logo
repertuar kina
Wtorek, 18-02-2020, Imieniny obchodzi: Konstancja, Maksym, Bernadeta
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-12-19 10:32:00 Liczba komentarzy0

Radna czy osoba prywatna?


Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej powrócił temat, który w listopadzie poruszył na sesji Sławomir Rusinek, właściciel „Czarnego Gronia”. Chodziło mu o rozmowę radnej Alicji Studniarz z prezydentem RP Andrzejem Dudą.
Podobno na październikowym spotkaniu z prezydentem, które odbyło się w parafii św. Macieja, radna Studniarz przekazała Andrzejowi Dudzie teczkę z jakimiś dokumentami. Przy tym wyraziła się nieprzychylnie o inwestorze Sławomirze Rusinku, jakoby był z nim kłopot. Zrobiła to po tym, jak prezydent zapytał: Co słychać u was w Andrychowie?
Sławomir Rusinek opowiedział o tej sytuacji i powołał się na świadków. Pytał też radnych Krzysztofa Kubienia i Tadeusza Biłkę, którzy również brali udział w tym spotkaniu, czy to potwierdzają. Radni uchylili się od odpowiedzi. Długa wypowiedź przedsiębiorcy sprowadzała się do pytania skierowanego do całej Rady Miejskiej – czy rzeczywiście jest kłopotliwym inwestorem i czy jest niemile widziany w tej gminie? Radni byli poruszeni całą tą sytuacją, ale uznano, że nieobecna wtedy Alicja Studniarz powinna sama się do tego odnieść. 
Dziś – 19 grudnia – temat wrócił. Na sesji pojawił się też właściciel „Czarnego Gronia”. Radna i kilku innych radnych klubu PiS próbowali odsunąć ten punkt na koniec sesji. Zostali jednak przegłosowani – punkt został wprowadzony na początek obrad. Kiedy przewodniczący Roman Babski oddał głos Alicji Studniarz, ta oświadczyła tylko, że spotkanie z Prezydentem RP było dla niej spotkaniem prywatnym i nikt nie ma prawa od niej domagać się tłumaczenia. I ona sama nie ma zamiaru tego robić. 
Dyskusja nie skończyła się na tym, bo inni radni spierali się, czy radny jest radnym cały czas, czy tylko nim bywa, i kiedy nim jest, a kiedy jest osobą prywatną? 
Należy jeszcze wspomnieć, że przed dyskusją przewodniczący odczytał pismo, które wpłynęło do niego w okresie międzysesyjnym. Podpisało go kilkunastu przedsiębiorców z Andrychowa. Wypowiedź radnej uznali za niestosowną i solidaryzowali się ze Sławomirem Rusinkiem. 
Poniżej publikujemy pełny tekst tego pisma. Ze względów na przepisy o ochronie danych osobowych musieliśmy usunąć podpisy pod tym pismem. Było ich dokładnie 12.
mn
Galeria zdjęć
foto
foto



Komentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca dla krawcowych, szwaczek
   Przyjmę od zaraz krawcowe szwaczki – wysokie zarobki pełen etat...
  • Sprzedam FIAT DOBLO 223
   Sprzedam FIAT DOBLO 223 5-osobowy, rok produkcji 2004, pierwszy właściciel. Przebieg 201 231 km. Poj. Silnika 1248 cm3. Cena 4600,00 zł
   Tel. 664 201 483


  • Praca
   Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
  • Żeglarskie obozy młodzieżowe z patentem, Mazury 2020
   Chcesz nauczyć się żeglarstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samo...
  • Indywidualna Pomoc w Pisaniu Prac
   Oferujemy indywidualną pomoc przy stworzeniu pracy licencjackiej, magisterskiej i innych. Każda pomoc jest inna.Natomiast jeśli już stworzyliście swój zarys pracy służymy pomocą przy edycjach...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu