logo
repertuar kina
Poniedziałek, 24-02-2020, Imieniny obchodzi: Modest, Bogusz, Maciej
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Informacje, 2020-01-10 10:05:00 Liczba komentarzy0

Koncerty WOŚP wracają do Andrychowa


​12 stycznia w andrychowskim MDK odbędzie się 28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY | Wiatr w żagle! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza! Finał WOŚP 2020 w Andrychowie będzie wyjątkowy!
Podczas 28. Finału WOŚP w Andrychowie oraz całej gminie spotkacie wolontariuszy z puszkami! Ale ten finał, to nie będzie tylko zbiórka – w andrychowskim MDK odbędą się koncerty i licytacje orkiestrowych gadżetów a nasi animatorzy umalują dziecięce buzie!
Od kilku lat z różnych środowisk padało pytanie „Dlaczego podczas kolejnych finałów ogólnopolskiej WOŚP w Andrychowie nie ma koncertów, jak kiedyś?” Wzięliśmy pod uwagę Wasze liczne głosy i przyszłoroczny finał WOŚP w Andrychowie będzie koncertowy! Nie zawiedźcie zatem i bądźcie z nami w tym dniu – razem możemy więcej! Kto wie? – może na stałe powrócimy do koncertów w ramach finałów WOŚP... To zależy od Was! 12 stycznia 2020 r. koniecznie przyjdźcie i zobaczcie jak działa andrychowski sztab nr 310 – MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7!

Koncertowy program 28. Finału WOŚP w Andrychowie:
godz. 16.00 | THE ORNITHOLOGY
godz. 17.30 | AKURAT
godz. 19.00 | HAMARTIA
Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje orkiestrowych gadżetów.
Wstęp na koncerty = datek do puszki WOŚP


Cel 28. Finału WOŚP – „Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. (…)” /źródło: www.wosp.org.pl/

Zapraszamy!
 
 


ZESPÓŁ THE ORNITHOLOGY
To młody zespół grający szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Wpłynęli na nich wielcy jazzmani dwudziestego wieku: Chet Baker, Charlie Parker czy Krzysztof Komeda, ale także scena yassowa: Miłość, Łoskot i NRD.
Członkowie zespołu:
Kacper Bryzek – saksofon
Mikołaj Kosowski – fortepian
Jan Gałosz – gitara
Bartłomiej Brózda – kontrabas
Wojciech Kosek – perkusja
Jakub Gębala – perkusjonalia

ZESPÓŁ AKURAT
AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony – lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie cover-bandy grające na imprezach i weselach jak „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).

MAŁYMI KROCZKAMI...
AKURAT jest jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach. Wielokrotnie występował także w Wielkiej Brytanii i Irlandii a także w Norwegii, Danii, Niemczech i Austrii, nie tylko dla Polonii.

PRACA U PODSTAW
Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył trzykrotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w siedmiu europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio.
To wszystko – plus kolejne udane płyty: Prowincja, Fantasmagorie, Optymistyka, Człowiek, Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa, Nowy Lepszy Świat, z której pochodzi przebój „Przed Snem” – sprawiło, że AKURAT ze swoim energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

NOWY LEPSZY ŚWIAT
W 2016 r., po czterech latach milczenia, zespół Akurat pokazał światu swoje najnowsze dzieło: płytę Nowy Lepszy Świat.
I trzeba przyznać, że jest to prawdziwe „wejście smoka”!
Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów. To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.
Muzyczny Nowy Lepszy Świat zespołu Akurat jest zdecydowanie szerszy, barwniejszy i, co zasługuje na podkreślenie, bezkompromisowy i odważny.
Bez odcinania kuponów i zbędnych kalkulacji muzycy Akurat postanowili nagrać płytę, która odzwierciedla ich obecny charakter. Czy świat faktycznie jest lepszy? Przekonaj się sam(a)!

Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda – to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką. (źródło: zespół AKURAT)

ZESPÓŁ HAMARTIA
Wadowicka kapela grająca muzykę w klimatach rock/metalu progresywnego.
Członkowie zespołu:
Jakub Rajda – gitara prowadząca
Dawid Mrajca – gitara solowa
Magda Piegza – wokal
Jakub Wyrwa – bas
Łukasz Piegza – perkusja

Biografia
Zespół Hamartia powstał w 2003 roku. Grupę założyli gitarzyści Jakub Rajda i Jakub Wyrwa oraz basista Kamil Brudny. Po eksperymentalnych próbach z różnymi perkusistami ostatecznie do ekipy dołączył Łukasz Piegza oraz klawiszowiec Michał Rzeczycki, który równocześnie został wokalistą. Eksperymenty muzyczne z różnymi stylami zaowocowały pierwszymi koncertami.
W połowie 2004 roku w wyniku odmiennych zdań i upodobań muzycznych z zespołem rozstał się Michał Rzeczycki. Grupa idzie w kierunku Metalu (pokroju Sepultury) a rolę wokalisty przejął gitarzysta Jakub Rajda. W latach 2004 – 2005 kapela często koncertuje. W 2006 r. przygodę muzyczną kończy basista Kamil, a po długich poszukiwaniach jego miejsce zajmuje Katarzyna "Mrówka" Mrajca. W tym składzie zespół grał do 2011 r.
W latach 2011 – 2012 po raz kolejny trwają poszukiwania basisty, niestety bez skutku. Zespół zawiesił działalność.
Reaktywacja nastąpiła w 2018 roku. Trzon osobowy zespołu pozostaje taki jak wcześniej, ale gitarzysta Jakub Wyrwa zakochał się w basie, co wyszło na dobre dla grupy. Pojawiło się pytanie o drugiego gitarzystę... W sierpniu 2018 r. do zespołu dołączył gitarzysta Dawid Mrajca... no i pozostała kwestia wokalu. W lutym 2019 nasze szeregi zasila wokalistka Magda Piegza. Zespół dojrzewa i zainspirowany różnymi nurtami muzycznymi tworzy całkowicie nowy materiał w stylu Rock/Progressive Metal. (źródło: zespół Hamartia FB)


Materiał nadesłany przez CKiW w Andrychowie
Galeria zdjęć
foto
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • Praca dla krawcowych, szwaczek
   Przyjmę od zaraz krawcowe szwaczki – wysokie zarobki pełen etat...
  • Sprzedam FIAT DOBLO 223
   Sprzedam FIAT DOBLO 223 5-osobowy, rok produkcji 2004, pierwszy właściciel. Przebieg 201 231 km. Poj. Silnika 1248 cm3. Cena 4600,00 zł
   Tel. 664 201 483


  • Praca
   Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset złotych miesięcznie. Za półgodzinną ankietę otrzymamy około 10 złotych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mai...
  • Żeglarskie obozy młodzieżowe z patentem, Mazury 2020
   Chcesz nauczyć się żeglarstwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeżeli tak, trafiłeś idealnie. Prowadzimy szkoleniowe obozy żeglarskie dla młodzieży na których nauczysz się prowadzić samo...
  • Indywidualna Pomoc w Pisaniu Prac
   Oferujemy indywidualną pomoc przy stworzeniu pracy licencjackiej, magisterskiej i innych. Każda pomoc jest inna.Natomiast jeśli już stworzyliście swój zarys pracy służymy pomocą przy edycjach...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Dr Max II
  Andrychów, ul. 27 stycznia 9
  33 877 02 13
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu