logo
repertuar kina
Wtorek, 21-01-2020, Imieniny obchodzi: Agnieszka, Inez, Jarosław
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-11-19 12:52:00

Anielsko-diabelsko w Rynku Sztuki


Od dziś w Rynku Sztuki prezentowana jest świąteczna wystawa malarstwa i rzeźby "Anielsko diabelsko" autorstwa profesjonalnych i początkujących twórców zaprzyjaźnionych z galerią.
Swoje prace prezentują m.in.: pracownia ceramiczna anna-art, Jan Bednarz, Kazimierz Bliźniak, Bożena Bylica, Zbigniew Bury/Alex Johanson, Wojciech Giza, Monika Grabowska-Pniak, Anna Hałat, Barbara Kierczak, Antoni Korycik, Józef Malata, Ewa Partyka, Natalia Paw, Jan Smolec, Bolek Ściga oraz Zbigniew Trzciński.
Warto dodać, iż wśród prac prezentowanych na wystawie, znajdują sie ceramiki wykonane podczas wasztatów ceramicznych prowadzonych przez Zbyszka Burego w Miejskim Domu Kultury. 

Ekspozycja prezentowana jest do 20 grudnia, wiekszość prac będzie można zakupić.Kilka słów o autorach prac:

Pracownia ceramiczna anna-art – specjalizuje się w tworzeniu ceramiki artystycznej, wiodącym tematem są postacie ludzkie oraz zwierzęta. Rzeźby ceramiczne, tworzone metodą rękodzielniczą, zdobione są szlagmetalem bądź szkliwione.

Bożena Bylica – mieszka w Andrychowie, od kilku lat uczestniczy w warsztatach ceramicznych prowadzonych w MDK pod czujnym okiem Zbyszka Burego. Na wystawie prezentuje szkliwione aniołki. To jej debiut, ale trzeba przyznać, że aniołki są urocze. 

Monika Grabowska-Pniak – zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem wyrobów artystycznych architektury wnętrz i dekoracji wnętrz ze szkła oraz szkła artystycznego jako witraże lub fusing. Mieszka i tworzy w Targanicach.

Anna Hałat – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Instytut Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, dyplom o specjalności: Rzeźba. Tworzy rzeźby ceramiczne które często łączy ze stłuczką szklaną którą stapia w wysokiej temperaturze tworząc elementy rzeźbiarskie. W swojej twórczości porusza tematy związane z problemami współczesnego świata, człowieka oraz wizji przyszłości. Związana z galerią rzeźby, ceramiki malarstwa oraz Eko Designu Ars Nova w Bielsku-Białej.

Barbara Kierczak – artystka należąca do Stowarzyszenia Grupa Twórców "MY" w Andrychowie, rysowała i malowała bardzo chętnie już od dzieciństwa, w 2002 r. wstąpiła do andrychowskiej Grupy Twórców "MY". Najchętniej maluje krajobrazy oraz kwiaty w technice olej i akwarela. 

Ewa Partyka – absolwentka liceum andrychowskiego i Wydz. Architektury Politechniki Gliwickiej. Mieszka i tworzy w Targanicach. Z pasji związana z rysunkiem, akwarelą i pastelami olejnymi. „Piękno leży w oczach patrzącego”, a reszta jest wynikiem  nieustannego zmagania się, wyrażania siebie, dostrzegania  i próbą zostawienia śladu w kresce, plamie i radości innych.

Natalia Paw – urodzona w Wadowicach, absolwentka Liceum Plastyczne im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Ukończyła studia uzupełniające II stopnia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filii w Cieszynie na kierunku Grafika. Pochodzi z Targanic, obecnie mieszka i tworzy w Kętach. Interesuje się malarstwem, ilustracją, plakatem.

Jan Bednarz – artysta-rzeźbiarz pochodzący z Zakopanego, mieszka, tworzy i współpracuje z artystycznym środowiskiem Wadowic oraz z Galerią Sztuki "Bałysówka" w Tomicach.

Kazimierz Bliźniak – od lat  dziewięćdziesiątych specjalizuje się w wykonywaniu mebli stylizowanych (AKANT w Gierałtowiczkach), inspirowanych stylem Ludwika XV, ręcznie rzeźbionych, wykonaywanych na indywidualne zamówienie. W wolnej chwili tworzy swoje okazałe anioły i nie tylko.

Zbigniew Bury  vel. Alex Johanson – od 25 lat instruktor plastyk Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką. Od 2008 roku tworzy pod pseudonimem Alex Johanson – "to postać zagadkowa. Nie do końca określona. Wśród prac Johansona znajdziemy obrazy, rzeźby w drewnie i ceramiczne formy będące wyobrażeniem kobiet i mężczyzn – posiadaczy wyrazistych nosów, wyłupiastych oczu i łabędzich szyj, par uchwyconych w miłosnych uściskach, które w swej między płciowej komunikacji używają języka w sposób wyraźny i często bardzo dosłowny..." .

Wojciech Giza – mieszkaniec gminy Andrychów, uczestnik warsztatów ceramicznych prowadzonych w andrychowskim MDK przez Zbyszka Burego. Na wystawie prezentuje wyjątkową, szkliwioną szopkę. 

Antoni Korycik – malarz, rzeźbiarz o znaczącym dorobku artystycznym, czołowy animator i współzałożyciel Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Inicjator i komisarz ogólnopolskich plenerów rzeźbiarskich, których plonem jest unikalna i oryginalna plenerowa galeria rzeźby w Chełmku. Mieszka i tworzy w Chełmku. Jest również członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku.

Józef Malata – w wolnej chwili rzeźbi w drewnie, związany ze środowiskiem artystycznym Wadowic i andrychowa. Mieszka i tworzy w Choczni.

Jan Smolec – mieszkaniec Andrychowa, uczęszcza na warsztaty ceramiczne w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, w wolnym czasie działa twórczo. Na wystawie prezentuje pracę wykonaną w technice decoupage. 

Bolek Ściga – mieszkaniec gminy Andrychów, specjalizuje sie w rzeźbieniu Chrystusa frasobliwego i aniołów. Rzeźbienie w drewnie sprawia mu ogromną przyjemność. 

Zbigniew Trzciński – artysta związany z RSTK w Chełmku, mieszka i tworzy w Libiążu. W andrychowskiej galerii prezentuje płaskorzeźby i rzeźby m.in.: okazałą góralkę, aniołki i diabły.
p   Fot. Anna Płonka
Galeria zdjęć
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
fotoKomentarze Facebook

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
nowiny foto
W kioskach nowy numer
Nowin Andrychowskich
Imprezy kulturalne
Radio Andrychów wkracza w DAB+
Ogłoszenia drobne
 • Skup Zadłużonych Spółek Ochrona Zarządu - JPK/KAS
  Specjalizujemy się w: ograniczeniu odpowiedzialności Członków Zarządu za zobowiązania zgodnie z art 299 K.s.h oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą ramach JDG/S.C./Sp.J./Sp.k. .obaw...
 • Praca
  Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
 • Żeglarskie obozy młodzieżowe z patentem, Mazury 2020
  Chcesz nauczyć się żeglarstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samo...
 • Indywidualna Pomoc w Pisaniu Prac
  Oferujemy indywidualną pomoc przy stworzeniu pracy licencjackiej, magisterskiej i innych. Każda pomoc jest inna.Natomiast jeśli już stworzyliście swój zarys pracy służymy pomocą przy edycjach...
 • Legalne złomowanie samochodów - szybki odbiór Śląsk i Małopolska
  Nasza firma oferuje Państwu najwyższe ceny za samochody, które zdecydujecie się u nas złomować. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować usługi na ...

kontakt

Dyżury aptek
W tym tygodniu dyżur pełni:
Apteka Andrychowska
ul. Krakowska 83
33 483 31 13

Redakcja
 • Marek Nycz - redaktor naczelny
 • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
 • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
 • Anna Piotrowska - dziennikarz
 • Anna Płonka - dział reklamy
 • Dziennikarze - współpracownicy:
 • Jadwiga Janus
 • Grzegorz Sroka
 • Andrzej Fryś
 • Jan Zieliński
 • Jerzy Tomiak
Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu