia, gdyż nasza sytuacja zawodowa uległą zmianie.

Jeśli nie mamy stabilnej sytuacji zawodowej i finansowej, trudno nam będzie spłacić zaciągnięte zobowiązania. W takiej sytuacji pomocny może okazać się kredyt konsolidacyjny, który łączy kilka długów w jeden. Szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które mają więcej niż dwa zobowiązania.

 

Materiał sponsorowany przez ASK Nieruchomości s.c.

 
Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne
 • Sprzedam płyty winylowe
  Posiadam dużą kolekcję płyt winylowych...od M. Fogga , przez Danutę Rinn.... sprzedam w atrakcyjnej cenie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny....
 • Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2,254.258
  Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim ( numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono ) Działki położone na...
 • Sprzedam urządzenie do masażu
  Sprzedam urządzenie przenośne mało używane do wykonywania masażu i kąpieli do celów leczniczych lub profilaktycznie. Urządzenie posiada dodatkowe akcesoria w postaci pilota, agregatu, dy...
 • Praca
  Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
 • Sprzedam pianino
  Sprzedam pianino Calisia. Stan bardzo dobry, wymaga jedynie dostrojenia....

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Medica
Rynek 26A
33 875 90 80

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu