logo
repertuar kina
Wtorek, 22-10-2019, Imieniny obchodzi: Przybysław, Halki, Filip
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Kultura, 2015-10-13 08:21:00 Liczba komentarzy0

Rewolucja Balonowa. Teatr Polska znów w Andrychowie


Teatr Polska powraca do Andrychowa. Tym razem w ramach projektu realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie będzie można zobaczyć „Rewolucję Balonową” Julii Holewińskiej w reżyserii Sławomira Batyry.

Teatr Polska to projekt Instytutu Teatralnego w Warszawie. Jego założeniem jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną, promocja ciekawego repertuaru oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. W tym roku w objazd wyrusza 18 spektakli wybranych spośród 91 zgłoszeń nadesłanych przez teatry z całej Polski. Będą prezentowane w 87 miejscowościach. Dzięki staraniom CKiW dwa nominowane spektakle będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

15.10 (czwartek) godz. 18.00
Julia Holewińska „Rewolucja balonowa”, Reżyseria: Sławomir Batyra
MA Fundacja w koprodukcji z FEEL IT MANAGEMENT Warszawa

Występuje: Katarzyna Maria Zielińska – aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie
Muzyka na żywo: Ksawery Wójciński – kontrabas 

Zobacz zwiastun:

Połączenie spektaklu teatralnego z koncertem. Muzyka ilustruje i nadaje rytm akcji, a także przywołuje cytaty muzyczne (m.in.: z utworów Papa Dance, Kultu, Republiki). Finezyjnej formie muzycznej towarzyszą migawki starych zdjęć przedstawiających rzeczywistość przełomu 1989 roku. Sentymentalna opowieść o polskiej transformacji ustrojowej lat dziewięćdziesiątych, widzianej oczami małej dziewczynki. To również portret pierwszego wychowanego w demokracji pokolenia – dzisiejszych trzydziestolatków. Kim są? Które z ich marzeń się spełniły, a z którymi musieli się rozstać? Co zostało z zachwytu kapitalizmem i demokracją? Co tak naprawdę pamiętamy z lat dziewięćdziesiątych? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Stana Tymińskiego? A może po prostu smak gumy balonowej?

Po premierze w warszawskim Teatrze Powszechnym, to druga, odświeżona odsłona monodramu napisanego specjalnie dla Katarzyny Marii Zielińskiej przez zdobywczynię Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – Julię Holewińską.

Spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty teatru dokumentalnego.
Znana szerszej publiczności z roli Eli w serialu „Brzydula”. Obecnie gra Dianę w serialu „Barwy Szczęścia”. Na ekranach kinowych można było ją oglądać m.in.: w filmie „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, na co dzień związana jest z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Za rolę Wiktorii w monodramie „Rewolucja balonowa”, wystawianym w Teatrze Powszechnym, otrzymała w 2011 r. nagrodę dla najlepszej aktorki na III Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-teatr.

Spektakl dla widzów od 13 lat. Czas trwania: 75 minut

Ceny biletów: 20 zł (rząd 1 – 5), 15 zł (od rzędu 6)

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918 oraz online: www.kultura.andrychow.eu.
Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka Prywatna
  ul. Krakowska 138
  33 870 20 77
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu