logo
repertuar kina
Wtorek, 18-02-2020, Imieniny obchodzi: Konstancja, Maksym, Bernadeta
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2019-12-27 12:52:00 Liczba komentarzy0

Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości, trzeźwość i rozsądek za kierownicą


Akcja „Boże Narodzenie 2019”… trwa. Policjanci podsumowali zdarzenia na drogach powiatu oświęcimskiego.
W dniach od 24 do 29 grudnia  2019 , policjanci realizują działania prewencyjne pn. „Boże Narodzenie 2019”. Wzmożone policyjne działania mają na celu dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie powiatu oświęcimskiego. 

W ciągu trzech świątecznych policjanci przeprowadzili łącznie 125 różnego rodzaju interwencji, wykonywali czynności na miejscu jednego wypadku drogowego, do którego doszło w Brzeszczach, w wyniku którego złamania nogi doznał kierowca. Ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 20 kolizjami drogowymi. W efekcie wzmożonej służby na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie świątecznym, policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali prawa jazdy pięciu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h.

W dniu 24 grudnia 2019 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 11.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf, którego kierowca jechał z prędkością 131 km/h przy dozwolonej 50km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 21 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Natomiast w Boże Narodzenie prawo jazdy za nadmierną prędkość prawo jazdy straciło aż czterech kierowców.  Tuż po godzinie 08.00 na ulicy Centralnej w Łowiczkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 95 km/h przy dozwolonej 40km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 21 –letni mieszkaniec gminy Zator.

Godzinę później na ulicy Mickiewicza w Kętach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 110 km/h przy dozwolonej 50km/h. Za kierownicą auta siedział 59 – letni mieszkaniec Sosnowca.


O godzinie 10.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej mundurowi zatrzymali prawo jazdy 31 – letniemu mieszkańcowi Katowic, który samochodem marki Mazda, jechał z prędkością 111km/h przy dozwolonej 50km/h.


Tuż przed godziną 11.00  również w Kętach na ulicy Mickiewicza funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 104 km/h przy dozwolonej 50km/h. Za kierownicą auta siedział 37 – letni mieszkaniec Cieszyna.


Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali piratom drogowym prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.Przypominamy kierowcom, że nadmierna prędkość często staje się przyczyną zdarzeń drogowych. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu, dostosować prędkość do obowiązujących przepisów oraz warunków drogowych i w ten sposób bezpiecznie dotrzeć do celu.


Źródło: KPP w Oświęcimiu 
 Komentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca dla krawcowych, szwaczek
   Przyjmę od zaraz krawcowe szwaczki – wysokie zarobki pełen etat...
  • Sprzedam FIAT DOBLO 223
   Sprzedam FIAT DOBLO 223 5-osobowy, rok produkcji 2004, pierwszy właściciel. Przebieg 201 231 km. Poj. Silnika 1248 cm3. Cena 4600,00 zł
   Tel. 664 201 483


  • Praca
   Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
  • Żeglarskie obozy młodzieżowe z patentem, Mazury 2020
   Chcesz nauczyć się żeglarstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samo...
  • Indywidualna Pomoc w Pisaniu Prac
   Oferujemy indywidualną pomoc przy stworzeniu pracy licencjackiej, magisterskiej i innych. Każda pomoc jest inna.Natomiast jeśli już stworzyliście swój zarys pracy służymy pomocą przy edycjach...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu