logo
repertuar kina
Poniedziałek, 24-02-2020, Imieniny obchodzi: Modest, Bogusz, Maciej
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-11-19 11:20:00

Pierwsze KŁĄCZA w Andrychowie


24 listopada w andrychowskim MDK rozpocznie się cykl improwizowanych koncertów eksperymentalnych i elektronicznych.
Pierwsi artyści pierwszych Kłącz:

Bouchons d'oreilles
(fr. – zatyczki do uszu) to projekt, za którym stoją Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Duet opublikował do tej pory cztery wydawnictwa i trafił ze swoją muzyką w miejsca, takie jak amerykański label Astral Spirits, który wydaje legendy muzyki improwizowanej, lub węgierską wytwórnię Farbwechsel. Bouchons grają improwizowaną muzykę gęstą od zdarzeń dźwiękowych.

Łukasz udziela się w szeregu projektów, m.in. Warsaw Improvisers Orchestra, Paper Cuts, Cukier czy Modular String Trio. Publikował swoje nagrania w takich wydawnictwach, jak: Clean Feed, Plaża Zachodnia, BDTA czy Wounded Knife.

Mateusz działa solo jako Fischerle, współpracuje regularnie z Lechem Nienartowiczem, Michałem Wolskim, Krzyśkiem Ostrowskim i innymi muzykami. Swoją muzykę wydaje, m.in. w: MonotypeRec., Further, Where To Now?, Minicromusic Rec., Chemical Tapes czy BDTA. Mateusz Wysocki prowadzi wytwórnię Pawlacz Perski, w której wydaje przekrój muzyki elektroakustycznej.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

​KŁĄCZA to miasta połączone siecią wydarzeń prezentujących najnowsze zjawiska muzyki polskiej i zagranicznej, stylistyką nawiązujące m.in. do free impro oraz Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.(...) Kłącza są dla poszukujących, to kontent i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań – czytamy na stronie CKiW w Andrychowie. - W tym roku koncerty w ramach cyklu odbywać się będą w Andrychowie, Wadowicach i Zatorze. Artyści występujący na scenie aktywnie uczestniczą w tworzeniu sceny i kultury. Są to muzycy, wydawcy, organizatorzy, propagatorzy sztuki, autorzy instalacji, dziennikarze, poeci.

Po koncertach publiczność będzie miała okazję spotkać się z muzykami, którzy będą przybliżać zagadnienia związane ze swoją twórczością, niezależnym rynkiem wydawniczym i cyklem życia artystów odległych od komercyjnego świata.
Po listopadowym koncercie będzie można zakupić również unikatowe wydawnictwa z Pawlacza oraz muzykę Łukasza Kacperczyka.


Źródło: CKiW w Andrychowie
Galeria zdjęć
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne
 • Praca dla krawcowych, szwaczek
  Przyjmę od zaraz krawcowe szwaczki – wysokie zarobki pełen etat...
 • Sprzedam FIAT DOBLO 223
  Sprzedam FIAT DOBLO 223 5-osobowy, rok produkcji 2004, pierwszy właściciel. Przebieg 201 231 km. Poj. Silnika 1248 cm3. Cena 4600,00 zł
  Tel. 664 201 483


 • Praca
  Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
 • Żeglarskie obozy młodzieżowe z patentem, Mazury 2020
  Chcesz nauczyć się żeglarstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samo...
 • Indywidualna Pomoc w Pisaniu Prac
  Oferujemy indywidualną pomoc przy stworzeniu pracy licencjackiej, magisterskiej i innych. Każda pomoc jest inna.Natomiast jeśli już stworzyliście swój zarys pracy służymy pomocą przy edycjach...

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Dr Max II
Andrychów, ul. 27 stycznia 9
33 877 02 13

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu