logo
repertuar kina
Czwartek, 18-07-2019, Imieniny obchodzi: Szymon, Robert, Kamil
youtube facebook
menu icon
arrow szukaj
title
Kultura, 2015-10-13 08:21:00 Liczba komentarzy0

Rewolucja Balonowa. Teatr Polska znów w Andrychowie


Teatr Polska powraca do Andrychowa. Tym razem w ramach projektu realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie będzie można zobaczyć „Rewolucję Balonową” Julii Holewińskiej w reżyserii Sławomira Batyry.

Teatr Polska to projekt Instytutu Teatralnego w Warszawie. Jego założeniem jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną, promocja ciekawego repertuaru oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. W tym roku w objazd wyrusza 18 spektakli wybranych spośród 91 zgłoszeń nadesłanych przez teatry z całej Polski. Będą prezentowane w 87 miejscowościach. Dzięki staraniom CKiW dwa nominowane spektakle będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

15.10 (czwartek) godz. 18.00
Julia Holewińska „Rewolucja balonowa”, Reżyseria: Sławomir Batyra
MA Fundacja w koprodukcji z FEEL IT MANAGEMENT Warszawa

Występuje: Katarzyna Maria Zielińska – aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie
Muzyka na żywo: Ksawery Wójciński – kontrabas 

Zobacz zwiastun:

Połączenie spektaklu teatralnego z koncertem. Muzyka ilustruje i nadaje rytm akcji, a także przywołuje cytaty muzyczne (m.in.: z utworów Papa Dance, Kultu, Republiki). Finezyjnej formie muzycznej towarzyszą migawki starych zdjęć przedstawiających rzeczywistość przełomu 1989 roku. Sentymentalna opowieść o polskiej transformacji ustrojowej lat dziewięćdziesiątych, widzianej oczami małej dziewczynki. To również portret pierwszego wychowanego w demokracji pokolenia – dzisiejszych trzydziestolatków. Kim są? Które z ich marzeń się spełniły, a z którymi musieli się rozstać? Co zostało z zachwytu kapitalizmem i demokracją? Co tak naprawdę pamiętamy z lat dziewięćdziesiątych? Kolorowe produkty w sklepach? Mydełko Fa? Stana Tymińskiego? A może po prostu smak gumy balonowej?

Po premierze w warszawskim Teatrze Powszechnym, to druga, odświeżona odsłona monodramu napisanego specjalnie dla Katarzyny Marii Zielińskiej przez zdobywczynię Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – Julię Holewińską.

Spektaklowi towarzyszyć będą warsztaty teatru dokumentalnego.
Znana szerszej publiczności z roli Eli w serialu „Brzydula”. Obecnie gra Dianę w serialu „Barwy Szczęścia”. Na ekranach kinowych można było ją oglądać m.in.: w filmie „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, na co dzień związana jest z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Za rolę Wiktorii w monodramie „Rewolucja balonowa”, wystawianym w Teatrze Powszechnym, otrzymała w 2011 r. nagrodę dla najlepszej aktorki na III Koszalińskich Konfrontacjach Młodych m-teatr.

Spektakl dla widzów od 13 lat. Czas trwania: 75 minut

Ceny biletów: 20 zł (rząd 1 – 5), 15 zł (od rzędu 6)

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918 oraz online: www.kultura.andrychow.eu.
Galeria zdjęć
fotoKomentarze Facebook

Komentarze
Zapoznaj się z Regulaminem

Podpis:

  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  nowiny foto
  W kioskach nowy numer
  Nowin Andrychowskich
  Imprezy kulturalne
  Radio Andrychów wkracza w DAB+
  Ogłoszenia drobne
  • PILNIE sprzedam samochód POLONEZ CARO PLUS
   Rocznik 2000, pierwszy właściciel, garażowany, konserwowany, przebieg 24 000 km, kolor zielony metalik. Badania kontrolne ważne do maja 2020 r. Tel. 33 875 10 13 - Dzwonić w godz. 14:00 do 18:00...
  • Praca Mistrz-Budowlany
   Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. 34-120 Andrychów. ul. Batorego 24 poszukuje pracownika. Stanowisko: Mistrz-Budowlany. Miejsce pracy: miasto i gmina Andrychów. Opis stanowiska: Mistrz...
  • PRACA!
   Firma ART-MET zatrudni lakiernika proszkowego atrakcyjne zarobki kontakt 696 521 435 lub Andrychów Batorego 11 A...
  • Praca!
   Firma Ogniochron S.A. poszukuje pracownika do działu planowania produkcji, posiadającego doświadczenie na podobnym stanowisku. CV należy składać w siedzibie Spółki przy ul. Krakowskiej 83c ...
  • Działka/działki 234.238
   Olchowiec nad Jeziorem Solińskim Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w ...

  kontakt

  Dyżury aptek
  W tym tygodniu dyżur pełni:
  Apteka pod Białym Orłem III
  Andrychów, ul. Włókniarzy 18a
  33 848 65 56
  
  Redakcja
  • Marek Nycz - redaktor naczelny
  • Robert Fraś - dziennikarz radiowy
  • Jacek Dyrlaga - dziennikarz
  • Anna Piotrowska - dziennikarz
  • Anna Płonka - dział reklamy
  • Dziennikarze - współpracownicy:
  • Jadwiga Janus
  • Grzegorz Sroka
  • Andrzej Fryś
  • Jan Zieliński
  • Jerzy Tomiak
  Redakcja Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
  ul. Krakowska 74, 34-120 Andrychów, tel. 33 875 23 13, nowiny@andrychow.eu, radio@andrychow.eu